Jump to content
IGNORED

Praznovanje i obicaji u vasoj zemlji boravka


cyberwor/L/d

Recommended Posts

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cyberwor/L/d

    27

  • расејан

    22

  • alberto.ascari

    13

  • Yoyogi

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ti ustvari hoces da kazes da ne volis praznike koji maju veze sa popovima a volis one koje imaju veze sa vesticama? :unsure:
Ноћ вештица је тако блентав празник, а дечица тако уживају да не могу да одолим. Пази од чега се све то састоји: маскирање, тумарање по мраку кроз комшилук, и јефтини слаткиши, и још се сви праве да су се не знам како поплашили. Чисто зезање. И нема неке везе са религијом (осим ако се прихвати моја теза да без религије нема праве страве ;), маркетинг је некако ненаметљив - јесте да још од августа почну да паркирају лудаје по дућанима, али нема тог целомесечног пресинга са малог екрана, не пуштају хорор филмове цео месец, не скидају нове епизоде серија са програма да би уместо тога пустили четврти римејк пригодног филма, напросто не даве толико. А и ради и кад не верујеш, довољно је да те вечери имаш нешто слаткиша, упалиш светло напољу и дочекујеш децу.
Link to comment
а шта си очекивао, да смо неки диктатори? Ајде ;)
Jok, nisam nista ocekivala zato sam i pitala (radoznalost). Zvucalo mi "opasno" to sto si napisao.
Link to comment
Cini mi se da ti ipak nemas neku jasnu argumentaciju zasto nesto volis a nesto ne.Ja sam svoje gnusanje od opstih mesta i psihologije mase prerasla sa pubertetom.Kako god...dzaba drzava :)
Link to comment
Jok, nisam nista ocekivala zato sam i pitala (radoznalost). Zvucalo mi "opasno" to sto si napisao.
Моја извињотина, другар'це, ником на аватару не пише... А јесам опасан - да нисам, спадале би ми чакшире (eng. Chuckshire).
Link to comment
Cini mi se da ti ipak nemas neku jasnu argumentaciju zasto nesto volis a nesto ne.Ja sam svoje gnusanje od opstih mesta i psihologije mase prerasla sa pubertetom.Kako god...dzaba drzava :)
Штоно веле, Шекспир није лош, али колико општих места...И да, гнушање прерасте у нешто сасвим друго, попут некакве менталне зубобоље. Као прође, и таман мислиш да ти је најзад све потаман, кад оно почне опет да звони по сред главе. Ваљда сам то већ трипут прерастао, или ми се тако чинило.Ево синоћ сам добра два сата слушао кантри & вестерн, и нисам ни приметио. Како то? Лепо, нису претеривали, није било Била Монроа и остале јииии-хаааа булументе, који сву ту музику сведу на пет ефектних трикова који се добро продају - исто као и било који други народњаци било где. Упрошћење до даске, крађа из рокенрола, одређена врста завијања гласом (и ниједна друга) итд итд.Него, шта ће ми аргументација да би ми се нешто свидело? Па није мој укус некаква судница - то је више питање укуса, јелда. Оно јесте да се мој списак несварљивог садржаја углавном преклапа са понудом масовне културе, али не скроз и не по дефиницији. Ретко се палим на ствари које диктирају трговци, то је тачно, и врло сам алергичан на пропаганду, без обзира на предзнак (хм, да видимо - била је комунистичка, антикомунистичка, међукомунистичка - нпр Чаушеску против наших и обратно, Слобина, антислобина споља, антислобина изнутра, неколико секти је покушало да ме врбује, проасимилациона овде, антиусељеничка овде, и све могуће бушотине - тј што смишља Бушова екипа). Мало ли је? :)
Link to comment

Sto jes?, jes?... ukusi se ne daju osporavati. Moz? se malo propita iz radoznalosti. Uvek je interesantno cuti kako/zasto ljudi rade to sto rade. Ko hoce, naravno, da obelodani svoj stav.

Link to comment

Mi smo jedva docekali se odajemo prijatnom vecernjem ritualu ... kuvano vino (sve sa cimetom i karanfilicima) & peppercake ... napolju mracno ali sve svetluca ... milina za sva cula

Link to comment
Ноћ вештица је тако блентав празник, а дечица тако уживају да не могу да одолим. Пази од чега се све то састоји: маскирање, тумарање по мраку кроз комшилук, и јефтини слаткиши, и још се сви праве да су се не знам како поплашили. Чисто зезање. И нема неке везе са религијом (осим ако се прихвати моја теза да без религије нема праве страве ;),
Ima to itekako veze sa religijom, samo sa nesto starijim oblikom religije od ove tebi mrske. Cak mozes cuti fundamentalnije popove kako taj praznik zovu obozavanjem satane (njima je satana zbirna rec za sve oblike duhovnosti starije od Hrista).
Link to comment
Ima to itekako veze sa religijom, samo sa nesto starijim oblikom religije od ove tebi mrske. Cak mozes cuti fundamentalnije popove kako taj praznik zovu obozavanjem satane (njima je satana zbirna rec za sve oblike duhovnosti starije od Hrista).
Сатана је овај западни, источни је ваљда сотона док не пређе у шејтана, ал' излази му на исто.А шта очекивати од вере где је први члан у ЕУЛА гласи "све ћеш да пазариш код нас и ништа код конкуренције". Не мислим да су остале вере нешто боље, само да је ово мало безобразно истрчавање са монополом на сред терена.да је истина, не би морало да се верује у то
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...