Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Sudim se ja upravo, prolazi to. Samo utvrdi lepo ko je, obično je EPS, samo vodi računa da tužiš odgovarajuće pravno lice u okviru grupe, tamo se statusne promene u poslednje vreme rade kao dobar dan.

Link to comment

Imam jedno pitanje vezano za radno pravo:

Tužilac je zaposlen u arhivu na mestu arhiviste i tu je radio do penzije decembra prošle godine. Međutim njemu je još februara 2006. godine odlukom Arhiva Srbije dodeljeno zvanje "Arhivski savetnik". Ali ustanova u kojoj radi nikada nije sprovela sistematizaciju i prebacila ga na to radno mesto i isplaćivana mu je plata arhiviste koja je u proseku 12.000 din manja. Da li on ima pravo da ih tuži za razliku u zaradi? Meni je malo glupo da on dobije zvanje pre 12 godina i da ga oni sve vreme u firmi kuliraju.

Link to comment
14 minutes ago, Moća said:

Imam jedno pitanje vezano za radno pravo:

Tužilac je zaposlen u arhivu na mestu arhiviste i tu je radio do penzije decembra prošle godine. Međutim njemu je još februara 2006. godine odlukom Arhiva Srbije dodeljeno zvanje "Arhivski savetnik". Ali ustanova u kojoj radi nikada nije sprovela sistematizaciju i prebacila ga na to radno mesto i isplaćivana mu je plata arhiviste koja je u proseku 12.000 din manja. Da li on ima pravo da ih tuži za razliku u zaradi? Meni je malo glupo da on dobije zvanje pre 12 godina i da ga oni sve vreme u firmi kuliraju.

 

nema baš toliko veze zvanje samo po sebi nego kakav je stvarno, faktički, bio njegov rad u odnosu na rad onih koji jesu pravilno rasporedjeni na radna mesta po sistematizaciji. ako je sve vreme radio kao arhivista, onda iako je dobio odgovarajuće zvanje, nikad nije unapređen i to je onda pitanje zašto nikad nije unapređen, a što ne može da se gleda na isti način kao situacija koju ti predlažeš. ako jeste radio baš kao arhivski savetnik što bi, uzmimo, mogao i da dokaže, onda je pretrpeo štetu zbog toga što je primao manju zaradu za rad iste vrednosti, Član 104 ZOR

Link to comment

Ja bi tu prvo isao na utvrdjenje diskriminacije po osnovu rada (resenje o postavljenju za vise radno mesto koje nikada nije sprovedeno), a kao eventualni tuzbeni zahtev razlika izmedju primljene na mestu arhivara i pripadajuce zarade na mestu savetnika

Link to comment

nema rešenja o postavljenju na više radno mesto, samo je dobio "sertifikat". verovatno je položio neki državni ispit ili nešto slično

 

takođe, arhiv srbije i narečena ustanova u kojoj je radio tužilac nisu ista ustanova, odnosno nisu na istom nivou ili nešto treće. ali nije da mu je njegov direktor doneo rešenje pa se napravio blesav

Link to comment

hvala, a kako se odredjuje trzisna vrednost? postoje neke tabele, ili na osnovu poreskog zaduzenja za konkretno zemljiste? na lokaciji za koju pitam trazene cene idu od 7-800 do 7-8ooo evra. koliko kome treba :)

Link to comment
  • 1 month later...

imam pitanje oko godišnjeg poreza na imovinu. naime, pre 16 godina sam kupila stan, platila sam porez na prenos apsolutnih prava, ali nikada nisam podnela prijavu za godišnji porez na tu nekretninu. juče me je preko fejsbuka kontaktirala žena od koje sam kupila taj stan i moli me da odem da se prijavim jer ona ima problema, i ne može više da plaća moj porez.

sad me zanima šta mogu da očekujem kad budem otišla u poresku upravu. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...