Jump to content
IGNORED

Piraterija i slično


Filipenko

Recommended Posts

FilePursuit Finds Amazing Files All Year Round, Not Just at Christmas
BY ANDY ON DECEMBER 25, 2017 C: 41
NEWS


People looking for all kinds of files tend to visit file-sharing sites for their fix but there is another way. FilePursuit is a web and Android-based service that trawls the Internet looking for open directories and it does an incredible job. Today, TorrentFreak catches up with its creator to find out where it all started.

Ask someone to name a search engine and it’s likely that 95 out of 100 will say ‘Google’. There are plenty of others, of course, but its sheer dominance means that even giants like Bing have to wait around for a mention.

However, if people are looking for something special, such as video and music files, for example, there’s an interesting search engine that’s largely flying under the radar. FilePursuit, accessible via the web or directly from its dedicated Android apps, is somewhat of a revelation.

What FilePursuit does is trawl the Internet looking for web servers that are not only packed with content but are readily accessible to the outside world. This means that a search on the site invariably turns up treasure troves of material, all of it for immediate and direct HTTP download.

TorrentFreak caught up with the operator of the site who himself is a very interesting character.

“I’m a 21-year-old undergrad student from New Delhi, India, currently studying engineering. I started this file search engine project all by myself to learn web development and this is my first project,” he informs TF.

“I picked this project because I was surprised to find that there are lots of ‘open directory’ websites and no one is maintaining any type of record or database on them. There are thousands of ‘open directory’ websites containing a lot of amazing stuff not discovered yet, so I made them discoverable.”

Plenty of files from almost any search
FilePursuit began its life around September 2016 and since then has been receiving website submission requests (sites to be indexed by FilePursuit) from people all over the world. As such the platform is somewhat of a community effort but in respect of running the operation, it’s all done by one man.

“FilePursuit saves time in two ways: by eliminating the need to find file manually, and by performing searches at high speeds efficiently. Without this, you would have to look at sites one by one and pore over the contents of each carefully – a tedious prospect,” he explains.

“FilePursuit automatically compares your criteria to billions of webpages and gives you results in a fraction of a second. You can perform hundreds of searches in the course of a few minutes, altering the criteria as you narrow down results.”

So if Google dominates the search space, why doesn’t it do a better job of finding files than the relatively low-key FilePursuit? Its operator says it’s all about functionality.

“FilePursuit is a file search engine, it generates file links as results while other search engines give out webpages as results. However, it’s possible to search for file links directly from Google too but it’s limited to documents only. On FilePursuit you can search for almost any filetype just by selecting ‘custom’ and typing filetype in search results.”

Of course, it would be impossible for FilePursuit to find any files if webmasters and server operators didn’t leave them open to the public. Considering it’s simplicity itself to find all the latest movies and TV shows widely accessible, is this a question of stupidity, kindness, carelessness, or something else?

“In my opinion, most people are unaware that they have created an open directory and on the other hand some people want to share interesting files from their servers, which is very generous of them,” FilePursuit’s creator says.

When carrying out searches it really is amazing what FilePursuit can turn up. Files lead to directory results and some can contain many thousands of files, from every music artist one can think of through to otherwise private text files that people really should take more care over. Other things are really quite odd.

“When I look for ‘open directory’ websites, sometimes I find really amazing stuff and sometimes even bizarre stuff too. This one time, I found a collection of funeral recordings,” FilePursuit’s owner says.

While even funeral recordings can have a copyright owner somewhere, it’s the more regular mainstream content that’s most easily found with the service. The site doesn’t carry any copyrighted content at all but that doesn’t mean it’s unresponsive to takedown demands.

“I have more than three million file links indexed in my database so it can be a bit hard for me to check for copyrighted content. Although whenever I receive a mail from copyright holders or someone representing copyright holders, I always uphold their request of deleting the file link from my database and also explain to them that the file link they requested me to delete, that particular file may still exist.”

