Jump to content
IGNORED

rts


Gonzo

Recommended Posts

zaista mi ne pada na pamet da opravdavam ili branim bilo koji postupak tijanica, sem onog pisma koje je zajedno sa curuvijom objavio u evropljaninu 1999, ali ovo

Kada zbog toga novca netko ima mogucnost da kupuje i siguran sam vrshi pritisak na svoje zaposlene onda to nije slobodno novinarstvo.
i ovo
sa tim parama se ne uchestvuje trzhishnoj utakmici. Pare za kupovinu Rihe treba da budu zaradjene.
jeste trla baba lan. imas li dokaz da vrsi pritisak na zaposlene? ako si siguran, prijavi.takodje, da li postoji pravilo da se sa parama od pretplate ne ucestvuje u trzisnoj utakmici? ako imas dokaze i za jedno i za drugo, objavi, dovoljno je medija koji bi se time bavili, ili pokazi gradjansku inicijativu, savij tabak ustavnom i vrhovnom sudu, svom poslaniku itd.ovako je sve na nivou tabloidne infrastrukture.
Link to comment

joj, sto je dosadno javno poimanje monopola u svim oblastima, kao i percepcija uloge drzave na rusenju monopola. al ajde, moraju ldpoidne stranke i struje na necemu da grade predizborne programe.

Link to comment
zaista mi ne pada na pamet da opravdavam ili branim bilo koji postupak tijanica, sem onog pisma koje je zajedno sa curuvijom objavio u evropljaninu 1999, ali ovoi ovojeste trla baba lan. imas li dokaz da vrsi pritisak na zaposlene? ako si siguran, prijavi.takodje, da li postoji pravilo da se sa parama od pretplate ne ucestvuje u trzisnoj utakmici? ako imas dokaze i za jedno i za drugo, objavi, dovoljno je medija koji bi se time bavili, ili pokazi gradjansku inicijativu, savij tabak ustavnom i vrhovnom sudu, svom poslaniku itd.ovako je sve na nivou tabloidne infrastrukture.
Mi smo na forumu i prichamo, ja bih rekao neobavezno. Nije ovde rech o ubistvu, silovanju,...Nije teshko videti kako novinari koji predju sa nekog nezavisnog medija, nastavljaju svoj rad na RTS-u. Nije teshko posmatrati Svinju kako se ponasha u emisijama gde su prisutni i njegovi ljudi (da li beshe muva u pitanju). To je ono shto ja kao gledalac mogu da vidim i donesem svoj stav.Onaj koji mozhe da da dokaze jeste upravo chovek zaposlen na RTS-u, ali dug je put do hrabrosti.Od nechega se mora i zhiveti.@ morgana: mda, ja sam chedoljubac od glave do pete Edited by cedo
Link to comment
ne kazem da si t cedoljubac. ti si me samo inspirisao.
Milo mi je. :Dedit: no zashto takovo deljenje etiketa? Zar ne mogu simpatizeri/glasachi raznih stranaka da imaju isto/slichno mishljenje o nekoj stvari/nekom problemu.Da li je pecipiranje problema RTS-a iz ugla LDP simpatizera manje vredno od nekoga tko nije u tom toru? Edited by cedo
Link to comment

O monopolu, `ajde ovako: ako dobijas pare bez obzira na rezultate, i ako ti gradjani daju pare zato sto ih zakon na to obavezuje, ti si u povlascenoj poziciji, ali nisi u poziciji automatskog monopola jer si ti, je li, javni servis i duzan si da tu funkciju ispunjavas dosledno i tu ni ne mozes imati konkurenciju. U poziciju monopola ulazis ako sa parama koje si uzeo na silu, koristeci prerogative drzave (ovo ne vrednujem, samo iznosim cinjenicu da su sila i prinuda glavni atributi drzave, jel'te, zato se i zove drzava), ulazis u trzisnu utakmicu. Imas monopol na sta? Na ukupnu sumu novinarskih resursa. Ako se drzavi digne, mozes i ceo satelit da zakupis, makar nemao nijednog gledaoca. Mozes iz opklade da Tegeltiju platis milion evra mesecno, jebe ti se. Sve dok drzava odobrava tvoje postupke, radis sta hoces. To je kao ulazak na fudbalski teren drzeci puskomitraljeze u ruci. Druga strana moze da igra samo dok ti ne popizdis.

