Jump to content
IGNORED

najverniji vs omiljeni klub vs evropa

Tresko

Recommended Posts

Navijači nisu krivi, krivi su Česi:

Saopštenje FK Crvena zvezdaFudbalski klub Crvena zvezda izdao je saopštenje povodom događaja koji su se odigrali u Pragu pre, tokom i posle utakmice sa Slavijom.„Bez namere da umanjimo ono š to je naš sportski protivnik FK „Slavija“ postigla na terenu želimo da javnost upoznamo sa činjenicama i ponašanjem prema našem klubu i građanima Srbije koje nisu bile u skladu sa sportskim fer plejom kao i domaćinskim ponašanjem jedne države i kluba prema svojim gostima“, kaže se u saopštenju.Saopštenje prenosimo u celosti: „Crvena zvezda je pre odigravanja utakmice tražila od Slavije i češke policije da se obezbedi policijska pratnja navijačkim autobusima na putu kroz Češku. Da je naš savet poslušan ne bi bilo incidenata na putu do Praga“. „Dan pre meča iz Češke je proterano, između ostalih i 15 državljana Srbije kojima je češka policija kao jedini prekršaj utvrdila to da nemaju dokaz o uplaćenom zdravstvenom osiguranju, iako su imali uredne vize koje nije moguće dobiti bez priloženog zdravstvenog osiguranja. Srbija i Češka imaju bileteralni sporazum po kojem građanima dveju zemalja prilikom posete drugoj državi nije potrebno zdravstveno osiguranje, pa to nije mogao da bude osnov ni za privođenje, ni za proterivanje“. „Češka policija privela je 60 građana Srbije nekoliko sati pre odigravanja utakmice. Izjava portporola češke policije da su policajci bili napadnuti nije tačna. Postoji desetine svedoka koji su videli da su pristalice našeg kluba potpuno mirno i bez ijednog incidenta krenule iz centra grada ka metro stanici kako bi došli na stadion. Policija ih je potpuno opkolila u jednoj uskoj ulici i zabranila ulazak u metro. Kada je jedan od njih prišao policiji i samo pitao kuda smeju da idu policija je počela, bez ikakvog razloga i povoda, da ih batina“. „Tokom popodneva u četvrtak nije se desio nijedan incident između građana Praga, turista i navijača Slavije i naših pristalica. Sve incidente izazvala je češka policija prekomernom upotrebom sile“. „Češki mediji su danima pred utakmicu sa Crvenom zvezdom do usijanja podizali tenziju, najavljujući „pravu invaziju huligana sa Balkana“. Ova kampanja je imala elemente rasizma i širenja mržnje na nacionalnoj osnovi o čemu mogu da posvedoče brojni žitelji Praga našeg porekla. Ovakva kampanja nikako nije doprinosila smirivanju strasti. Kampanja širenja mržnje je nastavljena i danas brojnim naslovima u češkoj štampi u kojoj se vređaju naše pristalice i u kojoj nas izjednačavaju sa fašistima“. „Na samom stadionu, veliki broj naših pristalica doveden je u nemoguću situaciju, na zahtev FK Slavija pri ulasku na stadion od njih je zahtevano pokazivanje pasoša. Međutim, uprave hotela i hostela u kojima su, kao po dogovoru, insistirale da pasoši ostanu u njima. Zbog toga više od stotinu naših pristalica nije moglo da uđe u stadion, iako su uredno platili karte. Među oštećenima su i državljani Kanade, Švedske i nekoliko zapadnoevropskih država. Tek posle intervencije srpske ambasade u Pragu i ultimativnog zahteva našeg kluba da utakmica neće početi dok se ne omogući našim pristalicama sa uredno kupljenim kartama da uđu na stadion ova odluka je promenjena“. „Češka policija nije čak ni poštovala sopstvene zakone i o uhapšenim državljanima Srbije nije obavestila ambasadu Srbije u Češkoj republici. Ko je uhapšen morali su da saznaju sami zamenik ambasadora Suzana Bošković Prodanovič i naš generalni sekretar Andrija Kleut obilazeći policijske stanice po Pragu“. „Češki mediji i policija koji su obaveštavali javnost o divljanju navodnih „huligana“ na kraju su te iste „huligane“ koji su prema njihovim rečima „srušili Prag“ kaznili prekršajnim kaznama u iznosu od 200 kruna (8 evra). Toliko o huliganstvu“. „Dok se sve ovo dešavalo, naši domaćini iz FK „Slavija“ odbijali su svaku saradnju sa Zvezdom, ambasadom Srbije i našim državljanima u rešavanju ove situacije“. „FK Crvena zvezda nikada i nigde neće opravdati vršenje bilo kog krivičnog ili prekršajnog dela od strane naših članova i naših pristalica. Uvek i svuda podsećamo one koji navijaju za nas na neophodnost poštovanja zakona kako domaćih, tako i zemalja domaćina. Uvek i svuda pozivamo na fer i sportsko navijanje i poštovanje protivnika. Međutim, ne možemo da ne kažemo kada su događaji koji su se desili u Pragu u pitanju da je uzrok nemilih događaja , grubost i prekomerna upotreba sile od strane češke policije i očigledna želja naših domaćina da Zvezda nema podršku na utakmici u Pragu“. „Crvena zvezda se zahvaljuje ambasadoru Srbije u Pragu Vladimiru Verešu i njegovoj zamenici Suzani Bošković Prodanović na pomoći koju su pružili državljanima Srbije i FK Crvena zvezda“, kaže se u saopštenju.
  • Replies 509
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• mobio

