Jump to content
IGNORED

Radio Fokus


Atreid

Recommended Posts

Vremena su se promenila. :) Ni Fokus radio više nije što je bio u vreme Noći kad je pala Beška:))Gostovao je kod Ksenije Vučić svojevremeno i BoTa.A glede slučaja Kačavenda, dok su na svim televizijama mudro ćutali i izbegavali ozbiljnije emisijeu kojima bi se konfrontirali s Crkvom, Ksenija je pozvala u goste Živicu Tucića i pitala ga sve onošto bi ga pitao svako od nas.
dakle fokus ti je kul zato sto pera gostuje :D
Link to comment
  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Aion

    9

  • vinska musica

    7

  • teacher

    6

  • Bane5

    5

dakle fokus ti je kul zato sto pera gostuje :D
I samo si to uspeo da zaključiš iz mog posta? Šteta.A ja, ovim slučajnim povodom, samo pokušala da društvu s foruma skrenem pažnju da su se na toj radio postajidesile neke promene koje bi trebalo pozdraviti. Ne bih imala pojma o tome da se odnedavno Radio Fokus nije našao u paketu naTotalu, pa mi je "pri ruci". Tako sam, iz radoznalosti, par puta odslušala neke kontakt programe i prijatno se iznenadila "novim trendom".Očito je i Pera detektovao isto, pa je pristao da tamo gostuje, nakon više od tri godine apstinencije od javnih nastupa, što me, ofcourse, iskreno obradovalo. I ne samo mene.U čemu je problem? Pera je Pera, gde god gostovao. Očekujem odličnu zabavu sutra.:)
Link to comment
Vremena su se promenila. :) Ni Fokus radio više nije što je bio u vreme Noći kad je pala Beška:))Gostovao je kod Ksenije Vučić svojevremeno i BoTa.A glede slučaja Kačavenda, dok su na svim televizijama mudro ćutali i izbegavali ozbiljnije emisijeu kojima bi se konfrontirali s Crkvom, Ksenija je pozvala u goste Živicu Tucića i pitala ga sve onošto bi ga pitao svako od nas.
s obzirom na opis poslova kojima se bavim pa tako i medijima, mogu ti reci da se nista nije promenilo.ti tada nisi slusala, sada slusas i otkrivas ga. dopada ti se i to je tvoja stvar. nemam nista protiv toga.na fokusu su se promenili neki ljudi, ali se nacin komunikacije, i obrada tema se nije promenila.stepen demokraticnosti u komunikaciji obrnuto je proporcionalan hejlovanju vrha sns-a.fokus je slika i prilika nasih medija, kada postoji neciji interes da se neko pozove u goste onda ce ga pozvati. dakle kada je tadic usao u klinc sa djilasom dobio je prostor na fokusu, kada je vucic napravio distancu od nekih ljudi u spc-u nakon neslaganja oko briselskih sporazuma eto i price o kacavendi na fokusu. pera se savrseno uklapa u pricu koju trasira vrh stranke ciji je fokus razglas. zato sam i napisao da je doslo do prepoznavanja.nadalje, fokus je poluigelana mreza koja opstaje zahvaljujuci tome sto ima politicku zaledjinu i time direktno ucestvuje u podrivanju svakog smisla o uredjenju srpskog medijskog neba.i poslednje, ali ne i manje bitno fokus je sredstvo za otimanje para naivnim slusaocima, a i tu imaju zastitu politickog vrha.jadno pa na kvadrat - onaj koji otvara telefon za toboz demokratsku tribinu taj poziv debelo naplati, dok kasnije sms zelje naplacuje 5 evra ne govoreci cenu iste.slika srpskog medisjkog dna.
Link to comment

@BaneNisam ni očekivala da od Fokusa preko noći postane Peščanik, pa zato nisam prestroga u oceni, sećajući seonog voditelja iz vremena "Beške" i slušalaca koji su bili još luđi. Ali nije baš za bacanje kada 9.maja odradeprogram obeležavanja Dana pobede u trajanju od nekoliko sati, a slušaoci i gost u studiju se pozdravljaju sa"Smrt fašizmu - sloboda narodu!", pa svako malo neko počne da s pijetetom priča o JUgoslaviji, Titu, partizanima i sl.Doduše, van tih kontakt programa, imaju valjda samo muziku, a ona je - horor.Čitala sam u štampi da im je nedavno oduzeta frekvencija, ali se oni na to ne osvrću.A što se tiče cene muzičkih čestitki, u par navrata sam čula da su pomenuli cenu, a je ona bila nešto oko 15o din.Da li s PDV-om ili bez, ne sećam se, a da li je pre toga bila 5 eu, nemam pojma.

