Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

haha vec smo se raspravljali o ovome. znaci nije crna nego braun (braon, brown). dalje bjelac za rendaljku nije stariji nego mladji, sto se izmedju ostalom lahko utvrdjuje kad se uhvatite za novcanik (jeftiniji).na kraju ali ne i manje vazno, braun je veci mamojeb od bjelog, ako je kriterijum zov divljih pasnjaka, smrad ovce i generalno - okus.
Jeftiniji je neku siću, ništa bitno. Bitno je da je bolji i za random eating, osim za hrendanje. Ispunjava i uslov zova smrada pašnjaka.
Link to comment
Ja sam u Istanbulu prekjuče jeo baklave, sa tim kaymakom umesto šlaga. Jeo sam i neku iskender pizdariju uz koju su mi isto dali taj njihov kaymak. Sta znam, meni nije bas isti ukus, nekako posto je neslan i mlad meni lici na mesavinu kajmaka i pavlake.
mislim da je problem lingvisticke prirode, jer je na turskom kaymak zapravo slag. u iskender ide gusti jogurt koji se takodje naziva kaymak. dobro da nisi pomenuo da si pio kafu sa kaymakom ;) Edited by Parsons
Link to comment

jeste skup zanetti, mada ovdje i nije neka razlika u cijeni izmedju njega i imlekovog pekorina moram da probam imlek(ovdje su i oni kozari sirevi skuplji nego u bgd. neoprostivo su skupi.)

Link to comment

poslaće mi kolegica br kad/ako nađe međ svojim aktima. utvrdio sam da imam pola kantice dotičnog sira u fridžu, negde od početka juna. tek tek je malo tamniji na izvesnim mestima. dajte predlog recopisa kako da utrošim to, batch varijanta.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...