Edited by vasudeva418
Link to comment
O monopolu, `ajde ovako: ako dobijas pare bez obzira na rezultate, i ako ti gradjani daju pare zato sto ih zakon na to obavezuje, ti si u povlascenoj poziciji, ali nisi u poziciji automatskog monopola jer si ti, je li, javni servis i duzan si da tu funkciju ispunjavas dosledno i tu ni ne mozes imati konkurenciju. U poziciju monopola ulazis ako sa parama koje si uzeo na silu, koristeci prerogative drzave (ovo ne vrednujem, samo iznosim cinjenicu da su sila i prinuda glavni atributi drzave, jel'te, zato se i zove drzava), ulazis u trzisnu utakmicu. Imas monopol na sta? Na ukupnu sumu novinarskih resursa. Ako se drzavi digne, mozes i ceo satelit da zakupis, makar nemao nijednog gledaoca. Mozes iz opklade da Tegeltiju platis milion evra mesecno, jebe ti se. Sve dok drzava odobrava tvoje postupke, radis sta hoces. To je kao ulazak na fudbalski teren drzeci puskomitraljeze u ruci. Druga strana moze da igra samo dok ti ne popizdis.
da. i da bismo nastavili pricu o monopolu, trebalo bi da saznamo da li i kakva obaveza postoji u slucaju rts-a. gde idu pare od pretplate, zasto i dalje mogu da emituju reklame iako dobijaju pretplatu i tako u krug.kao i kada je u pitanju svako preduzece u kojem drzava ima vecinsko vlasnistvo.ako na papiru ne postoji nikakva prepreka da rts koristi pare od pretplate za kupovinu novinara, programa ili satelitsa, onda mozemo da ga duvamo, jelte, jer drzava aka rupert mardok vodi svoju politiku.na kraju, postoje dva novinarska udruzenja, jos gomila ngoova, i samih medija, koji bi mogli da se bakcu ovim pitanjem, kao sto su zduzno zalegli na krkanje sumanutog zakona o informisanju.
Link to comment

@luba: PREGLED-MEDIJSKOG-ZAKONODAVSTVA-U-ZEMLJAMA-JUGOISTONE-EVROPEFinansiranje, ograničenja u oglašavanju, pokrivenost zemlje signalom nacionalne televizijePrema izmenjenom Zakonu o radio-difuziji, Radio Televizija Srbije (RTS) je ovlašćena da naplaćuje obaveznu pretlatu, čak i pre transformacije u javni radio-difuzni servis. Pretplata u iznosu od 300 dinara (oko 3.5 evra) biće naplaćivana zajedno sa računima za struju, počev od novembra za pravna lica, i decembra 2005. za fizička lica.U septembru 2005., srpska Skupština je usvojila Zakon o oglašavanju. Limiti oglašavanja su postavljeni tako da komercijalne TV stanice imaju pravo na prikazivanje reklamnog programa u opsegu do 20 procenata od ukupnog programa, odnosno do 12 minuta po satu emitovanog programa, dok javni radio-difuzni servis ima pravo na pola od toga, to jest, do 10 procenata ukupnog programa i najviše 6 minuta po satu.Da li je neshto promenjeno, ne znam.edit: Ono shto znam jeste da u prepodnevnim satima, kada deca sede pred TV-om, televizija koja bi trebalo da daje edukativne sadrzhaje pushta serije. Od reklama ne mozhe da se zhivi. Red serija, red kvizova, glupe politichke emisije,... To je moj utisak.Da li je propagiranje nasilja nad zhenama u emisiji 48 sati zadatak javnog servisa?

