Jump to content
IGNORED

rts


Gonzo

Recommended Posts

jeste, treba jedno sokocalo na predajniku, ali jos vise treba da se signal izmedju takovske i kosutnjaka NE konvertuje pet puta iz digitalnog u analogni oblik.
Kad smo vec kod tog signala, mozes li da mi objasnis sta sam ja gledao tokom utakmice Vojvodina - Austrija koja se igrala na Marakani i koju je prenosio RTS, na mom brand new novom full HD televizoru. :) Nisam mogao ocima da verujem da je RTS u stanju da pusti takav signal. Nesto sam kasnije nacuo da je ORF imao neke zahteve oko kvaliteta signala ali mi nije bas najjasnije kako se ONO dovuklo do mog TV-a. Ni pre ni kasnije nisam video tako kvalitetnu sliku sa nekog naseg stadiona.
Link to comment
Kada netko u startu ima x dinara vishe od konkurencije onda to nije trzhishte.Kada zbog toga novca netko ima mogucnost da kupuje i siguran sam vrshi pritisak na svoje zaposlene onda to nije slobodno novinarstvo.
hm, rokfeler junior ne znam koji po redu ima više para od mene i tebe.svako ko ima poziciju da odlučuje vrši pritisak na svoje zaposlene. to da li će zaposleni shvatiti pritisak kao a) iživljavanje ili b) dobronamernu sugestiju ili c) skandal - zavisi kako od zaposlenog, tako i od šefa mu/joj. na primer, brankici stanković ni harper ne bi uspeo da objasni neke stvari, dočim sam siguran da tijanić neke stvari određenima u rts-u veoma jednostavno objašnjava samom svojom pojavom ili tako što ih ljubazno zamoli da nešto učine.ono što je ovde u celoj stvari čudno nije što novinari idu tamo gde ima više love, već što više love ima u državnoj televiziji. obično su ti koji mogu da odreše kesu i isprate priču brkati bizmismeni istančanog ukusa ili bivši basisti nečega što je nekada sviralo. kada oni pokupe 'sve što valja, šmrc', kreće kukanje kako je sve otišlo u 1 veliku kesu i kako su se prodali.takođe bi bilo interesantno videti i koji zapravo procenat prihoda rts ima od te famozne pretplate (što je iznova uvedoše dosmanlije), a koji od sopstvenih komercijalnih vratolomija. uzgred, u celoj se ovoj priči po malo vrtimo u krug. da nema novca od pretplate, rts bi se finansirao iz budžeta. da se finansira iz budžeta, plate bi im bile mizerne, po principu 'na sto vuka kozji krak'. ako su im plate mizerne, kadrovi koji će raditi za pinkle će verovatno biti slabiji od onih koje danas može da privuče nešto ozbiljniji novac.
Link to comment
hm, rokfeler junior ne znam koji po redu ima više para od mene i tebe.svako ko ima poziciju da odlučuje vrši pritisak na svoje zaposlene. to da li će zaposleni shvatiti pritisak kao a) iživljavanje ili b) dobronamernu sugestiju ili c) skandal - zavisi kako od zaposlenog, tako i od šefa mu/joj. na primer, brankici stanković ni harper ne bi uspeo da objasni neke stvari, dočim sam siguran da tijanić neke stvari određenima u rts-u veoma jednostavno objašnjava samom svojom pojavom ili tako što ih ljubazno zamoli da nešto učine.ono što je ovde u celoj stvari čudno nije što novinari idu tamo gde ima više love, već što više love ima u državnoj televiziji. obično su ti koji mogu da odreše kesu i isprate priču brkati bizmismeni istančanog ukusa ili bivši basisti nečega što je nekada sviralo. kada oni pokupe 'sve što valja, šmrc', kreće kukanje kako je sve otišlo u 1 veliku kesu i kako su se prodali.takođe bi bilo interesantno videti i koji zapravo procenat prihoda rts ima od te famozne pretplate (što je iznova uvedoše dosmanlije), a koji od sopstvenih komercijalnih vratolomija. uzgred, u celoj se ovoj priči po malo vrtimo u krug. da nema novca od pretplate, rts bi se finansirao iz budžeta. da se finansira iz budžeta, plate bi im bile mizerne, po principu 'na sto vuka kozji krak'. ako su im plate mizerne, kadrovi koji će raditi za pinkle će verovatno biti slabiji od onih koje danas može da privuče nešto ozbiljniji novac.