In recent months, FilePursuit has enjoyed a significant upsurge in traffic but it’s still a relatively small player in the search engine space with around 7,000 to 10,000 hits per day. However, this clever site is able to deal with five times that traffic and upgrading servers to cope with surges can be carried out in two to three minutes, “at most.”

So the big question remains – What will you find under the tree today?

https://torrentfreak.com/filepursuit-finds-amazing-files-all-year-round-not-just-at-christmas-171225/

 

Link ka sajtu: https://filepursuit.com/

 

 

Link to comment
  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • katamaran

    62

  • Indy

    41

  • Sludge Factory

    27

  • Jolly Roger

    25

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Znate li neki izvor gde mogu da se "kupe" magazini tipa Empire, Wired itd. i njihovi stari brojevi u PDFu?

 

Nadjoh ovaj sajt

 


https://downmagaz.com/

 

ali ima samo poslednje brojeve, dok za ostale jako cesto sadrzi mrtve linkove.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Kakva su iskustva sa guranjem kopirajtovane mjuze na klipove koje pravite i kacite na yt?

 

Skoro sam odradio neki slajdsou i stavio neke 3 pesme. Posle sam se silno iznenadio kad sam video da sam popio kopirajt strajkove za sve iako klip prakticno nisam ni serovao (samo se pohvalio drustvu i familiji, potencijalni klijent je dobio 360p verziju kao sample preko drajva) 

 

Posle citam da yt automatski skenira klipove za mjuzu pa su me ocigledno tako navatali.

 

Koliko sam video vlasnicima prava u sva tri slucaja nije smetalo da koristim njihovu muziku ali ne smem da monetizujem klip i da bi ga valjda oni monetizovali i gurali oglase da zaradjuju od njega. Ne znam samo kako bi to funkcionisalo kad su 3 pesme od razlicitih izvodjaca :)

 

Jel sad to iskljuciva praksa u takvim slucajevima? Nemaju nista od gasenja naloga i ne isplati im se da tuze sitnu boraniju. Ovako bar uzmu neku kintu pa se skupi...

 

Najludje mi je u celoj prici sto vidim da mi je onaj odvratni merlin kvz digital monetizovao klip sa pesmom iz filma koju sam okacio pre vise godina. Smem da se kladim da nemaju nikakva prava na tu mjuzu al po automatizmu traze sve zivo a yt skroz neselektivno prihvata. Znam da su ljudima gasili skroz autorske stvari bez ikakvog osnova.

Edited by katamaran
Link to comment

Bugari...

 

Cini mi se da pokusavaju da prisvoje sve pa gde prodje. Oko ovoe "moje" pesme bih vrlo rado stavio disput al naravno da ni ja nemam prava na nju. Ovako oni fino zaradjuju jer je presisala par desetina hiljada pregleda koliko se secam. Meni nikad nije ni bila namera da zaradim od nje al mi je muka da ova djubrad uzimaju kajmak a ubedjen sam da nikakva prava nemaju.

 

Citam da su izvodjacima gasili njihove autorske stvari da bi ih ucenili da predju kod njih da ih oni zastupaju.

 

edit: i da dodam da je yt policy search koji bi trebao da se koristi za ovakve stvari go pimpek. Probao sam da vidim kako stoje stvari sa jednom od pesama koje sam koristio na onom klipu i naravno da nista nije nasao od tog izvodjaca iako je uredno detektovao kad sam stavio tu pesmu.

 

Mislim da je sad pravilo da samo monetizuju tvoj klip i gurnu oglase al me zanima da li jos ima slucajeva kad vlasnici kopirajta postupaju drugacije.

 

edit 2: A vec sam pominjao najvecu svinjariju kod yt i kopirajta. Turska drzavna televizija gasi Holivudski film o genocidu nad Jermenima. Stoli ih bojko sto nema nikakvog osnova. YT mudo je stisnulo dugme i to se prihvata bez ikakve provere

 

Spoiler

 

 

TRT ima pravo na Holivudski film ?!?

