Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Zaboravih da kažem, na poleđini ovog drugog skena (na kome piše da je aneks zaključen 10. Novembra tekuće godine) koje je dobila u 2 primerka je mesto za njen potpis. Oba primerka pečatirana i potpisana od strane nadležnih iz banke. Menja li to išta? Mislim, ako ne potpiše?
i mene ovo zanima, imam slicne slucajeve u familiji. do sada sam cuo sledece: dzaba, to stupa na snagu pa stupa. ti potpisom samo konstatujes da si bona fide primio k znanju odluku banke. nadam se da ce doci neki pravnik da razjasni
Link to comment
i mene ovo zanima, imam slicne slucajeve u familiji. do sada sam cuo sledece: dzaba, to stupa na snagu pa stupa. ti potpisom samo konstatujes da si bona fide primio k znanju odluku banke. nadam se da ce doci neki pravnik da razjasni
Ja bih samo da kažem da ne šalju sve banke te anekse, te da samim tim, logično mi zvuči da su oni nepotrebni...Mislim, mi™ smo slali samo obaveštenja, o vraćanju/fiksiranju kamatne stope, čak i bez navođenja kolika je(što je posebna glupost, al' ajde)... Nikakve anekse nismo slali klijentima...
Link to comment
Radi se o kamati na korišćenje dozvoljenog minusa, zar ne? Hoću reći, ako ne ulećeš u minuse, nema ni kamate?
nope, na iznos iskoriscenog kamatnog limita, to je redovna potrosnja po kartici
Link to comment
Znam da je neko pre neki dan ostavio post o ovim dopunskim aneksima ugovora što banke šalju klijentima, a sve zbog novog zakona o zaštiti korisnika finansijskih usluga, ali ne mogu nikako da ga pronađem. Da li bi neko hteo da mi onda razjasni ovo što su poslali sestri u vezi sa kreditnom karticom, pošto smo i ona i ja za sve što ima veze s parama... glupi. :D Jer, kako ja čitam ovo, oni će naplaćivati fiksnu godišnju kamatu od 23.40% :blink: potpisala ona ovaj aneks ili ne?xvsn1s93zii6.jpg 3n98nfn48brx.jpgHvala puno!
Ako ste sačuvali Ugovor za koji su sada poslali ovaj aneks, trebalo bi da i tamo piše 23,40% isto kao i na ovom aneksu.Razlika je samo ako su u međuvremenu ovaj procenat menjali pa su sada u obavezi da to vrate na inicijalni nivo i o tome obaveštavaju ovim pismom i ankesom Ugovora koji se može, a i ne mora potpisati.Sve u svemu, potpisala ili ne - za sada je svejedno. Banka će po Zakonu morati da primeni uslove iz Ugovora koji su važili na dan potpisivanja (to znači da kamatu vrate na taj nivo, i da više ne može da bude promenjiva u zavisnosti od raznih budalaština koje su im padale na pamet).Ja nisam potpisao anekse koje su mi slali.
Link to comment
Ako ste sačuvali Ugovor za koji su sada poslali ovaj aneks, trebalo bi da i tamo piše 23,40% isto kao i na ovom aneksu.
Ako je ovo slučaj, onda je sve ok (proverićemo). Ja ni nemam kreditnu (pružam se koliki mi je jorgan), pa nisam ni znao da je 23.40% na godišnjem nivou nešto normalno. Meni to zvuči kao pljačka, ali dobro.Hvala puno još jednom!
Link to comment

Da li JMBG može da se zloupotrebi?Na kupindo.com sam našao knjigu koja će mi možda pomoći i kod registracije sam sa slike vozačke dozvole pažljivo preškrabao zadnje dve cifre sa JMBG. Kada sam pokušao da je kupim ipak ne mogu dok ga ne ukucam. Potencijalno opasno ili ne?

Link to comment

Na Limundu/Kupindu važi sve što važi u kupoprodaji inače, samo je putem računara. Dakle, imaš i pravo tužbe za slučaj potrebe, a u tu svrhu utvrđuje se identitet svakog učesnika. Ili kako tamo nekom Eotenu da uplatim sto evra ili više, a ne znam ko je?

Link to comment
Na Limundu/Kupindu važi sve što važi u kupoprodaji inače, samo je putem računara. Dakle, imaš i pravo tužbe za slučaj potrebe, a u tu svrhu utvrđuje se identitet svakog učesnika. Ili kako tamo nekom Eotenu da uplatim sto evra ili više, a ne znam ko je?
Da, malo sam pogledao i izgleda da je trgovina preko tog sajta dosta raširena. Paranoja pod stare dane <_<
Link to comment
Znam da je neko pre neki dan ostavio post o ovim dopunskim aneksima ugovora što banke šalju klijentima, a sve zbog novog zakona o zaštiti korisnika finansijskih usluga, ali ne mogu nikako da ga pronađem. Da li bi neko hteo da mi onda razjasni ovo što su poslali sestri u vezi sa kreditnom karticom, pošto smo i ona i ja za sve što ima veze s parama... glupi. :D Jer, kako ja čitam ovo, oni će naplaćivati fiksnu godišnju kamatu od 23.40% :blink: potpisala ona ovaj aneks ili ne?xvsn1s93zii6.jpg 3n98nfn48brx.jpgHvala puno!
Čekaj, kakva je ovo kreditna kartica? Nekakva revolving, gde je odobreni kredit ustvari neki dozvoljeni overdraft? Jer, na korišćenje klasične kreditne kartice se ne naplaćuje nikakva kamata.Ako je revolving kartica (koja se često daje za neka plaćanja na rate, dakle funkcioniše kao mini kredit), najbolje je odmah istu poništiti, i ako je moguće dobiti normalnu kreditnu karticu, jer su revolving kartice najskuplje finansiranje na svetu, sa očajno velikim kamatama.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...