Jump to content
IGNORED

torrenti


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Nije baš tako, ali dobro™ :) Na usenetu se konstantno repostuje sve što je starije. Problem dolazi otuda što provajderi omogućavaju skidanje fajlova starosti do 70-ak dana, a ono starije ne može da se skine ispravno. Zato se to posle određenog vremena repostuje pa se skine. U praksi, brutalno efikasno. Jedini problem može da nastupi u nekom raskoraku u smislu da ti se baš sada, odmah npr. sluša neka muzika ili gleda neki film kog trenutno nema, a želja te ne minjava?.Anyway, poenta je da su stare stvari bar 98% onoga što može da se nađe na Usenetu, a nove nikako nisu u većini, kao što ispada iz tvojih 1 tvrdnji, premda se sve što je novo odmah kači. Takođe, poenta je da ne treba nikakav upload i da je download uvek maksimalan. Konačno - da, uvek postoji nešto što se ne može naći na Usenetu ali može na torentima, ne može na torentima ali može na dc++, ne može na dc++ ali može na usenetu i tako u krug. Međutim, samo je jedan 1 Usenet - niko mu nije ni do kolena po udobnosti i efeekasnostee™™ svlačenja.

Link to comment
15-20 baka mesečno, Filipenko će reći tačnu varijantu, on je iskusni korisnik.
Mogu jedino da pitam, shto bih placao ishta piratima kada ne moram? Ako cu da troshim 15 eura mesechno, koristicu torrente i kupiti po neki original reda radi. Edited by Venom
Link to comment
Mogu jedino da pitam, shto bih placao ishta piratima kada ne moram? Ako cu da troshim 15 eura mesechno, koristicu torrente i kupiti po neki original reda radi.
Ne znam, moraš njih da pitaš. Glavni mamac na usenetu je to što sve ide full brzinom. Kod mene je drugačije, em na usenetu uglavnom nema onoga što trošim, em mi mašina već godinama radi 24/7, i nije mi bitno da li će se svući za 2 sata ili za 2 dana.
Link to comment

Eto, klasičan srpski sindrom "što bih dao 5 evra mesečno da se sve skida punom brzinom i kulturno, da ne moram da bazam po silnim pretragama i da sve bude jednostavno i dostupno na jednom mestu". :)Piratima se ništa ne plaća. To nisu nikakvi pirati. To su provajderi kao što su i internet provajderi, koji omogućavaju brz i lak pristup pojedinim segmentima interneta, a to šta će tamo da se dešava nije njihova briga. Kao što kada neko plati Sezamprou 20 evra za adsl njih nije briga da li će neko da svlači legalne apdejte za Windows ili će da krene da srče najnovije krekovane verzije skupih programa. Neko može biti korisnik Useneta a nikada ne skinuti ništa sa njega, ili pak da skida samo legalne stvari.Obrnuo bih stvari - postavlja se pitanje zašto ne bih dao desetak dolara mesečno da uvek imam maksimalno brz i efikasan download, sa koga ću veoma brzo skinuti bilo šta, bez cimanja sa pretragama, džoinovanjem na kvaziprivatne trekere, aploadom i održavanjem ratio-a i drugim zajebancijama koje guše vezu?

Link to comment

Kad bi se lagali. Kad ne bi bilo piraterije, ko bi im placao ishta?Obrnuto je od srpskog sindroma. Ako su prodavci iz kofera bili nuzno zlo, jer nije bilo drugih nachina da neshto dodje do tebe, ako sad imam izbor da li cu skinuti neshto da pogledam, preslusham, igram i uraditi sve to, a da neko ko nema veze sa tim zaradi moj izbor je jasan.

Link to comment

Dobro™, tako reci. Ja nemam problem sa tim, plaćam tu mizernu sumu da bi meni bilo lakše i da bih što pre nalazio ono što mi zatreba - drugim rečima, radi sebe. Ukoliko ti odbijaš svaku pomisao na plaćanje makar 1 evra onda Usenet nije za tebe, šta da ti kažem...:)Naravno, nemaju svi ni iste potrebe. Nije isto ako neko ponekad skine neki film ili nešto slično i onda mu nije bitno makar ceo dan skidao džinx od 700 MB jer se to vuče ili ako neko skida neki HD od 8 GB i neku igru za Xbox od 7 GB pride, na primer.

Edited by Filipenko
Link to comment
  • אַף אֶחָד locked this topic
  • renne unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...