Jump to content
IGNORED

Drugi svetski rat - opsta istorija


minka

Recommended Posts

A da ja ipak zamolim moderaciju da pre nego sto ovde krene rasprava o manje ili vise inteligentnim rasama/narodima itd, itd, a vidim sprema se, da taj deo splituje na deponiju ili sta se vec radi u takvim slucajevima.Nije mi naime stalo da me ma ko pokusava da ubedi da je najbolja moguca sudbina moje babe bila da se od nje, kao pripadnice nize rase napravi sapun kojim ce Herman Gering da pere svoje debelo dupe. A ona pri tom da bude srecna sto, kao pripadnica nize rase, moze übermenschu da posluzi ma i na taj nacin.

Link to comment
A da ja ipak zamolim moderaciju da pre nego sto ovde krene rasprava o manje ili vise inteligentnim rasama/narodima itd, itd, a vidim sprema se, da taj deo splituje na deponiju ili sta se vec radi u takvim slucajevima.Nije mi naime stalo da me ma ko pokusava da ubedi da je najbolja moguca sudbina moje babe bila da se od nje, kao pripadnice nize rase napravi sapun kojim ce Herman Gering da pere svoje debelo dupe. A ona pri tom da bude srecna sto, kao pripadnica nize rase, moze übermenschu da posluzi ma i na taj nacin.
Само бих да скренем пажњу да не постоје ниже и више расе, али постоје различите расе. То није исто. Групне разлике у многим физиолошки заснованим процесима су голе чињенице. Еугеника је нешто друго, утолико што је у те природне разлике покушавала да уведе вештачке једнакости тј. била је директно противприродна.
Link to comment
Само бих да скренем пажњу да не постоје ниже и више расе, али постоје различите расе. То није исто. Групне разлике у многим физиолошки заснованим процесима су голе чињенице. Еугеника је нешто друго, утолико што је у те природне разлике покушавала да уведе вештачке једнакости тј. била је директно противприродна.
Pazi, sada i po cenu varma ili bana, nema vise pardona: ovo je topik o doprinosu pobedi nad Nemackom u WW2, prema tome trolujes, to kao prvo.Jedino direktno protivprirodno o kome sam spreman da razgovaram (ne ovde, naravno, vidi pasus #1) je otac Filaret. Cak i pozitivni zakoni to zovu protivprirodno.A o rasama, eugenici, visokim, plavim i pametnim i crnim, glupim koji znaju samo da pevaju i igraju i malo sporta zakace, zutima koji samo znaju da rade - necu. A ne bih savetovao ni tebi. Ostavi prirodno na miru inace dabogda pao saka pripadniku razlicite crne rase. I jos necem, sto oni imaju kako se prica.
Link to comment
Pazi, sada i po cenu varma ili bana, nema vise pardona: ovo je topik o doprinosu pobedi nad Nemackom u WW2, prema tome trolujes, to kao prvo.Jedino direktno protivprirodno o kome sam spreman da razgovaram (ne ovde, naravno, vidi pasus #1) je otac Filaret. Cak i pozitivni zakoni to zovu protivprirodno.A o rasama, eugenici, visokim, plavim i pametnim i crnim, glupim koji znaju samo da pevaju i igraju i malo sporta zakace, zutima koji samo znaju da rade - necu. A ne bih savetovao ni tebi. Ostavi prirodno na miru inace dabogda pao saka pripadniku razlicite crne rase. I jos necem, sto oni imaju kako se prica.
Јел то Жак? Не дајте да ме бије, молим вас!tn_sesta_brzina_original_dvd.jpgП.С. Не би било лоше да прво прочиташ релевантне радове, па да доносиш закључке.
Link to comment
Само бих да скренем пажњу да не постоје ниже и више расе, али постоје различите расе. То није исто. Групне разлике у многим физиолошки заснованим процесима су голе чињенице. Еугеника је нешто друго, утолико што је у те природне разлике покушавала да уведе вештачке једнакости тј. била је директно противприродна.
Kakav si ti car! Koncept rase su naučnici napustili do mere da je gotovo sramota govoriti o tome (govorim o naučnim krugovima, ne o političkoj korektnosti). I, ne govorim o nekim društvenjacima-humanistima, već evolucionim biolozima, istraživanjima genoma, itd. Edited by Buck Naked
Link to comment
Kakav si ti car! Koncept rase su naučnici napustili do mere da je gotovo sramota govoriti o tome (govorim o naučnim krugovima, ne o političkoj korektnosti). I, ne govorim o nekim društvenjacima-humanistima, već evolucionim biolozima, istraživanjima genoma, itd.
Аха. Јел су и доказане разлике напустили? Има научника и "научника". Једни констатују чињенице, а други их прилагођавају друштвеном тренутку.
Link to comment
То је много пута изнова потврђивано и никада методолошки оповргнуто. О томе постоје фрагменти овде, јер су делове расправе и брисани. Немам времена да поново улазим у километарске расправе, али ако имаш неко конкретно питање радо ћу да одговорим.
Шта је потврђено, да је он то тврдио, или да је био у праву?А у том овде, занимљив списак презимена. Свет у малом. Како се само они тим баве, и нико други.
Само бих да скренем пажњу да не постоје ниже и више расе, али постоје различите расе. То није исто. Групне разлике у многим физиолошки заснованим процесима су голе чињенице. Еугеника је нешто друго, утолико што је у те природне разлике покушавала да уведе вештачке једнакости тј. била је директно противприродна.
Мислим да је покушавала да искористи те неједнакости те да онда исправља... чишћењем тог генетског базена/билијара. А у јавност се повремено излазило са намерно офрље изједначавањем, само да би се дискредитовала равноправност.И далеко од тога да је то прошлост. Edited by расејан
Link to comment
А у том овде, занимљив списак презимена. Свет у малом. Како се само они тим баве, и нико други.
Баве се и други, али набројани су највећи ауторитети у тој области (и то нимало случајно, наиме они који се баве и покушавају да то оповргну, никако не успевају, а понекад им се омакне да и сами докажу оно што желе да оповргну). И уопште, не знам зашто људи имају проблем са чињеницама и зашто постоје неподобне чињенице? Као што сам рекао, то што су људи и групе људи различити не значи ни оно што су желели еугеничари, ни оно што желе модерни пц кругови, а и једне и друге борба против чињеница чини псеудо-научницима (то је она група која се у свакој епохи труди да чињенице прилагоди друштвеном тренутку).
Link to comment
ако имаш неко конкретно питање радо ћу да одговорим.
procitao sam malo taj stari topic, i nemam vise pitanja, hvala :ph34r: hteo sam da prokomentarisem da su svi manje - vise podlozni fasistickom vidjenju i poimanju sveta bez obzira na rasu, naciju i IQ. tako im valjda lakse, jbm li ga, ne moraju mnogo da misle, vide coveka da je crn, znaci odma je i glup i nema sta da se bave vise njim ili nedajboze njegovim problemima koji poticu jelte zato sto je crn/jesa/sloven ili nesto slicno sto ne valja.ja bih da se zadrzimo na fasizmu i brackoj mu eugenici i da malo seirimo nad njihovom zasluzenom propascu, ako ikako moze. svako iz svog ugla :s_p: Edited by misko1
Link to comment
ja bih da se zadrzimo na fasizmu i brackoj mu eugenetici i da malo seirimo nad njihovom zasluzenom propascu, ako ikako moze. svako iz svog ugla :s_p:
Ima tu literature i literature...66.jpgMislim, kad covek vec insistira...
Link to comment

