Jump to content
IGNORED

Niš


bost

Recommended Posts

  • 5 weeks later...

Ima li neki dobri Nišlija da mi učini jednu uslugu? Samo kada se bude šetao pored Nišave da napravi 5-6 fotki spomenika Ljubomiru Jakovljeviću (fudbaleru) i da mi ih šibne na mejl. Unapred zahvalan.

Link to comment

Hvala Syme, hvala kao bratu. Video sam ali bih da izbegnem prepisku oko autorskih prava.Postoji dobra verovatnoća da je taj spomenik jedan od najstarijih na svetu.Šaljem mejl na pm.

Link to comment

Aha, aha, nema frke, evo već sutra ću, ako nije kasno.BTW, kad sam bio klinac, deda mi je pričao tome kako se ovaj udavio (ali mislim da priča nije bila tačna, u dedinoj verziji, ovaj je skočio u Nišavu za loptom :)). Meni je to bilo krajnje neverovatno, jer u Nišavi, i kad najviše nabuja, danas odrastao čovek ne može da se udavi sve i da hoće.

Link to comment

Nije kasno, nema žurbe uopšte. Potrebne su slike za bazu podataka o sportskim spomenicima u Evropi, projekat britanskog National Football Museum-a i Univerziteta u Šefildu. Za sada, iako je projekat daleko od gotovog te ima još dosta podataka da se obradi, Jakovljevićev spomenik šije drugi najstariji za 30-tak godina :s_d:Priča ide da se udavio spašavajući dete iz nabujale reke, a obzirom da se to desilo u zimu 1926, nije nemoguće. Treba da pregledam Politiku da vidim da li se nešto o tome pisalo. Nažalost, fond Sinđelića u niškom arhivu sadrži samo posleratne dokumente a Stamenkovićevu knjigu o klubu nikako da nabavim.Hvala još jednom.

Edited by Arbeitmann
Link to comment
Nije kasno, nema žurbe uopšte. Potrebne su slike za bazu podataka o sportskim spomenicima u Evropi, projekat britanskog National Football Museum-a i Univerziteta u Šefildu. Za sada, iako je projekat daleko od gotovog te ima još dosta podataka da se obradi, Jakovljevićev spomenik šije drugi najstariji za 30-tak godina :s_d:Priča ide da se udavio spašavajući dete iz nabujale reke, a obzirom da se to desilo u zimu 1926, nije nemoguće. Treba da pregledam Politiku da vidim da li se nešto o tome pisalo. Nažalost, fond Sinđelića u niškom arhivu sadrži samo posleratne dokumente a Stamenkovićevu knjigu o klubu nikako da nabavim.Hvala još jednom.
Imam ja tu knjigu (valjda je ta u pitanju) ali necu moci da dodjem do nje jos 2-3 nedelje jer renoviram kucu i ostala je negde zatrpana u moru kutija. Ako ti ne bude bilo kasno mogu da ti je nekako dostavim ili skeniram stranice koje te zanimaju.
Link to comment

kačite :ziga:hvala ljudikupiću knjigu, našao sam je na limunduturićemo Niš na svetsku fudbalsku mapu(još da ima neko iz Bele Palanke da mi uslika Mitićev spomenik...)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...