Jump to content
IGNORED

rts


Gonzo

Recommended Posts

17 hours ago, pt 2.0 said:

samo da kažem da tvoj napor ne ostaje neprimećen :heart:

 

i da se izvinim svima što je meni slagalica kamen temeljac porodičnog života.

edit. znam bar 5 domova gde se tv uključuje za slagalicu... nije vam dobra ta procena da je ona za uz dnevnik. ja ne gledam dnevnik rts, mada možda sad počnem.

ako bi je pomerili za 17h to ne bi valjalo samo zato što mnogi ne stignu s posla kući u to vreme.

hail slagalica!

(mada me je colonelo rastužio ovim jadnovanjem koje prati ponašanje rts prema takmičarima, nagrade itd.)

 

slagalica je svoje takmičare za ovih 30 godina na nagradama kumulativno zakinula za brat bratu 500 miliona eura. plus kamate.

kad su počeli bile su one najgore devdesete i verujem da tad nisu ni mogli da daju neke nagrade, sve i da su hteli. ali već 96-97 su mogli davati bar neke koliko toliko pristojne nagrade, a oni i dalje delili akvarele akademske slikarke. Baš u to vreme je na HRT-u Joško Lokas napravio kviz Upitnik. Tu su se takmičari uključivali telefonom, ali nije bila neka fonto prevara da se zombiji klepaju za pare na telefonskim impulsima već je uvek bila jasno istaknuta cena poziva i ta cena je bila normalna. Na tom kvizu se za jednu epizodu, koja je isto trajala 10-15 minuta, podelilo nagrada koliko Slagalica nije davala za godinu dana. bez preterivanja.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
4 hours ago, msv said:

 

Velja Ilic je u retkom trenutku iskrenosti rekao da se kraduckanje tolerise, ali kada se mnogo krade, e to onda upada u oci. Kada se postane previse pohlepan (setih se onog Uskokovica bese iz EDB) ili neko ostane zakinut (recimo lazni Klacar™ sada), onda dobijamo aferu. Naravno, i kada se pojavi neki zvizdac, ali posle onog sto je Aleksandar Obradovic doziveo, malo ko ce se usuditi da krene tim putem.

 

Na nekoj od prethodnih strana bio je okacen tvit zaposlenog u RTS-u gde on objasnjava kako se namestaju tehnicki poslovi u korist drugih, a na stetu televizije. I odmah je bio zapljusnut prozivkama tipa "a sto si cutao do sada?". Pa se morao pravdati da preko deceniju ukazuje na te probleme, da je pisao molbe, zalbe.. sve dzaba, a samo trpi posledice sto se buni.

 

Insistiranje na transparentnosti poslovanja zaista deluje kao Sizifovski posao. Od nacina kako se trose pare vlasnika stanara u nekoj zgradi (tu verujem da svako moze da posvedoci), pa do slozenih drzavnih sistema kakav je recimo RTS. I sad hajde ti dokazi da neki program kosta npr. triput vise od realne cene. Sta je realna cena? Ko bi trebalo da odredjuje cenu po kojoj ce RTS kupovati seriju od Firefly produkcije? Pa odredjuju dve strane koje sklapaju ugovor, tako da bude zadovoljan i onaj ko prodaje i onaj ko kupuje. Mi koji placamo RTS imamo prava da budemo obavesteni koliko se nasih para potrosilo na kupovinu serija, ali nismo u mogucnosti da sprecimo sklapanje takvih ugovora. Ako su te serije gledane i dobro ocenjene, onda njihova kupovina deluje na prvi pogled kao dobar posao. A posto je u njih ulozen novac, logicno je da oni koji prodaju zele dobro da zarade na njima. Na kraju ispada da su oni zaradili na nama. I uvek ce ostati pitanje a zasto je serija placena toliko i toliko? Da li je to realna ili naduvana cena?

  • +1 1
Link to comment

33-53 miliona godišnje za programe RTS. i to je 7-10 puta veći budžet od svih ostalih televizija sa nacionalnom frekvencijom

to znači da ostale televizije imaju budžete od oko 5 miliona. ima 4-5 takvih televizija i zajedno sa RTS, svi zajedno imaju budžet oko 50-70 miliona.

 

i onda 1 Arena dođe i kaže: daćemo 100 miliona godišnje za premijer ligu i tako narednih 6 godina

i nadbiju 1.46% share i šibaju se sa šapicama na nick jr koji imaju 1.38%

 

The Wire Bullshit GIF by Giphy QA

Link to comment
4 hours ago, omiljeni said:

33-53 miliona godišnje za programe RTS. i to je 7-10 puta veći budžet od svih ostalih televizija sa nacionalnom frekvencijom

to znači da ostale televizije imaju budžete od oko 5 miliona. ima 4-5 takvih televizija i zajedno sa RTS, svi zajedno imaju budžet oko 50-70 miliona.

Jeste realno to nešto preko 400.000€ mesečno za nacionalnu tv, da se slije u kasu, a koliko izađe kroz protočni bojler to je pitanje.

