Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

Jesi li to kupio dole ili ima i u Srbiji?
Na Grožđenbalu. U Beogradu sam ga video u nekim radnjama, ali je ovde cena bezobrazno visoka (preko 50% skuplji nego što sam ga ja platio).
Link to comment

serdar samo prerađuje, a jedna teta iz kušića kod ivanjice odvaljuje kakav sir pravi. svaku kozu zna u brk i ručno ih muze. ne znam gde mi je taj prilog. da ne pričam u kakvom ambijentu koze rade.

Link to comment

ja sam imao utisak da je to neki vojvodjanski sir. kupio sam ga u zrenjaninu na danima piva i ruku na srce, s obzirom na cenu nije nista narocito. daleko od toga da ne valja ali nista vredno te cene niti posebnog pamcenja.tragicno ali istinito, vindijin industrijski "kapridur" (ako nisam lupio ime) brise pod sa svim tim kozijim domacim varijantama. izuzetak je jedan brutalno skupi hercegovacki koziji sir "musa" koji se kratko prodavao u jednom mlecnom kiosku na kalenicu, imali su tvrdi i iz mijeha, probao sam tvrdi i bio je tezak mamojeb za 2000din kilo. meni su 2 najbolja tvrda sira koji se trenutno kupuju ovde pomenuti kapridur i onaj makedonski pekorino koji pakuje imlek, varijanta sa braon korom, musa je bolja od oba ali je unobtanium u beogradu.http://www.farma-musa.ba/index.php/farma

Link to comment
ja sam imao utisak da je to neki vojvodjanski sir. kupio sam ga u zrenjaninu na danima piva i ruku na srce, s obzirom na cenu nije nista narocito. daleko od toga da ne valja ali nista vredno te cene niti posebnog pamcenja.tragicno ali istinito, vindijin industrijski "kapridur" (ako nisam lupio ime) brise pod sa svim tim kozijim domacim varijantama. izuzetak je jedan brutalno skupi hercegovacki koziji sir "musa" koji se kratko prodavao u jednom mlecnom kiosku na kalenicu, imali su tvrdi i iz mijeha, probao sam tvrdi i bio je tezak mamojeb za 2000din kilo. meni su 2 najbolja tvrda sira koji se trenutno kupuju ovde pomenuti kapridur i onaj makedonski pekorino koji pakuje imlek, varijanta sa braon korom, musa je bolja od oba ali je unobtanium u beogradu.http://www.farma-musa.ba/index.php/farma
tu mušu što si dono sam razvalčio nedelju dana i sam od sebe skrivao u najtamnijim uglovima frižidera, iza ubuđalih tegli nepoznatog sadržaja. dubok naklon :Hail: serdarski se zajebo sa imenom, dečko pravi tri različita sira, po različitim receptima, navodno originalnih sa različitih delova balkana. (makedonski, crnogorski...i jebiga, nešto). vidiš, ja ga nisam platio, pa ne znam pošto je, a ono što sam probao je ok i samo to. inače je tip novosađanin, čini mi se đetićkog porijekla - otuda taj serdarski trip. ne prepakuje sir, sam ga pravi, znam od koga nabavlja mleko. Edited by banatjanin
Link to comment
serdar samo prerađuje, a jedna teta iz kušića kod ivanjice odvaljuje kakav sir pravi. svaku kozu zna u brk i ručno ih muze. ne znam gde mi je taj prilog. da ne pričam u kakvom ambijentu koze rade.
Rado bih to probao. Može li se to kupiti negde u Bg, ili samo direktno od tete?
Link to comment
ja sam imao utisak da je to neki vojvodjanski sir. kupio sam ga u zrenjaninu na danima piva i ruku na srce, s obzirom na cenu nije nista narocito. daleko od toga da ne valja ali nista vredno te cene niti posebnog pamcenja.
To je prvi kozji sir koji sam probao, i baš mi se svideo. Ne sumnjam da ima boljih, ali dok ne budem u prilici da ih okusim, serdarski mi ostaje :wub:.
tragicno ali istinito, vindijin industrijski "kapridur" (ako nisam lupio ime) brise pod sa svim tim kozijim domacim varijantama.
Kaprodur (Caprodur) - videh ga na nekom rafu, ali nisam ga još probao.
meni su 2 najbolja tvrda sira koji se trenutno kupuju ovde pomenuti kapridur i onaj makedonski pekorino koji pakuje imlek, varijanta sa braon korom,
Volim Imlekov pekorino (koji je btw ovčji, kao što mu i ime kaže), ali da je bolji od serdarskog - to se već ne bih složio... iako ovaj Imlekov za svoju cenu možda i jeste best buy, a ovaj kvazi-cetinjski precenjen (u Bg dostiže skoro 2k din).
musa je bolja od oba ali je unobtanium u beogradu.http://www.farma-musa.ba/index.php/farma
Pašće mi valjda i ta Muša šaka jednog dana... inshallah. Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment

vodio me vlasnik firme gde sam radio do 2005 na odlicnu veceru u jedan od poznatijih moskovskih restorana. covek je austrijanac i voli nasu kuhinju - prsut, rostilj, paprike u ulju i jos par jela. dok smo pricali ja spomenu kajmak uz predpostavku da je to jedan od samo nekoliko unikalnih proizvoda nase kuhinje. maybe rece on i naruci burrata sir.Burrata-Cheese.jpgnisam nikada probao, jer ima rok trajanja recimo 48h. veoma ukusno, sluze sa prelivom iz svezeg paradajza i nekim travama.u pekingu smo inace tanki sa sirevima. ima naravno po zapadnim restoranima i prodavnicama, cene su paprene.

Link to comment

Samo da naglasim da sam reko da Bane kupuje mleko i preradjuje u sir, a ne da prepakuje. Teta šalje sir, nabaviću kontakt. Rainović u Kisaču ima i farmu i mlekaru, ali njegove prizvode nisam probao. Mislim da pravi i neku varijantu s tartufima.tatatalk

Link to comment

u kanadi proizvode lokalno neki ex/yu kajmak, ali nije to to. stavljaju konzervanse da bi dugo trajao, a ukus mu podseća više na neki lagani krem sir. mogu da ga jedem kao sladoled kašikom, pošto nije mnogo ni mastan. jede mi se mladi kajmak sa vrućom žutom proteinskom pogačom sa jajima :wub:.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...