Jump to content
IGNORED

Drugi svetski rat - opsta istorija


minka

Recommended Posts

19.jpgUpravo tako: a ovako je svoj doprinos pobedi u WW2 davao izvesni milan nedic i njegovi graficki dizajneri.Za nauk mrziteljima krajiskih i ostalih brigada.Edit: izdanje 1942. godina. Stamparija nepoznata. U stvari poznata, ali nema smisla: pripadala jednom koga su streljali '45 kada i one stotine hiljada, jel', zato sto je samo radio svoj posao. Mislim na vlasnika sredstava za proizvodnju. Edited by woodooinstalater
Link to comment
A da su se vise brinuli za svoje ljude – jesu: svaka cast. Naime, radili su u sistemu ciji demokratski kvaliteti nisu dostignuti ni sada ni ovde, mislim na Srbiju. Prost kvalitet da svog poslanika pitas: je li bre sta to ono sa mojim detetom radi ona budala od generala? To se u CCCP nije moglo. I – to ne spada u ovu pricu.
Скоро сам поменуо на теми о реформи здравственог система у САД:
Ко је икада веровао да ће амерички председник икад било шта системски да промени, тај се увек зај*б*о. Па ви видите да ли тамо народ влада преко својих представника или је то једна највулгарнија тиранија финансијских манипулатора заодевена у лаж о слободи.
Link to comment
Скоро сам поменуо на теми о реформи здравственог система у САД:
Mogao si ti da pominjes bilo sta pre nego si se pravoslavno osvestio, a zaboravio da su generacije u Evropi:1. Na americkom kulturnom predlosku ucile i naucile da- pravda pobedjuje- da je moguce da dobar momak dodje sam u grad i sredi lose momke- da postoji happyend- da je moguce da dva obicna novinara smene predsednika najmocnije zemlje sveta...I jos toliko toga.Imaj na umu da ja znam da sve ovo gore nema veze sa Amerikom kao takvom, da je takozvana istina mnogo kompleksnija, ali - to je tako. Ukljucujuci i decu, klince kojima su crtani, zna se ciji, postavili neke estetske i ostale, pa i eticke standarde.Osim toga, bese li nesto sto se zvalo Hladni rat? Neizvestan. I zar je moguce da si tako brzo zaboravio Leonida Iljica Breznjeva i istocnoevropsko sivilo kao alternativu?Ili samo prosto, govoreci o Americi ono sto govoris i kako govors, projektujes stanje u Srbiji danas? I poistovecujes ga sa demokratijom, americkom naravno, pa bila ona kakva bila. A da nije savrsena, cak da je daleko od toga - znamo odlicno.
Link to comment
I zar je moguce da si tako brzo zaboravio Leonida Iljica Breznjeva i istocnoevropsko sivilo kao alternativu?
Ово за цртане филмове и сличне холивудске безвезарије не могу да коментаришем. То што су генерације одрасле на томе, не значи да је то добро.А што се тиче СССР-а, након дестаљинизације крајем 1950-их, СССР је био друштво какво САД никада неће бити. САД су као банџи џампинг или играње лотоа: могућности, адреналин, примамљивост, али од 1000 који пробају, 1 ће да се обогати, остали ће цео живот да буду заробљеници кредита, а ништа им неће помоћи да преко ноћи постану и бескућници ако се грамзиви милијардери преиграју па дође до финансијске кризе као сада нпр.Са друге стране, у СССР-у није било адреналина, нема могућности да будеш 1 у 1000, али је свако имао сигурност да он и његова породица никад неће бити незадовољених егзистенцијалних потреба. Можда није лепо упаковано, али је сигурно. Е сад, за естете формиране америчким цртаним филмовима важније је паковање од садржине. Површност је иначе једна од главних особености просечног Американца (јер им се главе пуне истим безвезним садржајем од малих ногу).
Link to comment
Ово за цртане филмове и сличне холивудске безвезарије не могу да коментаришем. То што су генерације одрасле на томе, не значи да је то добро.А што се тиче СССР-а, након дестаљинизације крајем 1950-их, СССР је био друштво какво САД никада неће бити. САД су као банџи џампинг или играње лотоа: могућности, адреналин, примамљивост, али од 1000 који пробају, 1 ће да се обогати, остали ће цео живот да буду заробљеници кредита, а ништа им неће помоћи да преко ноћи постану и бескућници ако се грамзиви милијардери преиграју па дође до финансијске кризе као сада нпр.Са друге стране, у СССР-у није било адреналина, нема могућности да будеш 1 у 1000, али је свако имао сигурност да он и његова породица никад неће бити незадовољених егзистенцијалних потреба. Можда није лепо упаковано, али је сигурно. Е сад, за естете формиране америчким цртаним филмовима важније је паковање од садржине. Површност је иначе једна од главних особености просечног Американца (јер им се главе пуне истим безвезним садржајем од малих ногу).
Da ja zavrsim s tobom, nista licno, samo sam malo nervozan: sve lose o Americi smo naucili, culi od Amerike same. Lose o tvom ljubljenom i zasvakogabrinucem CCCP-u smo morali da iskopavamo godinama. Ili da cekamo da priznaju sami. Pa jos mi, ovako ili onako, nego, kao u Cernobilju na primer, morao da ceka njihov sopstveni narod.A i stereotip o navodnoj povrsnosti Amerikanaca si naucio od njih. I ja, doduse. Samo, brzo sam se i oducio. Za razliku od tebe.Sve najbolje.A, da: da se predamnom nisi usudio da holivudsku produkciju nazoves bezveznom. Bar ne njenih 10%, onako, odoka.
Link to comment
Површност је иначе једна од главних особености просечног Американца (јер им се главе пуне истим безвезним садржајем од малих ногу).
Ako ovo nije površno, ne znam šta jeste.
Link to comment
A i stereotip o navodnoj povrsnosti Amerikanaca si naucio od njih. I ja, doduse. Samo, brzo sam se i oducio. Za razliku od tebe.Sve najbolje.
Не знам како си се ти одучио, али ја са што већим бројем Американаца комуницирам (а десило се да комуницирам са великим бројем сваког дана), то се тај стереотип више потврђује.
A, da: da se predamnom nisi usudio da holivudsku produkciju nazoves bezveznom. Bar ne njenih 10%, onako, odoka.
Јел то Жак? Не дајте да ме бије, молим вас!tn_sesta_brzina_original_dvd.jpg
Link to comment

