Jump to content
IGNORED

Praznovanje i obicaji u vasoj zemlji boravka


cyberwor/L/d

Recommended Posts

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cyberwor/L/d

    27

  • расејан

    22

  • alberto.ascari

    13

  • Yoyogi

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kanchanaburi, Thailand, "Most na reci Kvaj". Osvetli se ovako za Bozic.Ova dva srednja prsljena mosta su bila stalno bombardovana nocu pa su posle rata napravljeni ovako, cetvrtasti. Ovi lucni levo i desno od njih su original iz tog doba.kwai1.jpgkwai2.jpgkwai3.jpg

Link to comment

vidis ti to je sve lepo i krasno ali se ja pitam ovih dana pa jos izmlatretirah i roditelje:da li sam ja uskracena jer nista od tog praznicnog duha ne osecam.da li je 25, 26, petak ili ponedeljak niti znam niti me interesuje.opet, oko mene nema nikog ko nije pao u praznicnu groznicuu takvim situacijama se covek obicno pita - ko je ovde lud?

Link to comment
vidis ti to je sve lepo i krasno ali se ja pitam ovih dana pa jos izmlatretirah i roditelje:da li sam ja uskracena jer nista od tog praznicnog duha ne osecam.da li je 25, 26, petak ili ponedeljak niti znam niti me interesuje.opet, oko mene nema nikog ko nije pao u praznicnu groznicuu takvim situacijama se covek obicno pita - ko je ovde lud?
Evo da se i ja prijavim! Nemam pojma u koji ce dan TO da padne. Danas sam provela po? dana u gradu i iako je sve u znaku predstojecih praznika ja uopste nemam osecaj da se nesto desava. Znam samo da su rasprodaje :) Niko nije lud :lol:
Link to comment
Evo da se i ja prijavim! Nemam pojma u koji ce dan TO da padne. Danas sam provela po? dana u gradu i iako je sve u znaku predstojecih praznika ja uopste nemam osecaj da se nesto desava. Znam samo da su rasprodaje :) Niko nije lud :lol:
da znas da mi je sad lakse :Dovde je u fazi narucivanje vecera za docek Bozica i za Bozicni rucak, vreme domacica sa keceljom je davno proslo...
Link to comment

Ja jedino znam da je 5. januar jedna subota i da imam goste na veceri. To cu naravno sa keceljcetom da spremim, ko zna bolje nego ja :) Medjutim, vec vikend posle imam jos jednu vecerinku ali ta ce da bude narucena (ne ide imeati kecelju dva vikenda za redom) :lol:

Link to comment

Sasvim prikladno danasnji broj luxemburskih novina:Bozic koji se slavi uskoro, malo kasnije ili se ne slavi uopstepa prica dva slucajna prolaznika:

Dragan Andric, par exemple, est orthodoxe serbe. Contrairement aux orthodoxes grecs, il ne f?te pas No?l le 25 d?cembre. C'est le 7 janvier qu'il c?l?bre ?la naissance de J?sus?. Cette diff?rence par rapport ? la date de c?l?bration a une explication: ?les orthodoxes serbes utilisent l?ancien calendrier et les catholiques le nouveau?,
gde nase gore list Dragan Andric objasni nasiroko kako ce pravoslavni Srbi u Luxembourg-u proslaviti Bozicda ne bude da je Crna Gora zaboravljena:
De son c?t?, Sabina Adrovic, originaire du Mont?n?gro, ne f?te pas du tout No?l car elle est musulmane. Les deux dates seront ?des journ?es comme les autres?.
Sabina nece slaviti BOzic jer je muslimanka pa ce oba dana biti "kao svaki drugi"
Link to comment
Incendie: un couple bless?OBERFEULEN - Un sapin de No?l a pris feu, hier, vers midi, et a compl?tement d?truit une maison sur la route d'Arlon ? Oberfeulen. 60 pompiers ont ?t? mobilis?s pour ?teindre l'incendie. Les deux habitants, de 54 et 56 ans, ont pu s'?vader des flammes mais ont ?t? gravement br?l?s. Ils ont d? ?tre ?vacu?s par h?licopt?re ? l'h?pital de L?ttich.
i kazem ja - praznovanje moz da bude opasno: zapalila se jelka i izazvala pozar koji je unistio kucu bracnog para iz Oberfeulena. molim da se primeti sledece:60!!! vatrogasaca je gasilo pozar - uz krajnji rezultat - kuca kompletno unistenabracni par sa teskim opekotinama evakuisan helikopterom - bolnica je na 10-ak kilometra od kuce, ali kad vec imamo helikoptere- sto da ih ne koristimo....
Link to comment
opet, oko mene nema nikog ko nije pao u praznicnu groznicuu takvim situacijama se covek obicno pita - ko je ovde lud?
Не брини, истренирани смо. Читава поента Слобиних година је била како упркос свему остати нормалан. И сад ми се чини да смо исто онако (не)нормални као што смо били и пре њега.Тако је то и са овим - могу они да ми се пењу на главу колико хоће (а управо смо се вратили из пазара, госпоја сад нашла да си купи фармерке, чуо сам туце Морално-Политички Подобних Песама и ниједну антипротивну и опет нисам одврнуо појачало да перем уши), проћи ће и то и опет ће да гране пролеће и ја ћу се опет осећати добро.У међувремену, да им ... и њихов крисмиси, нека га туре у ... па тако до зоре, а онда испочетка ако им не буде доста, ту су ми се попели.Кад је тај Фестивус?
Link to comment
i kazem ja - praznovanje moz da bude opasno: zapalila se jelka i izazvala pozar koji je unistio kucu bracnog para iz Oberfeulena.
" un couple bless?" је "један блесав пар".ТВ ни не укључујемо до новака, иначе бисмо могли да гледамо сваке недеље бар 4-5 пожара по крају. Сад је сува сезона овде, сваки час се нађе по нека будала да сипа раствор за потпаљивање роштиља уместо керозина у "површинске грејаче" (area heater, тј грејалице), или се заблене у ТВ док из тигања фрца уље... сирене са ватрогасних кола више ни не примећујемо, навикли смо као некад на железницу. "Није-ми-ни-шта".
Link to comment

Primecujem u poslednje vreme praznicno raspolozenje po tome sto su svi i na svakom koraku ekstremno ljubazni i predusretljivi. Ljudi su i inace ljubazni, ne mogu da se pozalim ali ovo je jedna radost i milina koja prosto zraci. Kao da citav jedan prilicno rezervisan narod zivne i nesebicno deli osmehe i dobru volju. Covek se zaista prijatno oseca ali mislim se da li potrebna jedna socijalna konstrukcija jednom godisnje da bi se medjuljudska bliskost i toplina sirile? Eh, kad bi svaki dan bio Badnji dan ... :)

Link to comment

Prođe i taj Božić, kud je i dolazio. Otišli smo u selo. Večera je počela tačno u 17h, riblja supa, šaran, hladna krompir salata s majonezom. Svi se skockali, svečani escajg, dobro vino, svijeće i cvijetni aranžmani. Pravilo je da niko ne smije ustati od stola dok domaćin/ca ne proglasi kraj. A ja ne primijetih da na stolu nema vode. Ali preživjeh. Poslije večere se ugasi svjetlo, "tajno" se nabacaju pokloni pod jelku i čeka se "Jeźiśek". Onda se par sati raspakuju pokloni, probaju se stvari na sebe, drndaju igračke na baterije, bljeskaju blicevi. Novopridošlo blagostanje nam bogami dade posla. Stekao sam kozmetike za omanju drogeriju. Hvala Jeźiśku. Pa kafa i kolačići. Alkohol fakultativno. I dalje sve vrlo fino. Onda navališe susjedi, rođaci i prijatelji. Čestit Božić domaćine, sve najbolje tebi i tvojoj porodici. Glavno zdravlje! Ali sve vrlo kultivirano. Ponoćka u 22h, pop je za više sela, pa dok svuda stigne. Joj kakvo smaranje boktimoj. Još onaj pop Poljak, pa šušti i mljacka, ništa ga nisam razumio. Pa referati i prezentacije, Sveto pismo, Novi zavjet, rodio se Bog zbog nas grješnika. Onda prođoše dvojica po lemozinu. Ja bogami ne dadoh ništa, Bog je velik, razumjet će. Na kraju se rukovah s popom na kraju, poželjeh mu čestit Božić i otiđoh da pogledam na tv film od Tima Burtona kako je Halloween ukrao Božić. Sinoć se vratih sekularnom životu, ali pun kao brod. Grickam božićne kolačiće.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...