Jump to content
IGNORED

rts


Gonzo

Recommended Posts

1 hour ago, Lena said:

Laušević se pojavljuje u sceni kad Mima stiže sa ženom u grad i traži kuma. On je naslonjen na stub, sa cigaretom, pita ga Mima gde živi kum Žoržo ili tako nešto...

a žarko odgovara: “pusti me čoveče ne znam ko mi glavu na ramenima nosi”

 

 

e

mima pita “znaš li gde je kuća kuma žooorža?”

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
16 hours ago, nisam ja said:

Lepota poroka odličan. Mima Karadžić uloga života. 

Rade Vladić na svom nivou. 

 

Varljivo leto pak i pored proširenja formata ostavlja utisak skučenosti. Budžeta ponajpre. 

OK prvi put možeš prepoznati filming locations. 

 

Kad zatvara prozor dok onaj dresira kera napolju vidi se pola ekipe u refleksu. U onim insert kadrovima tva stalno imaš stativ, povremeno i snimatelja, a i ostatak ekipe. Kad se sedi porodično pred tvom u različitim periodima koriste se isti kadrovi. Vladica ceo film u istoj plavoj majici. Onaj plakat protiv pušenja u bolnici je iz osamdesetih. Kao neki televizijski film. 

Van toga jako lep film. 

 

Ne mogu se nadgledati pere božovića  u leptirici. 

 

Mogao bih se zakleti da je cica perović na špici poroka. A i laušević. 

 

4 hours ago, Frank Pembleton said:

jesu obojica.Laušević izdvojen čak...

 

 

Kako Cica Perovic na spici Poroka? Umro je bar 5 godina pre tog filma.

Link to comment

Sad sam provjerio potpisane glumce u Lepoti poroka na imdb stranici filma.

Tu je potpisana izvjesna Cica Pavlović (pretpostavljam da je žensko), kojoj je to, prema imdb, jedina uloga u karijeri.

Nema ni govora o Cici Peroviću, koji je tada, već odavno, bio pokojni...

A kvalitet slike i tona je bio takav da sam prvi put prepoznao Žarka Lauševića u filmu.

Link to comment
Koji sam ja kreten, nisu iskeli scenu [emoji3] tj. ne tu, i ne mnogo 


Taj film sam pogledao mozda i trocifren broj puta i u svakoj verziji kad su Flojd i Papi kod Simketa u diskoteci pa krenu dalje Simke vikne Flojdu “I pazi na se...” i tu je isečeno. Sad u ovoj verziji konačno cela scena, prvi put “...pazi na sebe nisi dete”. Sitnica ali meni upala u oko. Nisam primetio da je bilo još situacija sa delovima scena koje su falile, što ne znači da ih nije bilo. Svakako sjajna stvar. Maratonci pre par dana kao da je 2018. snimano.
Link to comment

Nadam se da će to uraditi (ili su već uradili) sa Daviteljem, to je vjerovatno film sa najnegledljivijom "narodnom" verzijom a da nisu neki dok snimci od prije Drugog svetskog. A film iz osamdesetih. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...