Nego sa se mi vratimo na temu i oko teme.Pade mi saka ugledni Der Spiegel, sa datumom 24.09.2009. tematski broj takoreci, blizi se 1. septembar 1939. godine, godisnjica napada Nemacke na Poljsku. pocetka WW2.., lep, okrugao broj, 70 godina...Naslovna strana onako, tesko da prikazuje neke koji su prouzrokovali sto su prouzrokovali, vise je onako macho, a i potpis je, otprilike, u stilu 'kako je jedan narod napao (ceo) svet...'. Ne kazem da treba da zvuci pokajnicki, ali...Jos je interesantniji intervju sa Herr Weizsäcker-om, veoma poznatim prezimenom na nemackoj strani u to doba, koga zanima moze da cita uostalom...Interesantniji je potpis ispod cuvene fotografije ciju autenticnost niko nije osporio. S obzirom da je sovjetska ne bi me cudilo da se do sada pojavila makar jedna tvrdnja da je propagandna, namestena.... Nije, prava je, nazalost.Potpis kaze, otprilike: da je prirodno da je rat okrutan... Kada su u pitanju mrtvi Rusi, Jevreji i ostali...A Drezden je, naravno, zlocin, kao sto zna svako. Kao sto sram treba da bude saveznike zbog silovanih Nemica - kazem ja.Inace, naslov intervjua je 'Bilo je strasno/uzasno/terrible...'Covek se potresao samo se setivsi.DerSpiegel29082009Naslovna.jpgDerSpiegel24082009intervjuWeizsacke.jpg

