Jump to content
IGNORED

torrenti


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Lupam i nagađam, ali moguće da mu se desilo nešto što se zove "expired", tj da je istekao? Ne znam ni sam šta to znači, no kad obiđem trackere svako jutro da vidim šta je na ponudi, piše na primer "Expires in 75 days". Nikad mi nije bilo jasno šta/kako istekne, ali sam uvek mislio da ga jednostavno tracker skine sa aktivne liste, ili nešto takvo? Od tada je torrent valjda - mrtav. Moguće da je to bilo?

Link to comment

Hm, da nisi nešto promešao? Torrent amože da istekne, živ je dok ima aktivnih seedera, a osoblje koje održava tracker svakako amože da zna kada će se to desiti pa da istaknu takvu decidnu objavu.Jedino ako je bio aaktivan, pa mu daju toliko fore da se vaspostavi neki seeder.

Link to comment
Hm, da nisi nešto promešao™? Torrent amože™ da istekne, živ je dok ima aktivnih seedera, a osoblje koje održava tracker svakako amože™ da zna kada će se to desiti pa da istaknu takvu decidnu objavu.Jedino ako je bio aaktivan™, pa mu daju toliko fore da se vaspostavi neki seeder.
Sasvim moguće da lupetam kao što sam i gore napisao, o torrentima nisam mnogo čitao, tj ne dalje od "ovako se koristi, i ovo ti treba", pa da znam celu teoriju. Ono gore napisah jer sam jutros mogao da se zakunem da na nekim trackerima koje koristim uvek piše "Torrent expires in 75 days" (ni meni nije bilo jasno šta je to značilo), dok evo sad idem po tim istim trackerima i ne mogu da nađem gde je to pisalo <_<edit: našo, tražio sam ga na Yuwi, ali to tamo nema, evo sa CrneBerze:81jiy5u.jpgVerovatno nema veze s onim što je Kiki pisala, ali ne znam šta znači. Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment

2 Marvinhttp://en.wikipedia.org/wiki/Time_to_livepo isteku tog vremena torrent se brise sa trackera (mislim da moderator moze da produzi "zivotni vek torrenta"). ranije zapocet dl ce teci i posto istekne ttl torrentu, ali nece moci da se prikljucuju novi leecheri.kod kiki je "problem" sto nema leechera jer je fajl mali pa ga ljudi brzo skinu, a cim ima dosta seedera a mali broj leechera teze je dostici ratio 1 za takav torrent.

Link to comment

'bem ti! Pa oni imaju Kockicu!Aj nek mi neko šibne pozivnicu :D. Ili neka kaže gde još ima Kockice :).Verovatno je ovo što je Lloyd rekao - niko u tom trenutku nije skidao i moj torent se samoubio.

Link to comment
'bem ti! Pa oni imaju Kockicu!Aj nek mi neko šibne pozivnicu :D. Ili neka kaže gde još ima Kockice :).Verovatno je ovo što je Lloyd rekao - niko u tom trenutku nije skidao i moj torent se samoubio.
To je na www.crnaberza.com. Ne znam da li uopšte trebaju pozivnice, meni nisu :)
Link to comment

Čini mi se da su potrebne, ali je vrlo često open registration.Btw, evo jednog zanimljivog sajta za one sa viškom vremena i sklonošću ka torentima. Redovan apdejt svih živih trekera koji su u tom trenutku otvoreni za registrovanje. Rifrešuje se na 10 minuta, valjda.

Link to comment

Postoji i programcic za pracenje otvaranja zatvorenih torenAt trakera. Stoji u sistem trayu i tako...Tracker Checker 2.0.3 (trazi neki Microsoft NET Framework 2.0 da bi radio)Postoji i programcic koji popravlja ratio,popularni "RatioMaster". Meni ne koristi posto skidam sa javnih trakera ali kod druga sljaka fino vec neko vreme. Poenta je valjda samo da se ne pretera,drzati ratio oko jedinice i to je to. Ne kradite - kraduckajte.

Edited by Zli Gli
Link to comment
  • אַף אֶחָד locked this topic
  • renne unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...