 

http://www.imdb.com/title/tt0102421/

 

TRT Milojka...

 

Naravno ni ovaj sto je okacio nema prava pa ne moze da ide na dispute i eto lagane cenzure. I to one najbezobraznije moguce.

Edited by katamaran
Link to comment

Pratim lika koji radi gitarske covere za yt, dugo mu blokirali klipove iako je sasvim jasno da su coveri. Ima mnogo toga, pa je krenuo u borbu, prijavljivao, bunio se, šta već, ima neko vrijeme kako je krenulo odblokiranje jednog po jednog. Specifično je, ne koristi "mnogo" tuđeg materijala ali možete ga pitati. Super je lik za saradnju, a sigurno zna sve o problemu, sve štosove i fore. yesiloveguitar

 

Dok sam se muvao oko "internet zarade" naletio sam na likove koji su dizali masnu lovu na yt kanalima tako što su koristili isključivo stare video uratke domaće estrade (šemsa, sinan, dragankojićkeba..) i servirali ih našoj dijaspori. Iza Merlina, Balaševića i novijih stvari stoji aparat zaštitničkih likova i mjera, dok ove niko (bar tada) nije uzimao zaozbiljno.

Edited by kipo
Link to comment

Čovek je napravio test, snimio je i postavio na YT snimke belog zvuka i u roku od odmah je popio par prijava za povredu kopirajta. Tu middleman gamad treba poslati na kopanje rovova. 

Link to comment
On 2/15/2018 at 8:12 AM, kipo said:

Pratim lika koji radi gitarske covere za yt, dugo mu blokirali klipove iako je sasvim jasno da su coveri. Ima mnogo toga, pa je krenuo u borbu, prijavljivao, bunio se, šta već, ima neko vrijeme kako je krenulo odblokiranje jednog po jednog. Specifično je, ne koristi "mnogo" tuđeg materijala ali možete ga pitati. Super je lik za saradnju, a sigurno zna sve o problemu, sve štosove i fore. yesiloveguitar

 

Dok sam se muvao oko "internet zarade" naletio sam na likove koji su dizali masnu lovu na yt kanalima tako što su koristili isključivo stare video uratke domaće estrade (šemsa, sinan, dragankojićkeba..) i servirali ih našoj dijaspori. Iza Merlina, Balaševića i novijih stvari stoji aparat zaštitničkih likova i mjera, dok ove niko (bar tada) nije uzimao zaozbiljno.

Nikad nisam ni nameravao da monetizujem pa me mrzi da se mlatim. Jedino me smara sto banda uzima pare na klipu za koji nema nikakva prava.

Link to comment
1 hour ago, bigvlada said:

Čovek je napravio test, snimio je i postavio na YT snimke belog zvuka i u roku od odmah je popio par prijava za povredu kopirajta. Tu middleman gamad treba poslati na kopanje rovova. 

Zvukove valjda algoritam proverava automatski. Mozda se neko dosetio da zastiti white noise.

 

Negde sam procitao da je fazon da ubrzas pesmu za par procenata pa je onda algoritam ne prepozna. Nisam jos eksperimentisao.

 

edit: o ovome pises?

https://www.google.com/search?source=hp&ei=i3GIWsP8JomckgXRtLWIDA&q=youtube+white+noise+copyright&oq=youtube+white+noise+cop&gs_l=psy-ab.1.0.0.2410.10696.0.14021.24.18.0.5.5.0.271.2003.10j5j2.17.0....0...1c.1.64.psy-ab..2.22.2041.0..35i39k1j0i67k1j0i22i30k1.0.7HzgEWNz2kI

 

Al najludja stvar ikad. Predje mi macka preko tastature i nekako otkuca nesto u fazonu sdajlkd i uradi search. Izadje monetizovan klip sa gomilom pregleda (cini mi se preko milion) i brdom komentara koji se manje vise svode na isto - samo sam lupio nesto bzvz na tastaturi i dobio ovaj klip.