Link to comment

ako nekoga ne mrzi da napise koju o eugenici, sinoc je bila emisija na RTS 2, naravno prevod nekog BBCja, ali su samo pomenuli kratko o tome, i prikazali neke stare snimke iz logora u kojima su obucavana deca. onda je bilo kako je sam dr Watson koji je otkrio DNK tvrdio da je crna rasa manje inteligentna, pa se posle vadio. fasizam i rasizam su univerzalni fenomeni i najveci umovi nisu imuni na njih niti ijedan narod. kad ima Jevreja obozavaoca nazisticke ideologije, onda sta dalje reci...ako neko moze da dajdzestuje o eugenici za nas lenje sto nas mrzi da kopamo po netu i knjigama, bio bih zahvalan, kao sto sam vec zahvalan za sve postove bez obzira na opredeljenje. jeziv "projekat" u svakom slucaju... :ph34r:

Edited by misko1
Link to comment
Nije stoga čudno što su se Britanija i Nemačka smatrale srodnicima, njihovi narodi velikim bratskim germanskim narodima, predodređenim da vladaju svetom kada se ujedine, te predodređenim nadljudima koji žive u stabilnim, moćnim državama i koji će već formirati superrasu.
Evo laika- nek' me neko ubedi da Čerčil nije iskukao kod Adolfa 2 dana neplaćeno za Dankerk.A ja i dalje ne verujem da Anglozi to i dalje furaju kao neku pobedu, i to svetlu, šta li...Prevezli smo našu mišoidnu vojsku što usra gaće dok vide Švabu, yeah!
Link to comment
ako nekoga ne mrzi da napise koju o eugenetici, sinoc je bila emisija na RTS 2, naravno prevod nekog BBCja, ali su samo pomenuli kratko o tome, i prikazali neke stare snimke iz logora u kojima su obucavana deca. onda je bilo kako je sam dr Watson koji je otkrio DNK tvrdio da je crna rasa manje inteligentna, pa se posle vadio. fasizam i rasizam su univerzalni fenomeni i najveci umovi nisu imuni na njih niti ijedan narod. kad ima Jevreja obozavaoca nazisticke ideologije, onda sta dalje reci...ako neko moze da dajdzestuje o eugenetifci za nas lenje sto nas mrzi da kopamo po netu i knjigama, bio bih zahvalan, kao sto sam vec zahvalan za sve postove bez obzira na opredeljenje. jeziv "projekat" u svakom slucaju... :ph34r:
Onako, uvoda radi, evo ondasnje prakse: covek, doktor, upravo odredjuje...I, usput, resava o zivotu i smrti...Zivot_Ili_Smrt.jpgCovek je inace pravo pravcato ovlasceno lice. I naucnik pride.
Link to comment
onda je bilo kako je sam dr Watson koji je otkrio DNK tvrdio da je crna rasa manje inteligentna
То је много пута изнова потврђивано и никада методолошки оповргнуто. О томе постоје фрагменти овде, јер су делове расправе и брисани. Немам времена да поново улазим у километарске расправе, али ако имаш неко конкретно питање радо ћу да одговорим.
Link to comment
То је много пута изнова потврђивано и никада методолошки оповргнуто. О томе постоје фрагменти овде, јер су делове расправе и брисани. Немам времена да поново улазим у километарске расправе, али ако имаш неко конкретно питање радо ћу да одговорим.
eh, those were the days.. jel postoje neke nove činjenice koje si saznao u međuvremenu? (odista me zanima, ne provociram)
Link to comment
eh, those were the days.. jel postoje neke nove činjenice koje si saznao u međuvremenu? (odista me zanima, ne provociram)
Не постоје. Не што ја нисам сазнао, него нико ништа ново није открио у међувремену.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...