Link to comment
To je zato sto u glasackoj bazi imaju rusofila, pa pricaju o 9. maju :lolol: Uostalom, shvatices kako funkcionise ne samo Fokus, vec cela sns.
Imam previše godina da bih tek sada otkrivala mehanizam funkcionisanja bilo koje stranke ili njenog propagandnog glasila.Takođe, pozdraviću svaki glas razuma ili gest koji je na tragu promovisanja građanskih vrednosti, bez obzira kakvi motivi pokretalinjegove aktere. Kolektivna građanska svest kod nas je već dve decenije u tako jadnom stanju, da je krajnje necelishodno, a i opasno"luksuziranje" popljuvati svaki dašak normalnosti samo zato što dopire od onih koji su do juče bili sve ono čega smo se grozili i gadili.S obzirom koliko su nas puta razočarali i oni koji su imali legitimaciju proevropskih demokrata, s ovima bar nećemo imati takav peh, jer smood njih navikli na loše, pa sve što urade dobro je čist ćar za državu i društvo. Pri tom, savršeno mi je svejedno da li to rade iz altruizma ilišto su im mooda u procepu, pa ne mogu drugačije, ako žele da se održe u sedlu.
Link to comment
@BaneNisam ni očekivala da od Fokusa preko noći postane Peščanik, pa zato nisam prestroga u oceni, sećajući seonog voditelja iz vremena "Beške" i slušalaca koji su bili još luđi. Ali nije baš za bacanje kada 9.maja odradeprogram obeležavanja Dana pobede u trajanju od nekoliko sati, a slušaoci i gost u studiju se pozdravljaju sa"Smrt fašizmu - sloboda narodu!", pa svako malo neko počne da s pijetetom priča o JUgoslaviji, Titu, partizanima i sl.Doduše, van tih kontakt programa, imaju valjda samo muziku, a ona je - horor.Čitala sam u štampi da im je nedavno oduzeta frekvencija, ali se oni na to ne osvrću.A što se tiče cene muzičkih čestitki, u par navrata sam čula da su pomenuli cenu, a je ona bila nešto oko 15o din.Da li s PDV-om ili bez, ne sećam se, a da li je pre toga bila 5 eu, nemam pojma.
kako zelis, tvoje je da u programu fokusa trazis "pomake".njih nema jer su sve navedene teme u sluzbi politike jedne stranke.ali cak je i sve to nebitno jer postojanje samog fokusa je lakmus nedemokraticnosti i rasula u svakom pokusaju ne samo organizovanja i podizanja nekog sistema baziranog na elementarnim pravilima i pravima vec i fingiranja istog.ja sam u mom postu naveo cinjenice koje ukazuju na krsenje bar 5 zakona ove drzave, a da to uopste nema veze sa time sta su oni emitovali 9. maja i da li je tadic bio gost.fokus i slicni su kancer u sistemu sami po sebi ma sta govorili i radili u programu.nakon odluke rra koju su ignorisali (toliko o postovanju zakona) nekoliko dana su govorili cenu sms-ova, ali sada vise ne.evo ga primer lopovluka:http://www33.zippyshare.com/v/82150238/file.htmlmozes samo kliknuti na play. izdrzi tih 39 sekundi i pokusaj da saznas kolika je cena. da li si sigurna da je 150 dinara?nadalje, radio fokus je polilegalna mreza kojoj zbog politicke pozadine niko nista ne moze.prema zvanicnim podacima ratela, fokus trenutno emituje sa 11 nelegalnih predajnika sirom srbijeiznad svega, uticaj politicke partije ne neki medij (osnivanje medija i kreiranje programa) je zabranjeno svim zakonskim odredbama ove zemlje i sve to samo govori da srbija nije ni banana drzava vec neki truli paradajiz ili tako nesto.
Link to comment
iznad svega, uticaj politicke partije ne neki medij (osnivanje medija i kreiranje programa) je zabranjeno svim zakonskim odredbama ove zemlje i sve to samo govori da srbija nije ni banana drzava vec neki truli paradajiz ili tako nesto.
Nevezano za radio fokus, ali da li je ovo tacno? Neverovatno mi je da zakon, recimo, zabranjuje osnivanje partijskih glasila.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...