Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

Ima i na zemunskoj pijaci tvrdi kozji, slican izgledom a kida kakav ukus ima, takodje u vise flejvora - mislim da sam vec preporucivao negde - cena 800 - 1000 dinara kilo, sto je zaista jeftino s obzirom na kvalitet.

 

Cetvrta-peta tezga od Zike, ka policijskoj stanici

Link to comment

U daaaa...Sukovo...dobih pre neku godinu jedno pakovanje od kilograma iz te njihove radnjice pri manastiru, običnog bez ikakvih zaćina i ukusa...bilo mi žao da ga jedem...o d l i č a n. 

(behu tu još neki njihovi proizvodi...sve 5)

Link to comment



Ima i na zemunskoj pijaci tvrdi kozji, slican izgledom a kida kakav ukus ima, takodje u vise flejvora - mislim da sam vec preporucivao negde - cena 800 - 1000 dinara kilo, sto je zaista jeftino s obzirom na kvalitet.
 
Cetvrta-peta tezga od Zike, ka policijskoj stanici


A za nas koji ne pazarimo na zemunskoj pijaci, Zika se nalazi gde tacno? :)
Link to comment

Pa recimo u centru pijace. Pitas gde je zika i svako ce ti u panici pokazati prstom. Zena/covek sa kozjim sirom su subotom uvek tu. 

 

Sir je za sve, od rendanja preko paste ili salate do jedenja solo uz vino

Link to comment
Pa recimo u centru pijace. Pitas gde je zika i svako ce ti u panici pokazati prstom. Zena/covek sa kozjim sirom su subotom uvek tu.    Sir je za sve, od rendanja preko paste ili salate do jedenja solo uz vino 

 

 

Blagodarim i jedva cekam. A Zika neki strah i trepet smile.png 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
On 6.11.2018. at 22:39, Caligula said:

Ima i na zemunskoj pijaci tvrdi kozji, slican izgledom a kida kakav ukus ima, takodje u vise flejvora - mislim da sam vec preporucivao negde - cena 800 - 1000 dinara kilo, sto je zaista jeftino s obzirom na kvalitet.

 

Cetvrta-peta tezga od Zike, ka policijskoj stanici

e jesu l to ovi? cula sam da ih ima na zemunskoj, ti prave i bri, kanim  se odavno da potegnem do zemuna sira radi.

Link to comment

negde na zemunskoj, nije njihova tezga nego ih neko prodaje, ne znam ima l brija na pijaci, znam samo da ga proizvode. o njima samo usmeno predanje from the horses mouth imam, nisam probala, ne znam kakav je sir, al znam da su koze srecne, a to nije malo. 

Link to comment

Ne, ovo nisu profi u smislu da imaju dobar sajt. Ali bih rekao da imaju srecne koze svakako jer nije velika farma - mislim da su ili bracni par ili brat i sestra (jer pomalo lice) kako god, emancipovani i apdejtovani, iza ociju cista pamet, uvek nasmejani, vidim eksperimentisu sa ukusima dosta (jednom sam uzeo sir sa kurkumom, flourescentno zut ali bio je previse gorak za moj ukus)

 

Inace uzimam najcesce sa biberom i/ili alevom paprikom, ostavis ga u frizideru van kese/kutije, prvo jedes meksi a posle nedelju dve se toliko stvrdne da se cak tesko i renda (a ukus mu se pojaca kada je preko paste ili salate). Sir vizuelno lici na ovaj Haralampijev odozgo.

 

Sjajna stvar, ukusna i nije preterano skupa

Edited by Caligula
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...