Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

kukala sam što u lokalnom Maxiju više nema “Zdravje” sireva, i danas našla Premia mešani sir, makedonski je, proizvodjač Korab Trnica.

nije loš, za ~250 kinti može da prodje, mada mi je nepce razmaženo Dodonijem pa ne znam koliko sam više merodavna.

 

no dešavalo se da i sa Zdravjem naletim na mekanije kriške (što je slučaj sa današnjom Premiom), pa ću probati još par kutija, da vidim jel’ pravilo ili izuzetak.

Link to comment

gjetost_gudbrandsdalen_norwegian_brown_c

 

Daklem, the norveški braon sir. 

Jedan uzbudljivi, flambojantni prehrambeni trol. Križanac putera, od kikirikija moguće čak, karamele, jetrene paštete i koze. 

 

Trenutno ga parim s slatkim. Pekmez od šljiva ga je pojeo, ali sun dried figs prolaze. 

Link to comment

Da sam znao da vam ispoklanjam onomad. Izgleda kao plastelin i ima ukus malo lošiji od plastelina, uz karakter zagorelog mleka. 

Dovukla žena iz Norveške, sve bacili na kraju. 

Pritom, ja se trudim da svašta jestivo zavolim, ali ovo stvarno nisam mogao. 

Link to comment

to, dzumandzi, sira i orasi, mi smo draga siromasi.

ja cak ni ne ljubim pistace, a nizozemac mi je ukusan. mada je istina i da pistce nisam dozivela ozbiljno, jer sam vise puta uskliknula ovaj ko da je s gljivama. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...