Edited by cedo
Link to comment
pa i duvamo ga. mozemo ovde da zakljucamo svaku dalju pricu o rts.
to je najzalije, jedna od najzanimljivijih tema i za novinare i za ngoove i za ombudsmana i svabica i koga god, a niko se ne paca u to.
oglasavanje je jedna stvar, i rekla bih da postoje neki koji su obavezni da to prate i proveravaju. da li i kako to rade, nemam bas pouzdanih informacija, pa necu da spekulisem. ali ako po zakonu ima prava na toliko minuta, onda je situacija jasna, a to da li rts preteruje sa tom minutazom i zbog toga treba da bude kaznjen, potpuno je druga prica.zanima me da li postoji pravilnik, propis, nesto sto propisuje kako i na sta smeju da se trose pare od pretplate. jer bi to bio argument kojim bi mogli da se kritikuju postupci rts/tijanica/svih na sta i gde idu pare.sadrzaj programa poput ovog koji si naveo nema veze sa ovim o cemu pricam. Edited by luba
Link to comment
to je najzalije, jedna od najzanimljivijih tema i za novinare i za ngoove i za ombudsmana i svabica i koga god, a niko se ne paca u to. oglasavanje je jedna stvar, i rekla bih da postoje neki koji su obavezni da to prate i proveravaju. da li i kako to rade, nemam bas pouzdanih informacija, pa necu da spekulisem. ali ako po zakonu ima prava na toliko minuta, onda je situacija jasna, a to da li rts preteruje sa tom minutazom i zbog toga treba da bude kaznjen, potpuno je druga prica.zanima me da li postoji pravilnik, propis, nesto sto propisuje kako i na sta smeju da se trose pare od pretplate. jer bi to bio argument kojim bi mogli da se kritikuju postupci rts/tijanica/svih na sta i gde idu pare.sadrzaj programa poput ovog koji si naveo nema veze sa ovim o cemu pricam.
Trebao bi netko da izmeri, pa da vidimo da li poshtuju. Ne samo RTS.Otkud znam da li postoji pravilnik. Ako ne postoji, trebalo bi.edit: nedostatak shkolskog obrazovnog programa, nepismenost voditelja dnevnika, seoski izveshtaji/neprofesionalnost, shovinistichki sportski komentatori, ... je neshto shto treba da placa vlasnik brojila za struju? Naravno da sadrzhaj programa ima veze sa placanjem pretplate. Edited by cedo
Link to comment

sadrzaj programa bi trebalo da ima veze. trebalo bi da postoje precizne obaveze koliko minuta-sati edukativnog, naucnog, tzv."kulturnog" i slicnih, komercijalno uglavnom potpuno neisplativih programa, javni servis mora da proizvede/emituje svakog meseca. ja verujem da takva pravila i postoje, jer znam da postoje pravila o obaveznih toliko-i-toliko minuta proizvedenih od strane "nezavisnih produkcijskih kuca". sad, sto se to pretvorilo u jos jedan nacin za pljackanje, jer niko to ne kontrolise, to je druga tema, kao sto, verovatno niko i ne kontrolise da li postoji skolski i naucni program u predvidjenom obimu. a to je tema kojom bi trebalo itekako da se bave NUNS-ovi, UNS-ovi i NGO-ovi, ali to ne rade.

Link to comment

moja tv (vlasništvo građana srbije) samarićanski rešila da me obraduje repriziranjem reprizne reprize kultne serije, moliću lepo, stižu nama o t p i s a n i.molim da akteri dotične serije nikad ne umru.

Link to comment
e da, molio bih znalce da mi pojasne zašto je to tako? jel postoji neki objektivan razlog zašto se to odurno sivilo koje ubija volju za gledanjem ne može ukloniti?
rts je neko idiotsko zutilo/sivilo. pink je nekako srebrn sav. a rtv je mrakcina!!!hocu objasnjenje. ceo zivot me to znaima.sutra ce da padne split.
grumf mi nesto objasnjavao.treba taj neki aparat sto profiltrira signal nekolko puta, ili tako nesto.al aj sto je tehnicki musavo, nego sto je jos musavije kadrovski.sve to nesto sivo, mutavo i tunjavo,a sad jos i rihu doveli!^_^
jeste, treba jedno sokocalo na predajniku, ali jos vise treba da se signal izmedju takovske i kosutnjaka NE konvertuje pet puta iz digitalnog u analogni oblik.
Link to comment
jeste, treba jedno sokocalo na predajniku, ali jos vise treba da se signal izmedju takovske i kosutnjaka NE konvertuje pet puta iz digitalnog u analogni oblik.
Možeš li ovo da malo bliže objasniš nama koji ne razumemo ni kako radi gumica?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...