32

• Bright Billy

32

• Dimitrije

22

• Feindouno

22

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sklon sam da poverujem da su Česi dali svoj doprinos ovom cirkusu i dolili ulje na vatru, ali 1 deo ovog saopštenja je neverovatno indikativan:

„Crvena zvezda je pre odigravanja utakmice tražila od Slavije i češke policije da se obezbedi policijska pratnja navijačkim autobusima na putu kroz Češku. Da je naš savet poslušan ne bi bilo incidenata na putu do Praga“.
... jer klub ovde sam priznaje da su njegovi navijači u stanju da budu normalni i izbegavaju incidente samo kada su pod direktnim nadzorom. Ako ih ne okružiš policijom sa svih strana, odmah slede incidenti. Sve dok je tako, biće slaba vajda od lamentiranja nad lošim policijskim tretmanom i nedomaćinskim manirima protivničkog tima.

Tipicno izbegavanje odgovornosti i prebacivanje krivice na druge. Ovog puta UEFA ce da bude drasticna sto je u krajnjem slucaju i dobro iz nekoliko razloga. Konacno ce FKCZ imati nekoliko godina da dobro razmisli da li mu je 12. igrac to sto tvrde da jeste ili je jedan od gorucih problema pored nedostatka novca, talenta i dotrajale infrastrukture. Drugo, vazno je da UEFA propise kaznu Zvezdi pre utakmice reprezentacije sa Francuskom jer ce se neka od notornih navijackih svinjarija ponoviti i na toj utakmici, a onda ce reakcija UEFA/FIFA da ima mnogo teze posledice po nas fudbal. Koncano, mozda ce drasticne kazne UEFA konacno naterati klubove, FSS, policiju, sudstvo u vlast u Srbiji da konacno pocnu da pocnu da dovode u red one koji prave izgrede na stadionima, oko stadiona kao i uprave klubova koje to ne samo da tolerisu vec i promovisu vodje huligana u klupske funkcionere i savetnike.

Zvezda sigurno nece biti drasticno kaznjena, jer jedini incident na stadionu koji se desio je 1(jedna) baklja koja je zavrsila pored terena. U najgorem slucaju igracemo revans bez publike i sledece godine opet jovo nanovo.

revans sigruno igramo pred publikom jer je isti za 5 dana..a oni neku kaznu (ako je uopste bude) ne mogu da donese pre ponedeljka utorka srede..a tad je vec kasno..mozda cemo sledece god jedan mec igrati bez gledalaca..

