Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Đubek, od ovih

nisam probala, ali cini se da je vrh 

 

spacer.png

 

 

Đubek je jedinstveni svezi proizvod koji nastaje isključivo prilikom izrade rucno pravljenog kackavalja. Nakon natiranja testa (procesa u kojem se masa rasteže, soli i uvija) vrši se uvijanje testa i stavljanje u kalup gde se pogaca zatvara i formira "đubek" u vidu cveta. Ova operacija zahteva izuzetnu pažnju i iskustvo. Smatra se najtežom i najsloženijom operacijom prilikom izrade rucno pravljenog kackavalja. Ukusom svezeg kackavalja po kome je Pirot nadaleko poznat i unikatnim nacinom izrade đubek se izdvaja iz svakodnevne ponude proizvoda od mleka.

Link to comment
On 30.6.2021. at 13:02, nezvanova said:

Đubek, od ovih

nisam probala, ali cini se da je vrh 

 

spacer.png

 

 

Đubek je jedinstveni svezi proizvod koji nastaje isključivo prilikom izrade rucno pravljenog kackavalja. Nakon natiranja testa (procesa u kojem se masa rasteže, soli i uvija) vrši se uvijanje testa i stavljanje u kalup gde se pogaca zatvara i formira "đubek" u vidu cveta. Ova operacija zahteva izuzetnu pažnju i iskustvo. Smatra se najtežom i najsloženijom operacijom prilikom izrade rucno pravljenog kackavalja. Ukusom svezeg kackavalja po kome je Pirot nadaleko poznat i unikatnim nacinom izrade đubek se izdvaja iz svakodnevne ponude proizvoda od mleka.

 

Ne vidi se stranica na linku

 

bio sam u u mlekarskoj školi u Pirotu, gledao sve kako rade, đubek je divan. 

Podseća na mokrinski sir po ukusu, ali se ne lista. 

Piroćanci njime pune vešalice i to je divno, kremasto, tegljivo, mlečno

  • +1 1
Link to comment

spacer.png

 

stranica se zove  Sirevi Strucna Pomoc, 

a moras biti clan grupe da bi video.

izvinjavam se!

Edited by nezvanova
  • +1 2
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Kupuje li još ko pirotski kačkavalj mešanac ?

 

Meni se čini da je postao vrlo gorak u poslednje vreme, ali ne znam da li je to do mene (nisam baždaren kako treba, pa tripujem) ili su nešto menjali u procesu proizvodnje?

 

P.S. kačkavalj mešanac pirotske mlekarske škole, o njemu pričam, naravno.

 

Link to comment

Ja sam pre neki dan kupio ovčiji kačkavalj u toj radnji. Dvoumio se između mešanca i ovčijeg i prelomio za ovaj drugi jer žena i ja volimo jače sireve. Nemam zamerki, šta više moram juriti nekoga ko to može povremeno da mi donese odozdo.

Link to comment

Ne znam da li ih je neko spominjao, limanska pijaca, tezga 418 zatvoren prostor, prodaju sir i proizvode od kozijeg mleka. Odlican sir od 3 meseca, mladi isto, mleko... Na pijaci su samo subotom

Link to comment
On 23.7.2021. at 23:59, pacey defender said:

RIP Čarnok, o čemu se radi, zbog čega ga nema?

Mala radnjica sa uglavnom mlečnim i suhomesnatim proizvodima u okviru grčko - kiparske pijačice, prvi niz kada se gleda od strane bloka, poslednji niz ako se gleda od strane onih velikih lokala sa ugl sportskom opremom....ima Čarnoka na tone.

Ako ti je lakše prolaz kod pršutane Aćim, pa poslednji prolaz desno.

https://maps.app.goo.gl/TVFip9sq49JeKsic8

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...