Jump to content
IGNORED

rts


Gonzo

Recommended Posts

mislim da je nesto vise od bbc-ja. jedan od mojih najboljih prijatelja je bio dopisnik bbc-ja iz jedne zaguljene zakavkaske drzave pa je presao na al dzaziru uz sok sta ga je tamo sacekalo (u pozitivnom smislu). televiziju i jesu postavljali top profesionalci, uglavnom ex-cnn. ali nema vajde od toga, tamo postoje profesionalni a ne politicki standardi.

Link to comment
dodao bih i hrt.i to je takoreci domaca stanica.
moderator a muti vodu!rts vs hrt, to je tema nad temama - ali za to treba novi forum. srpski javni servis protiv hrvatskog javnog servisa! mico dusanovic protiv kuma, zikina sarenica protiv hrvatska uzivo!
Link to comment
mislila sam samo na dobar osecaj u vezi sa rihom i njenom buducnosti na rts-u. ligu sampiona cu ionako gledati bez tona, kao sto sam to radila kad je prenosio boskovic.sto se tice ostalog, to je u redu, i ako primetis, nisam nigde pominjala profesionalni izazov, vec obicno, svakodnevno, neotaljavanje posla.to jest, ako te nece u maticnoj kuci, sa tvojim predlogom ili bez njega, odes tamo gde te traze dugo. jebes ga, trziste. zato mi je i krivo sto u b92 niko nista nije uradio da zadrzi - mrzim da koristim tu rec - vedetu, i to je ono sto mi najvise smeta i sto se, nadam se, vidi u onom carsafu od posta.takodje, vrbovanjem se ne bavi tijanic, ne brini. on samo kaze desnoj ruci koga bi zeleo. a desna ruka isto ima nezavisnu proslost, ali se to malkice zaboravilo.
Sve cemo saznati vremenom. I da li ce se Riha promeniti tj. da li ce Svinja promeniti nju ili ce pak ona promeniti RTS, ukoliko je to moguce.Ono shto je sigurno, ovo nije trzhishte, vec monopol. Edited by cedo
Link to comment
Ono shto je sigurno, ovo nije trzhishte, vec monopol.
sta je monopol? rts ne drzi monopol ni na informisanje, ni na novinare, ni na vesti, fala oktobarskoj revoluciji.moze se diskutovati o tome na sta rts trosi pare koje uzme od nas preko racuna za struju, ali da ima monopol na nesto, to jednostavno nije tacno.ko sprecava privatne medijske kuce da novac uloze u, recimo, dovodjenje ljudi, umesto u kupovinu lige sampiona, ili prava na velikog brata, ili novih nastavaka csi-ja? niko, to jest, odluke donose njihovi upravni odbori, bez obzira da li u njima sedi jedan covek i gleda se u ogledalu, ili pedeset njih.
Link to comment
ko sprecava privatne medijske kuce da novac uloze u, recimo, dovodjenje ljudi, umesto u kupovinu lige sampiona, ili prava na velikog brata, ili novih nastavaka csi-ja? niko, to jest, odluke donose njihovi upravni odbori, bez obzira da li u njima sedi jedan covek i gleda se u ogledalu, ili pedeset njih.
nedostatak novca. takozvano trziste podrazumeva jednake uslove za sve, a oni na medijskoj sceni srbije ne postoje zahvaljujuci sistemu finansiranja RTS-a koji proizvodi monopol pa je RTS u poziciji da uradi bilo sta sto mu padne na pamet i kupi bilo koga. da na pinku postoji bilo kakav - cak i za svinjske standarde - nedegutantan i nekriminalan sadrzaj, videli bi sta bi ostalo i od njih, bez obzira na mitroviceve pare.
Link to comment
sta je monopol? rts ne drzi monopol ni na informisanje, ni na novinare, ni na vesti, fala oktobarskoj revoluciji.moze se diskutovati o tome na sta rts trosi pare koje uzme od nas preko racuna za struju, ali da ima monopol na nesto, to jednostavno nije tacno.ko sprecava privatne medijske kuce da novac uloze u, recimo, dovodjenje ljudi, umesto u kupovinu lige sampiona, ili prava na velikog brata, ili novih nastavaka csi-ja? niko, to jest, odluke donose njihovi upravni odbori, bez obzira da li u njima sedi jedan covek i gleda se u ogledalu, ili pedeset njih.
Kada netko u startu ima x dinara vishe od konkurencije onda to nije trzhishte.Kada zbog toga novca netko ima mogucnost da kupuje i siguran sam vrshi pritisak na svoje zaposlene onda to nije slobodno novinarstvo.Ako liga shampiona/VB/CSI imaju gledanost onda je to logichan izbor onoga koji mora da zaradi, jer mu ne pada s neba.
Link to comment

opet rasprave o pretplati i javnom servisu?ljudi, bre, to postoji skoro svuda, i postojace. sad, sto je tijanic jaci igrac od svih koji bi rado zaseli na njegovo mesto, ko nam(vam) je kriv...

Link to comment
opet rasprave o pretplati i javnom servisu?ljudi, bre, to postoji skoro svuda, i postojace. sad, sto je tijanic jaci igrac od svih koji bi rado zaseli na njegovo mesto, ko nam(vam) je kriv...
Za te pare se stvaraju emisije koje inache ne bi postojale, a od interesa su za gradjane. To je cilj javnog servisa, a ne ovo shto je sada u ponudi.edit: sa tim parama se ne uchestvuje trzhishnoj utakmici. Pare za kupovinu Rihe treba da budu zaradjene. Edited by cedo
Link to comment

e jebiga, ako su na trzistu svi jednaki i ako je monopol kad jedan ima vise para od drugih, onda je to neka ekonomija koju ne poznajem.to sto tijanic radi sa parama od pretplate je za onaj drugi topik, ali price o big bed vuku (tj svinji) koji gusi slobodu javne misli kraduci dobre pojedince od malih guda malo ne pije vodu.nedostatak novca jeste dobar razlog, ali opet, svako donosi odluku u sta ce uloziti crkavicu koju ima, je li.

Link to comment
e jebiga, ako su na trzistu svi jednaki i ako je monopol kad jedan ima vise para od drugih, onda je to neka ekonomija koju ne poznajem.
Nije stvar u kolichini novca. Stvar je u tome kako je doshao do tog novca. I stvar je kako taj novac koji mu je dat, troshi.Mozhda je monopol teshka rech, mada ja nemam bolju, ali nije ni trzhishte. Edited by cedo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...