Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

ovaj sto moji turci ovde prodaju je potpuno isti kao nas mladi kajmak. kazu da su pokusali i sa starijim, ali je cena previsoka pa niko nije kupovao (osim par ludaka u koje bih se i ja uvrstio).

Link to comment
po dalekom secanju pricam pa mozda i gresim, no meni taj turski kajmak - iz turske, duboka anadolija, jedno 150km istocno od kapadokije - nije imao puno veze sa nasim.
koliko se sećam isti kao naš potpuno mladi kajmak
Link to comment
ovaj sto moji turci ovde prodaju je potpuno isti kao nas mladi kajmak. kazu da su pokusali i sa starijim, ali je cena previsoka pa niko nije kupovao (osim par ludaka u koje bih se i ja uvrstio).
e pa ja sam na taj stariji kajmak i mislio tongue.gif ....ozbiljno, secam se kao klinac da je neko od starijih pricao kako smo samo mi blesavi da potrosimo XX litara mleka za 1kg kajmaka.
Link to comment

Ja sam u Istanbulu prekjuče jeo baklave, sa tim kaymakom umesto šlaga. Jeo sam i neku iskender pizdariju uz koju su mi isto dali taj njihov kaymak. Sta znam, meni nije bas isti ukus, nekako posto je neslan i mlad meni lici na mesavinu kajmaka i pavlake.

Link to comment

pa nije bas da bacimo tih 20l mleka posle?inace, po srbiji se mogu regularno naci domaci sirevi i kajmaci dajrekt iz porodicne manufakture. u kusicima sam vidjala doduse samo na jednoj lokaciji, na pocetku sa leve strane kako se penje od ivanjice. bili su kozji, mozda je to ta spominjana. inace, dalje ka pesteru izbor postaje jos veci. u sjenici ima dosta kuca koje prodaju sireve zrelosti - kakve se u tom trenutku zateknu, od mladih do starih. prodaju na kantice od 5kg, ali su cesto raspolozeni da odvoje i manje kolicine. onda se spustis do novog pazara i za neverujuce male pare kupis razno suhomesnato od sunke do sudzuka i bog da te vidi.

Link to comment
Ja sam u Istanbulu prekjuče jeo baklave, sa tim kaymakom umesto šlaga. Jeo sam i neku iskender pizdariju uz koju su mi isto dali taj njihov kaymak. Sta znam, meni nije bas isti ukus, nekako posto je neslan i mlad meni lici na mesavinu kajmaka i pavlake.
imaju oni i nešto što je baš to, nekakvu mešavinu kajmaka i pavlake i to svi jedu uz razna jela, od boreka, do kolača. ali imaju i baš pravi kajmak. ima i starijih, ali konfekcija, pakovan u tegle i dismr, ubija. može samo za pite da se koristi, ne može se jesti.
Link to comment
serdar samo prerađuje, a jedna teta iz kušića kod ivanjice odvaljuje kakav sir pravi. svaku kozu zna u brk i ručno ih muze. ne znam gde mi je taj prilog. da ne pričam u kakvom ambijentu koze rade.
U selu Opaljenik imam školsku drugaricu sa kojom se retko, ali dopisujem putem pošte. Pisma pisana penkalom, ima ko se toga seća :D Ako ima tamo te tete, javi, pa da naručim brdo od sira jer se moja G. (drugarica) i ovako pojede živa što ne može da mi se oduži kako bi želela za zaštitu od onih mojih snobova prve i njene jedne gimnazijske godine u Beogradu :( .
Link to comment

e jeste videli da se onaj imlekov makedonski pekorino pojavio i u crnoj kori. onaj u belom je kao za rendanje, a ovaj crnac je premijum. nesto je skuplji. belac mi ne prija, al je crnac odlican.

Link to comment
e jeste videli da se onaj imlekov makedonski pekorino pojavio i u crnoj kori. onaj u belom je kao za rendanje, a ovaj crnac je premijum. nesto je skuplji. belac mi ne prija, al je crnac odlican.
beli nema koru uopšte. isti je to sir, samo je belac duže sazrevao. to ti je za na pastu i tako to. a crnac je vaistinu odličan za te pare. ma dobra su oba.
Link to comment
e jeste videli da se onaj imlekov makedonski pekorino pojavio i u crnoj kori. onaj u belom je kao za rendanje, a ovaj crnac je premijum. nesto je skuplji. belac mi ne prija, al je crnac odlican.
Nije braon nego crna. I pojavili su se u isto vreme. I beli je bolji.
Link to comment

haha vec smo se raspravljali o ovome. znaci nije crna nego braun (braon, brown). dalje bjelac za rendaljku nije stariji nego mladji, sto se izmedju ostalom lahko utvrdjuje kad se uhvatite za novcanik (jeftiniji).na kraju ali ne i manje vazno, braun je veci mamojeb od bjelog, ako je kriterijum zov divljih pasnjaka, smrad ovce i generalno - okus.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...