Jump to content
IGNORED

Praznovanje i obicaji u vasoj zemlji boravka


cyberwor/L/d

Recommended Posts

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cyberwor/L/d

    27

  • расејан

    22

  • alberto.ascari

    13

  • Yoyogi

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

poslovne zurke?
Uh, ovi moji imaju nekakvu bozicnu sportsku aktivnost; znaci, posednjeg radnog dana pre podne cistimo lab, onda onako smrdljivi svi zajedno zapalimo na rucak a onda u neki sportski centar i to je bogznakakva zabava.Mislim da cu propustiti.Inace su kod nas u centru ukrasili neke ogromne isecene jelke, pa imaju neke viskove istih koji se povlace po okolini, samo tako leze po ulicama vec danima :blink:, jebeni centar grada, ne znam ko je tu lud al ja sam jako besna angry.png.
Link to comment
Joooj evo Božića kuca na vrata, opet satiranje! angry.png Gužva shopping poklončići kolačići zvončići božićne kolede šarani poplava prigodničarskih govora o obitelji i domaćem ognjištu... Grozota. Poklone donosi Jeźiśek (izgovarati slatko) što izgleda kao nekakav polarni biskup, s mirtom i odorom sve u bijelom. Disgasting! Degutable! Bljak!
Не примамо се, фала лепо. Управо смо пре неки дан практично затарабили телевизор, јер не само што штрајкују писци (па ни оно што би као требало да је спонтано нема ко да напише, те све ударило у репризе), него су већ кренуле репризе божићних боза од претходних година. Пред Волмартом и још неким местима опет она слуђена деца коју је потерала војска спаса, цинциличу оним звонцетом, чисто ми жао да им покажем прст, а слатко бих.Купиш саксију са расцветаним кактусом, можеш да бираш каквим папиром ће да буде замотана - ОНИМ зеленим или ОНИМ црвеним шљаштингом, трећег нема. Сећам се како ме седамдесетих један другар из Швабије питао што су нам столњаци у кафанама у укупно два карирана дезена, "is it a system or is it The System". Е, ово је Тхе Систем - сви су добродошли, нека цвета, како би рекао друг Денг, сто цветова, ал' нека се зна да смо овде ми власници свега, и цео децембар нема нигде да присмрди ништа друго - евритинг из крисмиси.До пред Новака излазимо из куће само колико да попунимо фрижидер. Јуче смо то морали, и већ је била гужва.Од осталог, тј од ових неверничких празника, држимо тај Дан захвалности - био прошлог четвртка, лепо смо се најели, фала лепо, и прошетамо се за Дан борца да видимо ватромет, што не кошта ништа. Тј плаћамо порез, а град плаћа ватромет. И ништа друго. Шта ће мени невернику њихови празници?
Link to comment
Ovde isto polako počinje da se zahuktava ludnica. Polako (svaki dan ponegde) se kače sijalice i ukrasi, a lutke u seks šopovima na Yonge Streetu će uskoro da ponesu crvene krznene gaćice. A tek se završio Hallowe'en i pomama za kostimima i OGROMNIM kutijetinama čipsa i loše čokolade za razdeliti dečurliji. Kao dva prava namćora, mi se nikad ne stavimo na trick-or-treaters welcome listu.
Пошто напокон живимо у крају где су куће довољно близу и врата излазе право на сокак, Ноћ вештица је дивота. Наша најмлађа је већ прерасла одавно, али зато наватамо чоколадних очију и вампирских зуба од, ваљда, марципана, и онда упалимо светло са улице (то му дође "изволте") и онда два сата гледам како дечици (поглавито Црнчићи, комшилук ми је доста шарен ал' претежно чоколадан) засијају очи кад виде шта ће добити :).
Moj lični praznični favorit ovde je Thanksgiving. U Kanadi ga slavimo početkom oktobra, mnogo pre Amerikanaca. Lep mi je praznik, jer lišće u to vreme tek treba da dostige vrhunac crvenila, narandžastila, i žutila...
У унутрашњости је вероватно већ попадало, ал' овде на обали је сад баш све црвено и жуто.
Link to comment
Yebote, kako možeš da pljuješ po nečem tako lepom.
