Jump to content
IGNORED

eugenika


Filipenko

Recommended Posts

Да није потпуно безопасан не би предлагали да се произвођачи обавежу да га стављају у млеко по еСАДу :челоклеп:.

Link to comment
  • 3 weeks later...
Prodaja žive po pijacama zarad bušenja septičkih jama je akcija koju je odobrio stejt dpt da nas ujebe skroz.
И по Европи забрањују жаруље и свуд фурају ове живине цевуљаге, а овамо термометри са живом скроз повучени са тржишта, и то не због некаквог закона него интерном одлуком апотекарске коморе или тако неког тела, и то ни они немају одлуку него само "усклађивање са европским нормама". Бар да објаве број случајева тровања живом из термометра за последњих 100 година. Ја сам чуо за један, ал' није био термо- него барометар. Асистент на физици... разбио, просуо, скупљао живу, скупљао зубе. Количина живе у том барометру је реда скоро сто грама.
Link to comment
И по Европи забрањују жаруље и свуд фурају ове живине цевуљаге, а овамо термометри са живом скроз повучени са тржишта, и то не због некаквог закона него интерном одлуком апотекарске коморе или тако неког тела, и то ни они немају одлуку него само "усклађивање са европским нормама". Бар да објаве број случајева тровања живом из термометра за последњих 100 година. Ја сам чуо за један, ал' није био термо- него барометар. Асистент на физици... разбио, просуо, скупљао живу, скупљао зубе. Количина живе у том барометру је реда скоро сто грама.
nije internom odlukom apotekarske komore i nemam uopšte ideju odakle sad da je to zbog odluke nekih apotekara, kada je regulisano potpuno odgovarajućim zakonom, a pre toga prošlo kroz struku uzduž i poprekonije trovanje samo kada počnu zubi da ispadaju, ima i puno stanja podmuklijihto oko štedljivih sijalica je rasprava sa nešto malo osnova, ali ne dovoljno da bi u njoj učestvovaoa što se tiče trovanja živom, ja znam dobar broj slučajeva i to ljudi školovanih da rade sa tim i svesnih opasnosti, uglavnom neorganičari koji se trudiše da nakače pokoji ligand na živu Edited by Zugurosh
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...