Svakako. Samo Rokfeler raspolazhe svojim parama. Ovde je jasno o kojim se parama radi.Mnogi od nas su u svakodnevnom zhivotu uchesnici kompromisa zarad egzistencije. Malo je srecnika koji ce ceo zhivot biti u mogucnosti (imati mooda) da podvlache crtu ispod koje nece da idu.Nije problem pretplata, problem je troshenje tih para, jer ne odlazi u podizanje kvaliteta programa.Aram se lepo nadovezao gde treba da idu pare od pretplate, a sigurno je da ni tu nije kraj.Nemam ja, a verujem ni nitko drugi problem shto je Riha otishla na RTS, problem je ako Riha ne ostane Antonela. Edited by cedo
Link to comment
uzgred, u celoj se ovoj priči po malo vrtimo u krug. da nema novca od pretplate, rts bi se finansirao iz budžeta.
ko se vrti, barem pet puta u diskusijama o rtsu sam naglasio da ga treba privatizovati. ne vidim nacionalni interes u finansiranju medija koji će reprizirati prastare serije, praviti sela gore, bele lađe i 24 svadbe, i davati priliku da nas miljkovićke, kovačevićke i slični truju svojim smećem. da se ne lažemo, ne vidim potrebu za javnim servisom uopšte, makar bio i srpski bbc. Edited by Gonzo
Link to comment
ko se vrti, barem pet puta u diskusijama o rtsu sam naglasio da ga treba privatizovati. ne vidim nacionalni interes u finansiranju medija koji će reprizirati prastare serije, praviti sela gore, bele lađe i 24 svadbe, i davati priliku da nas miljkovićke, kovačevićke i slični truju svojim smećem. da se ne lažemo, ne vidim potrebu za javnim servisom uopšte, makar bio i srpski bbc.
Trzhishte mozhe da uredi stvari svakojako.Treba da postoji obaveza stvaranja programa koji ne donosi pare, a koji je od interesa za drushtvo.Program na jezicima manjina na primer. Ne mislish tako?
Link to comment
Treba da postoji obaveza stvaranja programa koji ne donosi pare, a koji je od interesa za drushtvo.
kad vidim reči obaveza, interes i društvo u istoj rečenici meni se odma prikenja.
Program na jezicima manjina na primer. Ne mislish tako?
to se može rešiti i na druge načine, stimulacijama, olakšicama i slično. ne treba nam beogradski dinosaurus koji će da alocira pare.da ne ulazimo u to koji deo rts budžeta uopšte završi u programima za manjine, tek bi se tu popišali od smeja.uostalom, snaćićemo se mi oko programa za manjine vrlo lako kad dobijemo nazad autonomiju -_- Edited by Gonzo
Link to comment
kad vidim reči obaveza, interes i društvo u istoj rečenici meni se odma prikenja.to se može rešiti i na druge načine, stimulacijama, olakšicama i slično. ne treba nam beogradski dinosaurus koji će da alocira pare.da ne ulazimo u to koji deo rts budžeta uopšte završi u programima za manjine, tek bi se tu popišali od smeja.uostalom, snaćićemo se mi oko programa za manjine vrlo lako kad dobijemo nazad autonomiju -_-
Nisko. Kenjaj, samo da ne psujesh.Mozhe se to sve urediti na razne nachine.Tebi tu izgleda vishe smeta Beograd.Placati cete za javni servis lociran u Novom Sadu?
Link to comment
Mozhe se to sve urediti na razne nachine.Tebi tu izgleda vishe smeta Beograd.Placati cete za javni servis lociran u Novom Sadu?
ne, ne smeta mi beograd, smeta mi zastarelo i pregaženo državno uređenje, pri čemu je rts samo jedan od simptoma. ne znam šta ćemo plaćati, ja kažem da sam protiv koncepta javnog servisa, manjinska prava u sferi medija mogu se urediti na drugi način. Edited by Gonzo
Link to comment
ne, ne smeta mi beograd, smeta mi zastarelo i pregaženo državno uređenje, pri čemu je rts samo jedan od simptoma. ne znam šta ćemo plaćati, ja kažem da sam protiv koncepta javnog servisa, manjinska prava u sferi medija mogu se urediti na drugi način.
Tko ce da pravi nekomercijalni program. Onaj koji samo troshi pare. Shkolski, edukativni ,...
Link to comment