Знаш шта, док нисам дошао овамо, и ја сам био за ту толеранцију и све што расте и треба да расте, али су ми овде мало отворили очи. Они нису нимало толерантни, тј јесу донекле и док их не кошта, и док имају власт и док не морају да стварно упознају било шта изван свог круга кредом.Што рече Станислав Лем, не тражимо ми ванземаљце, ми хоћемо да проширимо себе по свемиру. Тако и ови не желе да виде друге културе, него желе да виде себе пресликане на друге. Е цврц, нећем. Нека се носе и они и њихов кич. Ионако не умеју да причају, осим о парама.
Link to comment
Знаш шта, док нисам дошао овамо, и ја сам био за ту толеранцију и све што расте и треба да расте, али су ми овде мало отворили очи. Они нису нимало толерантни, тј јесу донекле и док их не кошта, и док имају власт и док не морају да стварно упознају било шта изван свог круга кредом.Што рече Станислав Лем, не тражимо ми ванземаљце, ми хоћемо да проширимо себе по свемиру. Тако и ови не желе да виде друге културе, него желе да виде себе пресликане на друге. Е цврц, нећем. Нека се носе и они и њихов кич. Ионако не умеју да причају, осим о парама.
Pozdravljamo dragog gosta sa Serbian Caf?.Još jedan što prezire zemlju u koju je kidnuo iz Srbije.
Link to comment
Не примамо се, фала лепо. Управо смо пре неки дан практично затарабили телевизор ... До пред Новака излазимо из куће само колико да попунимо фрижидер. Јуче смо то морали, и већ је била гужва.Шта ће мени невернику њихови празници?
A jel? i decu zatarabis pa ne izlaze iz kuce?
Link to comment
Pozdravljamo dragog gosta sa Serbian Caf?.
Боље вас нашао... ал' нисам са кафеа. Има овде ко ће ме познати, вероватно. Неко је јуче окачио линк на правом месту, те вас тако нађох.
Još jedan što prezire zemlju u koju je kidnuo iz Srbije.
Презирем? Не, била је супер док нису зајашили ови баптисти, епицкопалци и други фундаменталисти. Још овде итекако има нормалног света, и има се с ким, но се не дају чути од ових. Ја напросто одбијам да поверујем да је ово исто оно од чега сам збрисао: на првом каналу пренос празничног програма, на другом исто, на трећем пајкан са пендреком "а што ти не гледаш први програм, а?".А то, дихотомија "презире / клања се до", то је исти тај џамахиријско-пицкопални црнобели поглед на свет, штоно рекли Буш и још неки, "ко није са нама...". Е није него, не да има сивих тонова између црне и беле, него ту има онолико боја мимо тог правца, а где су још текстуре, преливи, одсјаји, пуноће, прозрачности и остале квалитет(к)е.
Link to comment
A jel? i decu zatarabis pa ne izlaze iz kuce?
Далеко било. Две су већ одрасле, раде шта хоће. Ова трећа не вари отприлике исте ствари као и ми, а за ствари које вари, има свој рачунар и сама налази истомишљенике.А и ове две су нашле нормалне типове - говоре бар још по један језик, умеју да се зезају, нису богомољци него мисле својом главом... а шта си очекивао, да смо неки диктатори? Ајде ;)
Link to comment
B'ate, 'ajde ti lepo nazad u Smradiju pa nece niko da te maltretira svojim praznovanjem
Мислиш? Довољно ми је колико видим попова по новинама које читам одавде (сад само викендом). Па комесари се бре нису толико сликали. Овде ме малтретирају само атмосферски - честитају и не питају; детету кажу "тебе родитељи не воле, чим ти не купују ништа за Божић" - "не него ми купе кад ми шта треба и не треба никакав празник да чекам"; и преокупирају САВ медијски простор, и улице (и споредне!) и све скупа не можеш никуд да прођеш а да се не спотакнеш или добијеш у руке нешто у тачно оној зеленоцрвеној комбинацији. Не можеш жваке да купиш а да не чујеш једну од оне четири песме (или беше имају чак три, мислим да знам обе).Али личног малтретирања нема. Нико те не зове ни на шта, нико се неће увредити ако не одеш, нико неће рећи "какав си ти бре ____ кад не ____", мало ће те чудно и са неразумевањем гледати и готово.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...