 

Zivo me zanima ko uzima lovu na tu foru. Covek je moj idol. Pokusavao sam posle da nadjem ponovo taj klip al sanse nema. Jedino da ponovo pustim macora na tastaturu.

 

Bilo bi mi jako zanimljivo da ispitam tagove tog klipa (kazu da moze). Kapiram da je best SEO ever.

Edited by katamaran
Link to comment
2 hours ago, bigvlada said:

Čovek je napravio test, snimio je i postavio na YT snimke belog zvuka i u roku od odmah je popio par prijava za povredu kopirajta. 

 

Sigurno neka instalacija zaštićena kopirajtom :D

 

1 hour ago, katamaran said:

Zivo me zanima ko uzima lovu na tu foru. 

 

Dok je exact match domain igrao veću ulogu, ljudi su istraživali misspelling keyworde, kupovali domene i slagali sajtove na koje su imali ozbiljnu posjetu za npr vitamin d deficiencz :) Genijalno.

Link to comment

Moram da istrazim koliko pregleda treba na monetizovanom klipu da bi zaradio iole bitniju kintu. Onaj sto mi ga merlini maznuse na 23k

 

Ima da ga obrisem pa cu ja da otpevam. 

 

edit: relativno pouzdan izvor

 

Kay likely gets about $7.60 per 1,000 ad views, down from $9.35

 

23 x 7.6 = 175$  Malo li je na ovu skupocu.

 

edit 2: nas klip pa verovatno i oglasi manje vrede. Slabo nas cene na tom trulom zapadu.

 

edit 3: naravno...

 

Spoiler

 

Mada mi se cini da ovaj moj mahom gleda dijaspora pa su merlini verovatno uzeli neki dinar.

Edited by katamaran
Link to comment

Ipak ne, mahom su domaci.

 

Na google ads verovatno moze da se uzme fina kinta. Ne mogu da se setim kako se zvase jedan sajt na kom sam trebao da radim al nikako ne nadjoh zajednicki jezik sa urednikom. Fino placaju pa ne sumnjam da masno zaradjuju.

 

90% sajta su neke galerije sa cringe slikama. Moj bi posao bio da skupim 15 fotki i da uz svaku napisem neki ha ha komentar od recenicu-dve. Svaka takva galerija -12$. Ako mozes da napravis 10 dnevno - 120 dolara. Malo li je...

 

Al ne da su glupe te galerije koje mu ljudi prave. Festival nesmesnosti. Al fora je da se svaka fotka otvara posebno i ucitava nove oglase. Prosta matematika kaze da je on sigurno dobar vise od dolara po svakoj fotki cim mu se to isplati.

 

Probacu da iskopam sajt...

 

edit: skroz su promenili sajt a i nacin zarade. Secam se da sam ga pitao zasto svaka slika ide na svoju stranu pa mi je objasnio da je fora da se ucita sto vise oglasa. Jedan Makedonac se namlatio para na tom sajtu. Izbacivao je 5-10 galerija dnevno. 

 

http://mutually.com/trending/

 

edit: primer komentara koje moras da pises

http://mutually.com/cringe/cringechannel/2017/12/09/nasty-hairstyles-part-7/

 

ovaj je jos i super duhovit.

 

Novi izgled sajta mi je jos nebulozniji od nekadasnjeg. I dalje im je sigurno taj cringe deo glavni a nigde nema linka do tog dela.

 

Steta sto ne potpisuju vise autore galerija. Zivo me zanima da li Makedonac jos krindzuje.

 

Sad su bar malo raznovrsnije teme. Onda je 90% sajta bilo cringe. I to zaposlio gomilu editora pa su se naravno i slike preplitale po galerijama. Nekih nedelju dana sam bio u prici sa tim likom al me je sludeo za sve pare.

 

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...