Jump to content
IGNORED

Praznovanje i obicaji u vasoj zemlji boravka


cyberwor/L/d

Recommended Posts

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cyberwor/L/d

    27

  • расејан

    22

  • alberto.ascari

    13

  • Yoyogi

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tokyo je vec okicen koliko se kiti (vece robne kuce i prometna mesta) a Bozic je obican radni dan. Nista ne staje, ne slavi se.Ucestvuju da bi malo podigli atmosferu i da prodavnice naprave malo prometa.Nikad nisam bio ovde za Bozic i NG, uvek na drugom mestu.

Link to comment
Jel? slavis?
Pa slavim, kao i svi drugi 25. decembra. Ovde je pravilo da se Božić dočeka u svojoj kući samo u krugu svoje familije. A Uskrs, sa prijateljima(Natale con i suoi, Pasqua con chi vuoi). 7. januara odem samo u pravoslavnu crkvu u Trstu, Sv.Spiridona, imaju hor koji jako lepo peva, pa odem da ih čujem.
Link to comment
Gratinirani losos je prste da polizes a pravi se jednostavno i brzo.Lososa u tepsiju da priceka dok ne napravis sledece:Na tiganj malo putera i na kockice isecenog paradajza + plavog patlidzana (kolicina zavisi od toga koliki je losos i koliko sam hoces, uglavnom toliko da posle prekrije lososa)Umutis pavlaku + jaja i kapnes malo mleka ili kupis gotov prasak za gratinirana jela koji se pomesa sa mlekom. Prekrijes lososa sa mesavinom iz tiganja, sve to zalijes prelivom + bacis preko parmezan ili neki drugi narendan kackavalj.U rernu na 225* jedno 25-30 minutaUkusno je do bola, obecavam!
A sta ako nije? Nikako da nadjem neki dobar recept za lososa. Najbolji do sada je - na rostilju, nafatiran mirodjijom, persunom, ginger-om i belim lukom.Nekako prejako mirise... A sta sve nisam probala. Od klasicnog przenja (bljak) do kokosovog brasna, spanaca i ginger-a.El ne stavis nikakav luk ovde?
Link to comment
A sta ako nije? Nikako da nadjem neki dobar recept za lososa. Najbolji do sada je - na rostilju, nafatiran mirodjijom, persunom, ginger-om i belim lukom.Nekako prejako mirise... A sta sve nisam probala. Od klasicnog przenja (bljak) do kokosovog brasna, spanaca i ginger-a.El ne stavis nikakav luk ovde?
Ja sam ti veliki sladokusac kad je riba u pitanju. Ovo ti je dobar recept. Nema ko mi ga nije trazio kad sam mu servirala. Na rostilju je losos odlican! Przenje ne dolazi u obzir. Ako hoces da ovom mom (brzom) receptu das malo touch a ti file lososa ostavis u marinadi par sati ili citavu noc pred spremanje. Zamutis ulje, iscedjen limun (moze i vinsko sirce), mirodjije i slicno po zelji i ispresovan beli luk. U tome ostavis lososa da se odmara. To mu dodje de lux varijanta.
Link to comment

Meni su ubili ono jednom ili dvaput kad su Uskrs 'pao' na isti dan. Ovako - kad 'pada' u razlicite nema zime za sve moguce kupovine s tim u vezi - svega ima i sve je vec na rasprodaji... Cokoladna i ina jaja i to. Raj na zemlji. Osim toga sam primetio da su gospoice (Liban, Egipat) koje istom prilikom kupuju jaj©a vrlo ljubazne, narocito kad shvate kako sam/smo pobozni.

Link to comment

Porodicna praznovanja na stranu, nego idete li na poslovne zurke?Ovde ce firme poceti vec 1-og decembra pa sve do Bozica da svakog cetvrtka/petka/subote organizuju corporate zabave koje su izuzetno posecene i ishchekivaneProsto- sa kolegama na poslu provodimo vise vremena nego sa porodicom pa se nekako i da objasniti uspeh tih party-jaa tek toalete :rolleyes:

Link to comment

Moji već drugu godinu za redom prave u jednoj mikropivnici. Nije loše pivo, pa ću da odem. Dodatni bonus je što mi je na deset minuta pešice pa mogu opalit po pivi. Kod ovog mog prave uvek neku gala večeru za gospodu i godpodže u toaletama, a ima i lutrija gde valjda dodele neke tanjire i činije za supu, kao i sl. kućanske elemente sa zlatnom bordurom i cvetovima, ali ja uvek ne odem. ^_^

Link to comment

Ovde firme svoje zaposlene obavezno pozivaju na "bozicni sto" sto mu dodje svecana varijanta svedskog stola sa svim tradicionalnim djakonijama (uh, odkad nisam upotrebila ovu rec!) ... To je nesto predivno. Citav decembar restorani i hoteli imaju taj aranzman, samo treba naci pravo mesto. Prosle godine smo bili pozvani na poslednji sprat Gothia Tower (hotel) gde smo se sladili par sati (to je citav ritual) uz piano live. Sve svecano i fino.

Link to comment
Porodicna praznovanja na stranu, nego idete li na poslovne zurke?Ovde ce firme poceti vec 1-og decembra pa sve do Bozica da svakog cetvrtka/petka/subote organizuju corporate zabave koje su izuzetno posecene i ishchekivaneProsto- sa kolegama na poslu provodimo vise vremena nego sa porodicom pa se nekako i da objasniti uspeh tih party-jaa tek toalete :rolleyes:
Za mene je decembar uvek vrlo naporan mesec wink.gif
Link to comment
Ovde firme svoje zaposlene obavezno pozivaju na "bozicni sto" sto mu dodje svecana varijanta svedskog stola sa svim tradicionalnim djakonijama (uh, odkad nisam upotrebila ovu rec!) ... To je nesto predivno. Citav decembar restorani i hoteli imaju taj aranzman, samo treba naci pravo mesto. Prosle godine smo bili pozvani na poslednji sprat Gothia Tower (hotel) gde smo se sladili par sati (to je citav ritual) uz piano live. Sve svecano i fino.
Pa dobro, kod tebe je i logično da se pravi švedski sto. :lol: Ovde, se pravi, negde pred božić "cena aziendale", tj. svi zaposleni su pozvani na večeru sa zabavom, obično par dana pred božić. I svi dobiju "božićni paket" koji obično sadrži flašu penušavog vina, panettone, i druge slatkiše. Naravno, uz 13-tu, a neki i 14-tu platu. :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...