Jump to content
IGNORED

Vruca Jesen


MayDay

Recommended Posts

lako bi se mi izborili sa rezimom kada bi radnici u srbiji imali ovavku potporuhttp://www.index.hr/vijesti/clanak/severina-popijacu-kad-nestane-argumenata-pocinje-vrijedjanje/496157.aspx

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • hazard

    16

  • MayDay

    11

  • Кристофер Лумумбо

    8

  • Gonzo

    7

Ужаси српске свакодневице су све израженији.

Jagma za letovanjem u inostranstvu28. jun 2010. | 11:20 | Izvor: TanjugBeograd -- Ni pad kupovne moći,ni kriza i štrajkovi u nekim turističkim zemljama nisu smanjili interesovanje građana Srbije za letovanje u inostranstvu,kažu u agencijama.
Link to comment

Srbi idu na letovanje i to je jedino bitno. To što se nekim drugim Srbima otima imovina zato što je Dinkić namerio da gradi privatnu fabriku na privatnom zemljištu, to je potpuno nebitno. Svako ko misli da je vlada odgovorna za to što od 43 hiljade zaposlenih u Nišu, 38 hiljada dobija platu iz budžeta, želi Tomu i Šešelja na vlasti.Sve je u redu, vlada radi dobar posao. Milion dolara za Miladina - sitnica, Srbi to ionako istresu na luksuznom odmoru na Mikonosu ili Sejšelima. Sitnica. Budžetski deficit - nikakav problem; bitno je da vlada radi dobro posao obzirom na kadar.Da mi je helin mozak da se malo odmorim.

Edited by pacey defender
Link to comment
Privatni preduzetnik Listigor Lepović izvršio je jutros samoubistvo u kabinetu gradonačelnika Vršca, tokom sastanka sa prvim čovekom te opštine Čedomirom Živkovićem. U saopštenju iz Skupštine opštine Vršac se navodi da je Lepović izvukao pištolj i pucao sebi u stomak. Odmah je prebačen u vršačku bolnicu, gde je hitno operisan, ali je u popodnevnim časovima podlegao povredama. Gradonačelnik Vršča Čedomir Živković je za B92 ispričao da Lepović nije imao zakazan sastanak, ali da je odlučio da ga primi, jer tog lokalnog privrednika, čije je firma kako tvrdi već duže vreme u blokadi, zna već 10 godina.
ne znam gde ovo da postujem....
Link to comment
  • 1 year later...
Ima neka izreka da je privatizacija kao seks. Kad je dobra dobra je, a i kad je loša, opet je dobra. Medjutim, sklona sam ne složiti se. Da pojasnim.U velikom broju slučajeva je u privatizacionom ugovoru navedeno da kupac mora da nastavi sa delatnošću kupljene firme. Setimo se Luke Bgd. Očigledniji primeri su predstavnici tekstilne industrije. Pa sve i da neko poželi da nastavi te sulude biznise u Srbiji sigurno je da će barem smanjiti kapacitete u preduzećima koja su za doba SFRJ doživela overinvestments. Po meni je to do jaja glupa odredba zakona i mislim da bi bolje bilo da je to ukinuto jer je time oborena vrednost u privatizaciji. Ja bih više para dala za samo zemljište ili poslovni prostor nego kada još moram i da brinem o delatnosti i radnicima. U suprotnom bi se od tih većih privatizacionih prihoda namirile otpremnine i ne bismo se upleli ko pile u kučine u ovakva stanja po pojedinim preduzećima. U svakom slučaju, ako je već tako, slažem se da treba izaći na ulice kad ugovor nije ispoštovan. Legitimno skroz.A ovako, kad se radnicima kojima su podeljene akcije ne svidja kakve ugovore novi gazda sklapa (Trudbenik), onda moja podrška izostaje.
da, i ja mislim da je najveci problem sa privatizacijom sto je vlada odlucila da prebaci teret socjalnog zbrinjavanja radnika na firme. ne znam sto su isli na to, kada su u to doba 2001-2004 mogli da rade bukvalno sta su hteli, toliko su imali goodwill-a medju narodom. a i takav modela je inherentno bolno nefer, posto najgore prodju oni koji ni nemaju posao, a kojima je pomoc najpotrebnija.
Link to comment
Sta ti znaci ovo 2001-2004 i kakva dobra volja?
pa mislim da su tih godina, neposredno posle pada milosevica, imali dosta prostora da sprovode reforme kakve su hteli, ukljucujuci reformu penzionog, socjalnog i zdravstvenog sistema, pa danas firme ne bi bile opterecene socjalnom brigom za zaposlene, nego bi postojao sistem drzavne pomoci tim ljudima, a posao preduzeca bi bio da proizvode nesto i prave pare, a ne da izdrzavaju visak zaposlenih.
Link to comment
  • 4 weeks later...

Nestanak ove organizacije oznacije kraj svetske ekonomske krize

Rad na određeno ubuduće tri godineIZVOR: POLITIKA, PRESSBeograd -- Međunarodni monetarni fond traži izmenu našeg Zakona o radu u smislu da se produži mogućnost upošljavanja radnika na određeno vreme sa jedne na tri godine. MMF smatra da se ovom merom motiviše zapošljavanje u vreme krize, jer povećava mogućnosti poslodavaca, kaže ministar rada Rasim Ljajić.On navodi da bi o tome krajem oktobra trebalo da raspravlja Socijalno-ekonomski savet, sastavljen od poslodavaca i sindikata, i dodaje da neće biti izmena, bez obzira što to traži MMF, ako ne budemo imali opštu saglasnostPredsednik Saveza samostalnih sindikata Srbije Ljubisav Orbović tvrdi da oni svakako neće prihvatiti ideju MMF-a o produžavanju ugovora na određeno.Ekonomista Milan Kovačević tvrdi da poslodavci i sada ugovore na određeno produžuju po nekoliko puta. "I sada se dešava da nekome daju ugovor na godinu dana, pa onda naprave malu pauzu i zaposle ga opet na godinu dana", objašnjava Kovačević."Kada je u pitanju produženje ugovora na određeno, apsolutno smo protiv. Jer, ako nekoga tri godine držite na određeno, on ne može da dođe do kredita, ne može da kupi stan ili auto, a teško može i da planira porodicu", kaže Orbović. On naglašava da je "to ubistvo za mlade ljude koji ionako ne mogu da dobiju stalno zaposlenje. To znači da će se agonija u kojoj ne znaju na čemu su sa godinu dana produžiti na tri godine". "Ti ljudi neće imati nikakvu perspektivu", kaže on i dodaje da je "uostalom, godinu dana dovoljno da poslodavac proceni da li mu radnik odgovara ili ne. Ili im možda u ovoj zemlji za tako nešto treba 20 godina“. U Uniji poslodavaca Srbije, sa druge strane, kažu da po pitanju rada na određeno vreme imaju "neutralan stav".
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...