Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

kad tako kazes, ispada da je sir fuš. nije, sir je do jaja, ali je i skup
nije fus, naravno, samo retko vredi vise od pola cene koliko kosta - zasta se kupuje dobar zreli manchego viejo koji ga utrljava u pod. naravno, ne ovde (kao ni paski)... zato nikoga van hrvatske paski sir ne zanima po tim cenama.da ne kazem da po istri ima sireva iz malih manufaktura koji su na korak od ovog, a cena podeljeno sa dva. plus znani problemi sa autenticnoscu, naime za toliku produkciju paskog sira, pag bi trebalo da bude velicine korzike.rado ga jedem, naravno, narocito kada ga dobijem na poklon. Edited by gazza1
Link to comment

kod pera na bukovicu sam bila poslednji put '92. tada nije imao sir u ulju, ali su njeguški sir i pršut bili vrhunski. sve se to zalivalo medovinom. izvlačili smo šibicu ko će da vozi nazad ubudvu. taj je nesrećnik pio samo kiselu. vidim da je pero okačio firmu i okrečio kuću. kada sam ja bila prazne gajbe su bile naslagane do prozora prvog sprata.

Link to comment
Ne vidim kako je bilo moguće da se raplamsa diskusija bez pominjanja ovčijeg sira u maslinovom ulju kod Pera na Bukovicu:post-2970-13220490162978.jpgpost-2970-13220490480206.jpg
nije zaista preko potrebno posto uljim staaaari kozji sa kalenica u DIY home production. samo da me Dabovic opet ne prokune sto pominjem staaaaari kozji :unsure:
Link to comment

pa to je cuvenka Branka sa Kalenica, kapiram da pitas tamo za nju svi bi znali. Ili za detalje da cekamo Gazzu ili da pitam kevu, posto ona i cale uzimaju od nje a ja se grebem od njih :)

Link to comment

moze tako, s obzirom da je nekih 5m od vrata ili jos lakse, udjes na onaj ulaz blize maksima gorkog (dakle dalje od njegoseve), odmah hvatas levo sa vrata, pa prva tezga desno - ima istaknut natpis koziji sir. zena urbano izlgeda a i nije seljanka. ima par gradacija belog sira (po starosti) kao i nekoliko vrsta kozijeg kackavalja, plus mleko i surutku.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...