Zvezda sigurno nece biti drasticno kaznjena, jer jedini incident na stadionu koji se desio je 1(jedna) baklja koja je zavrsila pored terena. U najgorem slucaju igracemo revans bez publike i sledece godine opet jovo nanovo.
Nisam siguran. Kako B92 javlja moguce je izbacivanje Zvezde iz evropskih takmicenja na godinu dana. Mislim da to ne bi bilo ok, ali imali smo i previse uslovnih kazni, a i onako su nas uzeli na zub s razlogom.EDITLink : http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?...p;nav_id=377600 Edited by mobio

ne razumem zasto se pominje kazna za zvezdu? valjda i dalje postoji nesto sto se zove individualna odgovornost. ne vidim ni najmanji razlog da se meni ili bilo kom normalnom coveku zabrani gledanje utakmice na marakani samo zato sto je neki debil krao cokoladice na pumpi ili nije hteo da plati pilsner koji je popio u pragu :huh:

Edited by Bright Billy

iako bi ovo bilo klasicno izdrkvanje ned bednim klub iz istocne evrope, moram da kazem da smo zasluzili 1 suspenziju...a i dobro ce nam doci...mi prakticno i neigramo evropu zadnje 2 godine, tako da se nece osetiti eventulano izbacivanje

Zvezda ima debeo dosije kada su u pitanju ponasanja navijaca. Uprkos mnogobrojnih prethodnih kaznjavanja ukljucujuci novcane kazne i zabrane igranja pred domacom publikom, klub nije ucinio nista da se ponasanje njegovih navijaca poboljsa. Zbog toga je verovatna kazna koja ce biti drasticnija od prethodnih s ciljem i nadom da ce ovog puta biti delotvorna.

Big deal.To bi bilo jos i bolje od novcane kazne ili praznog stadiona naredne sezone. Ionako ste vec ispali za ovu sezonu a da li bi to zvanicno uradila UEFA ili Slavija manje je bitno.

ne razumem zasto se pominje kazna za zvezdu? valjda i dalje postoji nesto sto se zove individualna odgovornost. ne vidim ni najmanji razlog da se meni ili bilo kom normalnom coveku zabrani gledanje utakmice na marakani samo zato sto je neki debil krao cokoladice na pumpi i nije hteo da plati pilsner koji je popio u pragu :huh:
Jedan totalni off ali moram jer sam ispizdeo. Brate to ti je JEvropa, puna nacionalizma stereotipa i predrasuda. Za njih nema to ko je kriv mi smo za te guzonje svi ista stoka i nema tu mnogo diskusije. Ovo sto sam rekao i mogu da kazem, jer zivim u istoj... Novi Svet je mnogo bolji po to pitanju (doduse samo ako si belac). A pun mi je k** i njih i ovih nasih malomnika koji su stvorili novu ideologiju zvanu Jevropa a Jevropu su videli samo na razglednici. Ko u onom filmu Tri karte za Holivud, kad onaj kaze volim Rusiju iako sam je samo video na razglednici. Ne kazem ja da Jevropa ima alternativu, ali malo vise zdravog razuma ne bi nam bilo na odmet. Edited by mobio

optimalna kazna je po meni , zabrana vodjenja navijaca na gostujuce terene u narednih 5 godina..izbacivanje je apsolutno preterano..da su se sranja desavala na stadionu, pa da razumem..ali kao sto rekoh, nista me nece iznenaditi...bar cemo sledece leto moci da odigramo taj dugocekani mec sa nekim jacim rivalom u avgustu... :)

optimalna kazna je po meni , zabrana vodjenja navijaca na gostujuce terene u narednih 5 godina..izbacivanje je apsolutno preterano..da su se sranja desavala na stadionu, pa da razumem..ali kao sto rekoh, nista me nece iznenaditi...bar cemo sledece leto moci da odigramo taj dugocekani mec sa nekim jacim rivalom u avgustu... :)
Izbacivanja UEFE se odnose na sezonu a ne na kalendarsku godinu.

kako misle da zvezda resi taj problem? posle hejsela, englezi su dosli do zakljucka da je huliganizam problem drzave a ne klubova i tek nakon tog zakljucka, uspeli su da relativno rese problem. pod relativno podrazumevam da vise nema sranja na stadionima i u blizini istih a to sto se neka bagra mlati u nekom ustekovanom parkicu, to stvarno nema vise nikakve veze sa fudbalom. valjda je to svima jasno.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...