Jump to content
Sign in to follow this  
The Ghost

Čovićevi ugovori

Recommended Posts

The Ghost

Koliko je meni poznato, Covic je uveo dodatni sistem osiguranja od "slucaja Macvan". Navodno, potpisuje se ugovor sa roditeljima vecih talenata po kojem su oni, ako mali ne potpise prvi profesionalni ugovor sa FMP, duzni da klubu isplate 300.000 evra.

Jean-Luc Picard
Koliko je meni poznato, Covic je uveo dodatni sistem osiguranja od "slucaja Macvan". Navodno, potpisuje se ugovor sa roditeljima vecih talenata po kojem su oni, ako mali ne potpise prvi profesionalni ugovor sa FMP, duzni da klubu isplate 300.000 evra.
To je shit. Takav ugovor će iole sposoban advokat da uništi na svakom normalnom sudu...

Vasilij Zajcev
To je shit. Takav ugovor će iole sposoban advokat da uništi na svakom normalnom sudu...
to je shit. takvog advokata ce da unisti iole sposoban Covicev JSOvac u ovoj nenormalnoj zemlji...

amare
I ja sam to cuo.Djekic nece traziti manje od 80-100 K po godini, narocito posle ovog EP.+ obestecenje chovi, naravno.Bas da vidimo da li ce Dule, u godini tranzicije , dati Jaramazu 10+ minuta po utakmici :unsure:

Barrister
Takav ugovor je zakonit. Na sudu bi se eventualno moglo raspravljati o smanjenju nadoknade koja pripada Čoviću, ali sam ugovor bi bilo veoma teško poništiti.

Jean-Luc Picard
Takav ugovor je zakonit. Na sudu bi se eventualno moglo raspravljati o smanjenju nadoknade koja pripada Čoviću, ali sam ugovor bi bilo veoma teško poništiti.
Otišli bi predaleko ako bi ušli u raspravu , ali sam prilično siguran da bi se , teoretski , taj ugovor lako oborio na normalnom sudu. U praksi šta bi bilo to je drugo pitanje...

Joe D

Ti si siguran teoretski, a on je covek pravnik pa ti kaze kako to ide u praksi.

Jean-Luc Picard
Ti si siguran teoretski, a on je covek pravnik pa ti kaze kako to ide u praksi.
Dobro! Ja priznajem da nisam pravnik a on pošto je pravnik može u takvom ugovoru da nadje elemente dva krivična dela , jedno je zelenašenje odnosno traženje neprimerene nadoknade , a drugo "ustanovljavanje ropskih odnosa".Kako bi to u praksi išlo na sudu zavisi isključivo od vrste i intenziteta uticaja koji bi ranije spomenuti moćnik mogao izvršiti na sudije a nikako od pitanja da li je ugovor zakonit ili ne.

Tresko
Ako je ugovor zakonit, zakonita je i naknada. Ne vidim zašto bi se raspravljalo o smanjenju naknade Čoviću.Medjutim, takav ugovor je nezakonit, i oboriv na sudu.

Barrister
Dobro! Ja priznajem da nisam pravnik a on pošto je pravnik može u takvom ugovoru da nadje elemente dva krivična dela , jedno je zelenašenje odnosno traženje neprimerene nadoknade , a drugo "ustanovljavanje ropskih odnosa".Kako bi to u praksi išlo na sudu zavisi isključivo od vrste i intenziteta uticaja koji bi ranije spomenuti moćnik mogao izvršiti na sudije a nikako od pitanja da li je ugovor zakonit ili ne.
Zelenašenje dolazi u obzir samo ako je treniranje u FMP-u neophodna potreba, a nije, te se mora sklopiti takav ugovor. A stvarno ne razumem gde nađe "ustanovljavanje ropskih odnosa" ?
Ako je ugovor zakonit, zakonita je i naknada. Ne vidim zašto bi se raspravljalo o smanjenju naknade Čoviću.Medjutim, takav ugovor je nezakonit, i oboriv na sudu.
Otkad je nezakonito ugovorom obećati radnju trećeg lica i ugovoriti ugovornu kaznu za neispunjenje bilo kojeg ugovora ?Takođe sudu je zakonom ostavljena mogućnost da smanji visinu ugovorne kazne ako proceni da je nesrazmerno visoka u odnosu na predmet ugovora.Nije valjda potrebno da citiram odgovarajuće članove ZOO ?

