Jump to content
IGNORED

Drugi svetski rat - opsta istorija


minka

Recommended Posts

Doticna izlozba jeste otvorena 22. juna 1943, ali je trajala do u 1948. Rekao bih da su fotke nekog kasnijeg datuma, sudeci po onom Ju 188 sto mu se vidi nos iza Kondora na drugoj slici, jerbo juna 1943. ih je tek jedva sacica letela od cega nijedan nad SSSR.

 

No, bez obzira, jako zanimljive fotke!.

Link to comment

Jos dva 109. A ispred onog 110 je He 111, vidi mu se samo rep.

 

( jeste, tol'ki sam gik :p )

Meni ona 2 zalicila na He-112, nisam siguran, obratio sam paznju tek kad je pocela prica o izlozbi, fototrafijama tacnije, nisam pri glavnom™ kompjuteru, original fotografije je ogroman, nekih 5 ili 6 mb, iseci cu pa da pogledamo bolje...
Link to comment

112 nije sigurno, spreman sam da se kladim (sto inace skoro nikada ne radim). No, u svakom slucaju daj uvecane fotke, moze i oni tenkovi sto je kolega pitao za njih :)

Ne stizem, jebiga, ipak mi je sumnjivo krilo one dvojice inkriminisanih, Bf/Me imaju zaobljenje negde od varijante G, mozda F, nisam siguran, ranije varijante su imale podsecene™ krajeve...

Verovatno si u pravu, 112 je bio retka ptica, mada je kod Sovjeta uzivao poseban tretman, obaska sto su izdvojeni sto naravno ne mora nista da znaci i obaska sto su malo debeljusniji™ ili se meni barem tako cini...

Link to comment

Ne stizem, jebiga, ipak mi je sumnjivo krilo one dvojice inkriminisanih, Bf/Me imaju zaobljenje negde od varijante G, mozda F, nisam siguran, ranije varijante su imale podsecene™ krajeve...

Verovatno si u pravu, 112 je bio retka ptica, mada je kod Sovjeta uzivao poseban tretman, obaska sto su izdvojeni sto naravno ne mora nista da znaci i obaska sto su malo debeljusniji™ ili se meni barem tako cini...

 

112 je imao ovalno krilo slicno Spitfajeru, a takodje i "kapljicastu" kabinu. Luftvafe ih nije koristila u operativnim / borbenim jedinicama, samo eksperimentalno i za obuku, ako su ih Rusi i imali prilike zarobiti od nekoga to bi bili Rumuni. Ali cak i oni su ih samo jako kratko upotrebljavali. Meni ovde na slici oblik kabine kaze definitivno 109.

 

109 je dobio zaobljen vrh krila od verzije F nadalje - no video sam vec fotke iz Sovjetskih izvora gde su od ostecenih olupina vise aviona sklapali kolaze za izlozbe gde je na trup E modela nakalemljeno krilo sa F ili G. Ne mogu da tvrdim da je i ovde to slucaj, krila definitivno deluju da su zaobljena, a nos se ne vidi dobro iz ovog ugla.

Link to comment

112 je imao ovalno krilo slicno Spitfajeru, a takodje i "kapljicastu" kabinu. Luftvafe ih nije koristila u operativnim / borbenim jedinicama, samo eksperimentalno i za obuku, ako su ih Rusi i imali prilike zarobiti od nekoga to bi bili Rumuni. Ali cak i oni su ih samo jako kratko upotrebljavali. Meni ovde na slici oblik kabine kaze definitivno 109.

 

109 je dobio zaobljen vrh krila od verzije F nadalje - no video sam vec fotke iz Sovjeotskih izvora gde su od ostecenih olupina vise aviona sklapali kolaze za izlozbe gde je na trup E modela nakalemljeno krilo sa F ili G. Ne mogu da tvrdim da je i ovde to slucaj, krila definitivno deluju da su zaobljena, a nos se ne vidi dobro iz ovog ugla.

Sovjeti nisu imali sta da zarobljavaju kad je o 112 rec: kupili/dobili nekoliko komada tokom medenog meseca™, mislim da je i Spanija zakacila par, ali, sto ti rece, kabina je presudila.

I jos nesto: nije Heinkel imao krila slicna Spitfajeru, nego Spitfajer Heinkel-u :P

Tek da se zna red :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...