Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

nemam tolike serpe, prinudjena sam da kupujem.

 

sve u svemu, raspitala sam se. kilo halumija je 700, kilo mocarele 900, salju postom. sad moram da pravim konzorcijum za sir :D

 

za bubu ima skamorca, ona voli :)

 

 

Edited by darling
Link to comment

u backoj palanci. mozda se mihalj kertes bacio u prozvodnju sira :D

nisam uspela da otkrijem gde prodaju, osim da se narucuje preko fejsa. okej je zimi, al ovo sto pominje aram je objektivan problem. 

furaju italijanski program, buratu, mocarelu, skamorcu, stracatelu i taj halumi, ravnicarski. 

 

 

Link to comment

pa i ja sam od vas slicno daleko kao i sirar tako da vidim kako bih vam pomogla

 

a i sad sam ih pitala jel imaju prodaju u BP kaze on donosi sir na adresu ako sam u Palanci sto nisam tako da vam posta ne gine

 

kaze da je pakovanje halumija od 600g koje izadje 350-430din

Link to comment

joj meni se tako ne placaju lopovske kurirske sluzbe,posebno sto  dostava kosta kao pola kg sira

 

kasnije sam se setila da ga pitam da mi donese kad bude dolazio u Ns posto sam mu usput..mislim da cu tako i da uradim..

Link to comment
12 hours ago, Vapad said:

Narucio Ravnicarski :)

Stiglo bex-om, izaslo790RSD

 

Sasvim fin. Jos sam ga pravio sa domacim Lala uljem, pa ispao vojvodjanski na kvadrat :D

 

@darling - fantasticno otkrice, hvala!

 

 

 

:) molim, i drugi put.

 

jedni kojima je stigo su isto prijavili da je odlican (moj je kod njih, jos nisam pokupila, zato nisam jela, zasto jednostavno, kad moze komplikovano :D), a drugi su narucili ceo asortiman za sledecu nedelju, pa cemo videti kako stoje stvari, sta valja, a sta ne. 

meni se cini da je u posti jeftnija postarina, al ove nedelje zbog strajka mora skupo. problem je i dizanje temperature. ako sam dobro shvatila, tip je najavio da ce uskoro dolaziti dvaput nedeljno u bg i isporucivati. verovatno je to jos lakse organizovati za novi sad.  

Link to comment
On 29.3.2019. at 19:29, Vapad said:

Narucio Ravnicarski :)

Sasvim fin. Jos sam ga pravio sa domacim Lala uljem, pa ispao vojvodjanski na kvadrat :D

 

 

 

jela sam ga, odlican, jako ukusan, dobro se pece, ne treba ti uopste ulje ako ces peci na teflonu. a sto mi se svidja svez, sir skripavac :)

i duboka kesa je prakticna, vodio covek racuna i o tome. jedina zamerka je na dimenzije, volela bih da ga secem na "snicle" umesto na uske trake. al ne sad da ga necu opet jesti zbog toga. naprotiv, jescu ga uprkos tome :D

 

 

Link to comment
1 hour ago, darling said:

 

 

jela sam ga, odlican, jako ukusan, dobro se pece, ne treba ti uopste ulje ako ces peci na teflonu. a sto mi se svidja svez, sir skripavac :)

i duboka kesa je prakticna, vodio covek racuna i o tome. jedina zamerka je na dimenzije, volela bih da ga secem na "snicle" umesto na uske trake. al ne sad da ga necu opet jesti zbog toga. naprotiv, jescu ga uprkos tome :D

 

 

 

Ja više ulje zbog specifičnogu ukusa. Mada sam dobio sada preporuku da probam sa umeboši sirćetom, što će se naravno desiti čim pre :D

 

Link to comment
  • 1 month later...

Bio u francuskoj I vratio 6 vrsti sireva i pola kile nekog predivnog putera. Sad uživam dok traje, ali kad ponestane ima da se pati na suvo.

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...