Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

To je dosta individualno... Taleggio je recimo jedan od najsmrdljivijih sireva (definitivno najsmrdljiviji italijanski), ali meni se taj miris čak dopada. Muenster mi smrdi, ali podnošljivo, sve ostale smrdljive sireve koje sam jeo volim, jedino Limburger zaista ne mogu ni da probam.
Morbier obožavam, a Banon vidiš još nisam probao, hvala :)

Link to comment
  • 2 months later...

Treba mu progledati kroz prste, otkrio je Dodoni...

Ko iz zGrcke nije vukao limenu kantu sa 10 kila Dodonija, ko da u zGrckoj nije bio...

A kome se kanta sa Dodonijem nije u gepeku izvrnula i prosula, ne zna sta su mirisi Levanta... :isuse: 

Link to comment

Ucitavas i podmeces: paradajzi nose u Grcku, :nobles:iz Grcke… :fantom:

 

Bez zezanja, Dodoni je grcki #1 u svakom pogledu.

Bolje sam jeo samo u nekoliko privatnih izvedbi u selima kontinentalnog dela Grcke, onaj sistem kao u Srbiji svojevremeno kajmak i sir, covek radi male kolicine za godinama poznate kupce i po neki lokalni industrijski sir, limnoski na primer...

Jede se sabajle, u podne, uvece, samo i iskljucivo uz paradajz i masline.

Nista vise, nikako.

 

@djeneralche ne Kazem, sireve su uspeli da odrze, jedu ih sami, pa se ne zezaju :D 

Edited by namenski
Link to comment

Jel ima neki dobar ovčiji kačkavaljasti sir? Jedino na šta sam naleteo je Pirotski u Veru po nekoj sumanuto ceni od skoro 2500 za kilo.

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment

ovidur nisam jela jer uvek pazarim onaj kozji, capredur, koje je odlican (a cene su oko 1500 din i za jedan i za drugi)

selam, mlekoproduktov, slične je cene, no ne znam da li ga ima. u maxiju ga je bilo pre mesec dana, bude nekad i na akciji. odlican je!

kod nas u mlecnom carstvu ima pirotskog i ovcijeg i kozijeg, nije toliko skup kao taj tvoj pirotski. proizvodi se u onoj njihovoj mlekarskoj skoli, a slicna je cena kao ova dva iznad. 

u metrou je bio i imlekov ovciji, no ne znam kako sad stoje zbog svega sto se desilo sa njima (pozar, prodaja ...)

Edited by nezvanova
Link to comment
23 hours ago, *edited by mod said:

Jel ima neki dobar ovčiji kačkavaljasti sir? Jedino na šta sam naleteo je Pirotski u Veru po nekoj sumanuto ceni od skoro 2500 za kilo.

Sent from my H3213 using Tapatalk
 

Ovidur ili Istarski ovčiji...boljih po marketima nema po meni. Mega Roda ih uvek ima i još po neki ali prednost dajem njima svakako.

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...