Jump to content
IGNORED

Praznovanje i obicaji u vasoj zemlji boravka


cyberwor/L/d

Recommended Posts

Kud zaboravih babe i dede! U pravu si. Inace volim mir koji sebi napravimo u tim bozicnim danima. Konzumacija sveci se poveca, one daju toplinu svakom enterijeru. Ionako je mracno doba godine pa mi je nekako sve lepse kad svi u prozore nakace svetiljke. Kuvano vino sa cimetom i karanfilicima ... mmm, milina ...
Gl?gg, to ne odbijam, a ni ovo što se kuva ovde (od teškog bućkuriša, ali nema veze)Božić jako volim, prihvatili smo taj praznik kao svoj. Na žalost ne mogu da uporedim tu atmosferu ni sa čim što se slavilo u ex eSeFeRJot, jer ništa takvo nisam doživeo u YU, (možda 29. novembar :lol: ).Atmosfera u gradu je prelepa, mirisi, svetla. Prag je ionako jako lep po mraku, još sa svim tim svetlima, doživljaj. Vrlo slično tome što je napisao Yossi. Samo što mi zima i loše vreme ne smata, ceo decembar je advent, ima gomila raznih izložbi, koncerata, skanzana (etno-sela) i slično. Volim da kupujem i da dobijem poklone, šarana ne volim, to voli dete, a još kupujemo i lososa za Božić. Sve u svemu jako lepo.A posle Božića počinje skijanje. :)
Link to comment
  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cyberwor/L/d

    27

  • расејан

    22

  • alberto.ascari

    13

  • Yoyogi

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gl?gg se ne odbija! :) Mi imamo gl?gg-party ili kod nas ili kod prijatelja (zavisi na koga dodje red). V?rtbr?d (hleb od ražanog, pšenice, sladi, često i sirupa) + spikovana sunka, mmm ... jako ukusno.

Link to comment
Samo što mi zima i loše vreme ne smata, ceo decembar je advent, ima gomila raznih izložbi, koncerata, skanzana (etno-sela) i slično.
Pa kad vi imate one prave zime, sve sa snegom i mrazem. Take volem i ja.Ovde se zadese dva tri dana da malo pada sneg, inače je sve neka vetruština, ledena kiša ili samo kiša - i oblaci na 100 metara visine.
A posle Božića počinje skijanje. :)
Just rub it in... angry.png Edited by Yossarian
Link to comment

Gratinirani losos je prste da polizes a pravi se jednostavno i brzo.Lososa u tepsiju da priceka dok ne napravis sledece:Na tiganj malo putera i na kockice isecenog paradajza + plavog patlidzana (kolicina zavisi od toga koliki je losos i koliko sam hoces, uglavnom toliko da posle prekrije lososa)Umutis pavlaku + jaja i kapnes malo mleka ili kupis gotov prasak za gratinirana jela koji se pomesa sa mlekom. Prekrijes lososa sa mesavinom iz tiganja, sve to zalijes prelivom + bacis preko parmezan ili neki drugi narendan kackavalj.U rernu na 225* jedno 25-30 minutaUkusno je do bola, obecavam!