Tresko
Zelenašenje dolazi u obzir samo ako je treniranje u FMP-u neophodna potreba, a nije, te se mora sklopiti takav ugovor. A stvarno ne razumem gde nađe "ustanovljavanje ropskih odnosa" ?Otkad je nezakonito ugovorom obećati radnju trećeg lica i ugovoriti ugovornu kaznu za neispunjenje bilo kojeg ugovora ?Takođe sudu je zakonom ostavljena mogućnost da smanji visinu ugovorne kazne ako proceni da je nesrazmerno visoka u odnosu na predmet ugovora.Nije valjda potrebno da citiram odgovarajuće članove ZOO ?
Meni nema potrebe da citiraš bilo šta. Ti si imao puno slučajeva te vrste u karijeri koje si razrešio? Ili pričaš teoretski?

Barrister
Meni nema potrebe da citiraš bilo šta. Ti si imao puno slučajeva te vrste u karijeri koje si razrešio? Ili pričaš teoretski?
Vezano za smanjenje ugovorne kazne učestvovao sam u par slučajeva, radni sporovi. Vezano za obećanje radnje trećeg lica jedan slučaj, rešen je poravnanjem. Sporovi konkretno za ovakvu vrstu ugovora nisu česti pa nisam ni imao prilike da se bavim njima.Ostaje da čujemo zašto je ovakav ugovor nezakonit ?

Tresko
Vezano za smanjenje ugovorne kazne učestvovao sam u par slučajeva, radni sporovi. Vezano za obećanje radnje trećeg lica jedan slučaj, rešen je poravnanjem. Sporovi konkretno za ovakvu vrstu ugovora nisu česti pa nisam ni imao prilike da se bavim njima.Ostaje da čujemo zašto je ovakav ugovor nezakonit ?
Znači teorijski...............Onda bi tvoje rečenice trebalo da počinju sa "Po mom mišljenju.......................takav ugovor je zakonit i nije oboriv. A ne sa definitivnom sentencom.Čitaj više sudsku praksu, bilo je slučajeva, doduše sa moje strane ne u košarci, gde su takvi ugovori oboreni.

Barrister
Onda bi tvoje rečenice trebalo da počinju sa "Po mom mišljenju.......................takav ugovor je zakonit i nije oboriv. A ne sa definitivnom sentencom.
Zar isto ne bi trebalo da važi i za tebe ? Tvoj stav je bio još decidiraniji.Naravno da je u pitanju moje mišljenje, jer samo sud može da daje definitivne ocene u konkretnom slučaju. Samo to mišljenje je potkrepljeno i zakonskim odredbama.Takvi ugovori su u principu zakoniti i nisam video nijedan argument protiv toga. Bez sumnje se može dovesti u pitanje ispravnost u nekom pojedinačnom slučaju (zato sam u prvom postu i napisao "bilo bi veoma teško poništiti" umesto decidiranog stava da je ugovor apsolutno neoboriv koji mi spočitavaš) , ali to ne menja činjenicu da su takvi ugovori uopšteno govoreći u skladu sa zakonom.

Jean-Luc Picard

Veoma zanimljivo! To znači da ja hipotetički mogu odneti nekom alkoholičaru karton vinjaka i potpisati sa njim ugovor da njegov još maloletni sin mora kad napuni 18 da dodje u moju firmu da radi za recimo minimalac u Srbiji iako dečko , govorimo hipotetički , može da bude ultramegahiperhaker i da recimo u predstavništvu MicroSofta radi za par hiljada Eura mesečno. Vrlo korisna informacija ...