Jump to content
IGNORED

1000 zašto 1000 zato


Willow

Recommended Posts

vi se zajebavate... ja sam prošle godine slušala ozbiljnu emisiju o moralnoj dilemi u tom smislu.jedan je smatrao da to nije uredu, a drugi je uglavnom čitao razne recepte i članke o tome gde se veverice od davnina jedu. tako sam čula za tu neku džinovsku. recepti su većinom bili za neke gulaše, a bila je i veverica na buzaru.

Link to comment
to si ti nesto pobrkala, to je cincila.
Ма какво цинцили минцили... овде се прича о вабљењу ових полупитомих веверица, а не полудивљих шермана. Edited by расејан
Link to comment
  • 1 month later...

Не могу да нађем топић одговарајућег калибра, па онда ајд овде да питам.Зашто нови замрзивачи одбијају да раде испод одређене температуре? То нам је осујетило покушај куповине. План је био да смрзоје иде на (покривену) терасу, где би био на сувом а умерено проветреном месту. Продавачица рече да је било пар случајева да људи нису обратили пажњу, а њен је посао да их упозори (а канда нису слушали) да ће замрзивач ладно (хм) да одбије сарадњу ако му околна температура падне испод 15о, па су долазили да рекламирају и кукају. Отворила упутство од најближег, код њега каже 10-42.У чему је штос и како то да оним стааарим замрзивачима то није сметало?

Edited by расејан
Link to comment
У чему је штос и како то да оним стааарим замрзивачима то није сметало?
Гуглао и изгуглао.Штос је у томе што се у новијим замрзивачима више не користи фреон, који је испаравао на -15, него бутан, пропан или мешавина, којима та тачка варира од -45 до 0, а и то тек при атмосферском притиску. Пропан, чист, би био идеалан, и такође би донео уштеду у енергији од око 10%, али нагриза гуму па заптивке треба да су од неког бољег материјала. Бутан нема тај проблем, али се кондензује око нуле, и ако се топле цеви превише добро хладе, догађа се да се кондензује пребрзо и онда компресор покушава да сабије течност, што неће ићи, па се прегрева мотор, рикњавају заптивке итд. Решење би било у контролисаном дотоку ваздуха - то око мотора се иначе греје, па се та топлота може искористити да се топле цеви не хладе пребрзо......што је све компликовање без потребе, бар за мене. Стари ободин од 500л још увек ради, фреон није исцурео, треба само да га донесемо (провео је протеклу деценију код мојих).
Link to comment
...што је све компликовање без потребе, бар за мене. Стари ободин од 500л још увек ради, фреон није исцурео, треба само да га донесемо (провео је протеклу деценију код мојих).
Да потврдим - шкофјолочка бештија марке ЛТХ од 520 литара бесомучно работа већ 26 година, сељен најмање туце пута на раздаљину од 150 м до 75 км (на крову једне Ладе). Моји матори се већ годинама мераче да га се отарасе, али никако да коначно скапа :)
Link to comment
Да потврдим - шкофјолочка бештија марке ЛТХ од 520 литара бесомучно работа већ 26 година, сељен најмање туце пута на раздаљину од 150 м до 75 км (на крову једне Ладе). Моји матори се већ годинама мераче да га се отарасе, али никако да коначно скапа :)
I ja potvrđujem reputaciju LTH životinje. Kod mene nadživeo i svekra i svekrvu, ušao u četvrtu deceniju.
Link to comment
  • 6 months later...
svako od nas treba da ima jednu vevericu na gajbi i tovi je za neki buduci gulas
koji ste vi zlikovci. ubiti vevericu pa je pojesti angry.gif pa ona je tako lepa, milina jedna da je gledaš. kada sam nekom prilikom rekao da nema šanse da jedem bilo kakvu divljač, pitali me "jel' to neka sekta?" pustite bre to, neka jurca.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...