Link to comment

Ovde isto polako počinje da se zahuktava ludnica. Polako (svaki dan ponegde) se kače sijalice i ukrasi, a lutke u seks šopovima na Yonge Streetu će uskoro da ponesu crvene krznene gaćice. A tek se završio Hallowe'en i pomama za kostimima i OGROMNIM kutijetinama čipsa i loše čokolade za razdeliti dečurliji. Kao dva prava namćora, mi se nikad ne stavimo na trick-or-treaters welcome listu. Moj lični praznični favorit ovde je Thanksgiving. U Kanadi ga slavimo početkom oktobra, mnogo pre Amerikanaca. Lep mi je praznik, jer lišće u to vreme tek treba da dostige vrhunac crvenila, narandžastila, i žutila, svuda po prodavnicama su jesenji proizvodi (kukuruz sa šarenim zrnima, tikve, bundeve, ludaje, budalaje... obilje, rečju), ide se na farme na branje jabuka i proždiranje kukuruza... a i sama večera (kod nas u kući bez mrtve ptice) je prilika da se sedne i zahvali za sve lepe stvari u životu ljudima koji su tu da ga s tobom dele. Louie, shvatam o čemu govoriš kad govoriš o masovnokonzumentskoj strani Božića u Zapadnim zemljama. To je ovde tek doterano do perverzije. Aspekti toga su svakako čarobni (sve te sijaličice i jelkice), ali to manijakalno i kompulzivno trošenje... <_< I još kad kolege na poslu krenu da pričaju o "doing your Shopping" (kao da je potrošiti hiljade dolara svakog Božića obavezno na način na koji je obavezno disati ili ići u WC)... Have you done your shopping? When are you doing your shopping? Nancy was so clever this year; she did her shopping in the States in July. You wouldn't believe the bargains she found. What? You mean to tell me you are NOT doing any shopping? Shopping, shopping, shopping, shopping, shopping, shopping, shopping, shopping, shopping, shopping!:rant:A nedeljama pre Božića na radiju vladaju Frosty the Snowman, I saw Mommy Kissing Santa Claus Tonight, i Rudolph the Red-Nosed Reindeer... Ta sranja se toliko beskrajno vrte na svakoj radio stanici i u svakoj prodavnici da mi prosto dođe da si iščupam uši. Hmmm. Now, that's a thought.Ali, volim kako je grad okićen i kako sve izgleda nekako čarobnije i posebno. Ne volim što se na sve praznike (plus moj rođendan) redovno izdeprimiram jer shvatim koliko sam devijantan jer ne osećam kompulziju da se ono loodo und nesaborawno provedem, a izgleda da svi ostali osećaju. (Znam da ima još namćora, ali nas na praznike pojede mrak memljivih dnevnih soba, dok sedimo ispred televizora u wifebeaterima, gaćama, & zarozanim čarapama i žderemo petnaestu kesicu čipsa. :lolol:)Uh, za kraj trip od pre dve nedelje: Vozimo se kroz jedan deo grada gde ne idemo često. Sunčan dan sred oktobra. Jesen u punom jeku. Napolju 18 stepeni, ptice cvrkuću... Kad odjednom, glavna ulica tog dela grada teško okićena božićnim venicma i svetlima. Santa deli poklone na ulici. SNEG u gomilama kraj puta. Pomislio sam na jedan duuuuuuuuugi trenutak da mi je neko ubacio neku halucinogenu drogu u piće. Posle shvatio de se snima neki film.

Edited by crveni autobus
Link to comment
Ali, volim kako je grad okićen i kako sve izgleda nekako čarobnije i posebno. Ne volim što se na sve praznike (plus moj rođendan) redovno izdeprimiram jer shvatim koliko sam devijantan jer ne osećam kompulziju da se ono loodo und nesaborawno provedem, a izgleda da svi ostali osećaju. (Znam da ima još namćora, ali nas na praznike pojede mrak memljivih dnevnih soba, dok sedimo ispred televizora u wifebeaterima, gaćama, & zarozanim čarapama i žderemo petnaestu kesicu čipsa. :lolol:)
Znaci zlavite lezerno? Nista lepse no medj? cetiri zida natenane ...
Link to comment
Gratinirani losos je prste da polizes a pravi se jednostavno i brzo.Lososa u tepsiju da priceka dok ne napravis sledece:Na tiganj malo putera i na kockice isecenog paradajza + plavog patlidzana (kolicina zavisi od toga koliki je losos i koliko sam hoces, uglavnom toliko da posle prekrije lososa)Umutis pavlaku + jaja i kapnes malo mleka ili kupis gotov prasak za gratinirana jela koji se pomesa sa mlekom. Prekrijes lososa sa mesavinom iz tiganja, sve to zalijes prelivom + bacis preko parmezan ili neki drugi narendan kackavalj.U rernu na 225* jedno 25-30 minutaUkusno je do bola, obecavam!
Ovo ne može da ne valja, moraće da se proba ubrzo.
Link to comment
Nemoj da sumnjas kad ti recept dolazi iz zemlje lososa :) Treba samo da izaberes belo vino po meri ...
Ne bih se ni usudio da posumnjam, ni slučajno. Ovde ima da se kupi redovno svež filet, ne iz zamrzivača, to je klopica...A ni dimljen mi ne smeta.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...