Ima i naucnika od imena i formata...JM_003.gifEdit: jebo te, gde 800-ti, jubilarni post da proslavljam sa Mengeleom :unsure:

Edited by woodooinstalater
Link to comment
Neko je koju stranicu ranije pričao o tome da je bilo logike da se donese odluka o otporu sovjetskoj opsadi Berlina i sl. iz ugla da su se nadali uspešnoj odbrani - meni je tu jedina logika koja pije vodu da zadrže Sovjete da saveznici uđu što više sa zapada (naravno, isti oni pobedonosni saveznici, koji su, jelte, oslobodili svašta uprkos velikom otporu Vermahta :lol: ), a ne bi me čudilo ni da je istinita ona priča da se Hitler i njegova okolna klika nadala nekom novom čudu kuće Brandenburg, ludaci uvek imaju takav neki primer da se uzdaju u njega, ma koliko jedinstven i neponovljiv bio, bez ikakvih uslova da se opet ispuni.
Jasno da je boldovano logichno, strah od odmazdi za prethodne zlochine. Kada dodash propagandu, toliko jaku, rekao bih chak genetsku mrzhnju, nije chudo da su veci otpor pruzhali Rusima. Od njih su neuporedivo vishe i strahovali.@ woodooinstalater Kada sam video da si ostavio post pre neki dan a nisi produzhio da pishesh, rekoh, upecace se na temu istorije. Drago mi je da si tu.
Link to comment
Мало штива уз ову причу, о везама Волстрита и осталих јединх с другима. Нисам читао, читала моја госпоја и одмах из рукава извадила име аутора и наслов, чим сам јој препричао о чему тече реч овде.http://www.scribd.com/doc/5570864/Anthony-...-Rise-of-Hitler
Ovo je, pozdravi suprugu, vrlo dobro shtivo a ima i ovo: Hitler and His Secret Partners by James Pool 51-qbfoF5dL._SL500_AA240_.jpgMeni je, ipak, najomiljenija ova na temu kako se IBM 'borio' protivU nacizma & fashizma - sve kroz Strategic-Alliance sa SS-om (ruku pod ruku).IBM and the Holocaust Edwin Black.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...