Ja sam radio na manjim produkcijama i imali smo budžet oko 1.000€ za emisiju.

Ne znam šta se ljudi toliko čude, pa na lokalnim tv stanicama ide oko 300€ za emisiju. Pričam za normalnu emisiju a ne nešto tipa razgovor u studiju. Godišnji budžet preko 150.000€

 

Televizija je skup sport. A kad smo kod pravog sporta:

 

 

4 hours ago, omiljeni said:

i onda 1 Arena dođe i kaže: daćemo 100 miliona godišnje za premijer ligu i tako narednih 6 godina

i nadbiju 1.46% share i šibaju se sa šapicama na nick jr koji imaju 1.38%

Pa i to je fantastično za jednu sportsku tv. Imaju oni solidne pikove kad je neki derbi.  SK je imao manji i dok je imao sva takmičenja, oko 1,1%

 

Inače, sport uopšte nije gledan koliko fanovi smatraju. 

Link to comment

potrošili su dupli ukupni budžet svih tih nacionalnih televizija na nešto što nije gledanije od nick jr

premier league ima 38 kola po 10 utakmica. 380 utakmica. 100 miliona godišnje, znači preko 260.000 eura za jednu utakmicu*

i onda te na listama gledanosti razvaljuju te emisije drugih televizija koje oni naprave za par hiljada eura. a ti jedva dobiješ patrolne šapice i malih gupija koje se garant

kad bi računali koliko puta se dešava da se igra 4-5 utakmica istovremeno i to vodili kao jednu utakmicu onda bi došli do zaključka da jedan prenos košta 350-400 hiljada eura

ono, digla se dževa da li Radenković zaslužuje tih 500 eura i koliko para ukrade neka riba što snima serije za RTS, a nekako ispada da je to sve sitno kraduckanje. jer su ovamo debili uzeli 600 miliona eura i kao da su ih ubacili u šporet.

 

* - često se dešava da se 4-5 utakmica igra istovremeno, što znači da nedeljno ne prenosiš 10 utakmica nego npr samo 6, to onda nije 380 prenosa nego 228, a jedan prenos više nije plaćen 260k nego, skoro 440.000 eura

 

chop-lego.gif

 

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment

Znam da je Memedović tek usputna priča u ovom o rts-u, ali vidim on se brani da je emisija Sasvim prirodno plaćena sa 3 minuta oglasnog prostora, koju njegova produkcija prodaje.

Ali za šta prima platu na rts-u? Emisija posle utkamice na svetskom prvenstvu u fudbalu? Ne gledam nešto tv, tu sam ga primetila poslednji put na tv-u, a to je bio novembar.

Link to comment
11 hours ago, dvb-t manijak said:

Jeste realno to nešto preko 400.000€ mesečno za nacionalnu tv, da se slije u kasu, a koliko izađe kroz protočni bojler to je pitanje.

Ja sam radio na manjim produkcijama i imali smo budžet oko 1.000€ za emisiju.

Ne znam šta se ljudi toliko čude, pa na lokalnim tv stanicama ide oko 300€ za emisiju. Pričam za normalnu emisiju a ne nešto tipa razgovor u studiju. Godišnji budžet preko 150.000€

 

Televizija je skup sport. A kad smo kod pravog sporta:

 

 

Pa i to je fantastično za jednu sportsku tv. Imaju oni solidne pikove kad je neki derbi.  SK je imao manji i dok je imao sva takmičenja, oko 1,1%

 

Inače, sport uopšte nije gledan koliko fanovi smatraju. 

kako 400k € kada je taksa za tv pretplatu 299 dinkića pa puta 3,5 miliona domaćinstava u srbistanu, to izađe na 9 milki € mesečno...

Edited by gone fishing
Link to comment

malo li je, jednom u četiri godine 


 

e

poteru takođe ne radi za platu već za honorar produkcije

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
23 minutes ago, gone fishing said:

kako 400k € kada je taksa za tv pretplatu 299 dinkića pa puta 3,5 miliona domaćinstava u srbistanu, to izađe na 9 milki € mesečno...

 

400k e za komercijalnu nacionalnu TV, ne za RTS?

Link to comment
27 minutes ago, Tihajeza said:

 

Pa Potera je isto privatna produkcija, ne rts-ova, zar ne?

Pitam šta odradi za platu?

Dođe do zgrade RTS-a, ponekad, popije kafu, malo popriča sa kolegama, pa na privatnu šljaku...

 

 

Link to comment

ne radi ništa, ni ne dolazi da popriča sa kolegama. kad snima kviz vidi ih

 

 

e

kao što sam već pisao memedara je tu najmanji problem, al kad smo ga se dotakli red je ukazati na jajarizam koji je nekako simptomatičan uposlenike ptc-atm 

takvih kao memedović tamo ima 50<x<100 po raznoraznim redakcijama i radnim jedinicama

za kalibraciju monitora

 

sve zavisi kakvu ko ima šemu

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...