našao bi se neko ko bi zauzeo i taj segment medijskog tržišta. u krajnjem slučaju tu su raznorazne stimulativne mere za takve stanice, produkcijske kuće i slično. jednostavno nema opravdanja za ovakav kolektivan harač ili u drugoj varijanti indirektan harač kroz ulivanje budžetskih para u javnu televiziju.ko i sa svim javnim preduzećima to uvek ispadne najgore moguće po krajnje korisnike - dobijaju očajan proizvod/uslugu za previše novca.a i to s pravljenjem edukativnog programa je 1 velika priča u prazno - i u najsjajnije doba rtsa najbolji edukativni programi su bili strane produkcije, opstanak, belami, itd. kvalitetan program tog tipa iziskuje ogroman novac, ljude, tehiku i ostalo koje bilo kakav javni servis u nas nikad neće imati, tako da će se uvek oslanjati na strane produkcije tog žanra. a one su pak danas dovoljno komercijalne, isplative i dostupne preko kablovskih kanala da nema potrebe da nam tijanić otvara oči u tom pogledu. pa b92 je pustio više kvalitetnog bbcjevog edukativnog programa u zadnjih par godina nego rts u ne znam kom prošlom periodu.

Edited by Gonzo
Link to comment

@cedoBBC, naravno. Ionako vise niko ne gleda televiziju da bi se obrazovao. Skines DiVX i gledas o dinosaurima sta god ti je volja. I kad sam bio klinac, najbolje obrazovne emisije pravljene su u UK, dok su domace bile smrtno dosadne.

Edited by vasudeva418
Link to comment
@cedoBBC, naravno. Ionako vise niko ne gleda televiziju da bi se obrazovao. Skines DiVX i gledas o dinosaurima sta god ti je volja. I kad sam bio klinac, najbolje obrazovne emisije pravljene su u UK, dok su domace bile smrtno dosadne.
da se nastavim. i onda su nam bile dosadne iako smo imali dva kanala, kakvu tek popularnost među klincima danas mogu da uživaju emisije u kojima se smenjuju crnbele slike iz istorije, ili snimci prirode vhs kvaliteta, sa naracijom koja je zanimljiva koliko i čitanje telefonskog imenika.a vamo animal planeti, diskaveri čeneli, nacionalne geografije, mitbastersi, internet. yeah right, edukativni program. Edited by Gonzo
Link to comment
@cedoBBC, naravno. Ionako vise niko ne gleda televiziju da bi se obrazovao. Skines DiVX i gledas o dinosaurima sta god ti je volja. I kad sam bio klinac, najbolje obrazovne emisije pravljene su u UK, dok su domace bile smrtno dosadne.
Ma ok. Ali nece BBC da pravi shkolski sadrzhaj. Mozhda je to kod mene relikt starih vremena kada je bilo obavezno gledanje shkolskog programa.Nebitno. Kada bi se pare troshile za ono za shta treba, ja sam u svakom sluchaju za javni servis, ali istinski javni servis. Trzhishte je beskrupulozno.edit: eto Gonzu bilo dosadno. Napredan ovaj Gonzo :). Edited by cedo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...