Jump to content
IGNORED

Niš


bost

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ulica Srđana Aleksića i u NišuAutor A. S. Izvor Južne vesti | NIŠ490x370_srdjan-aleksic-heroj.jpgSrđan Aleksić, foto: B92“Niška priča” pokrenula je inicijativu da jedna ulica u Nišu ponese ime Srđana Aleksića.Srđana Aleksića su 1993. godine, u Trebinju, ubili vojnici Republike Srpske, jer je branio svog sugrađanina Bošnjaka. On se suprotstavio naoružanim sunarodnicima dok su tukli Alena Glavovića, čoveka druge nacionalnosti i vere.Komisiji za nazive delova naseljenih mesta i ulica u ime pokreta “Niška priča” predlog je uputio Dragan Aranđelović Ara.Po Srđanu Aleksiću već su nazvane ulice u Sarajevu, Novom Sadu, Podgorici, a i deo šetališta u Pančevu nosi njegovo ime. Nedavno je i Skupština Beograda usvojila predlog da jedna ulica u glavnom gradu ponese ime ovog heroja.
Edited by Nesh
Link to comment

kakve su ovo vesti

I "Blic" prenosi da je uhapšen Mirko Ajković, brat Zorana Ajkovića, zvanog Ajkula, dok "Južne vesti" navode da su uhapšeni i Vasa I (44), Marko Z (35) i Goran I (42).
Što se Ajkoviću objavljuje prezime i nadimak, a ostalim se "štiti identitet" ?
Link to comment
druze nesh (a i drug syme je tu), ko se usudio da udari na najmocnijeg nisliju?!http://www.b92.net/i...8&nav_id=771320verujem da ljudi severno od nisa nisu culi za ovu ekipu ali na jugu vec 20 godina se prica o njima.
Pa valjda policija i tuzilastvo. :) Nisam ni ja upucen u dogadjanja u niskom "podzemlju".Inace, sestra je osudjena za utaju poreza prilicno ekspresno za nase prilike. Otac jos uvek slobodno seta, videh ga cini mi se juce. Edited by Nesh
Link to comment
Pa valjda policija i tuzilastvo. :) Nisam ni ja upucen u dogadjanja u niskom "podzemlju".Inace, sestra je osudjena za utaju poreza prilicno ekspresno za nase prilike. Otac jos uvek slobodno seta, videh ga cini mi se juce.
pitanje je bilo retoricko, za ajkulu su culi svi na jugu, on je nas brano micunovic :D
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...