Jump to content
IGNORED

gps navigacija


Al-Khwarizmi

Recommended Posts

Dakle ovako, nasi zvanicni zastupnici su kesa. Odem na sajt jednog, kliknem na pdf cenovnik, a tamo samo broj telefona firme, koji dva dana nisam mogao da dobijem. Drugog zovem, od modela prikazanih na sajtu nemaju skoro nista, a umesto tog koji mi se ucinio ok, gari mi nudi 6 hiljada skuplji, sa obrazlozenjem "to sad svi kupuju". Inace, hrvatski zastupnik ima 10x vise modela, i svi su jeftiniji nego ovde, s tim da je njihova osnovna ponuda evropa + adria, a kod nas evropa + scg. Na kraju sam pogledao oglase, nazvao coveka iz bg, sutradan mi poslao 1490LMT sa svim mapama i garancijom. Ekran 5 inca, bluetooth, ima jos neke kurce palce za lakse navodjenje, a ima i Dart Vejderov glas :Dedit: garmin je u pitanju.

Edited by garoviks
Link to comment
  • Replies 419
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • copkillah

    25

  • Yoyogi

    24

  • renne

    24

  • katamaran

    21

160 evra. napolju su od 150 do 200. kod nas u prodavncicama bezobrazno traze vise od 300.ovi sto se prodaju u oglasima, mahom su sa amazona i ibeja. i tu moze da se bira dosta razlicitih modela.

Link to comment

Garmin "Nuvi 1480 Plus" je 25,000 dinara u Japanu. Taj koristim.Tablet Acer Iconia ina navigaciju za dzabe, prima naredbe govorom (ne moram da znam kanji) samo ima falinku: zavisi od prijema na prenosnom rauteru i izgubi se kada nema signala.Medutim, in-dash navigacija, to je prava fora. Ima online kontakt sa saobracajnim vlastima, kao AMSS, zna sve saobracajne guzve, vremenske prilike, sneg, kisu, sva vremena koliko je gde zastoj, procene, daje alternative. Takvi kostaju od 2,000-7,000EUR,imaju i ekran za putnike na zadnjem sedistu, DVD, TV. Moj je Panasonic (tek treba da stigne, poplave u Thai napravile zagusenje), ugradjen je neki slican, privremeno, to celo samo za dete da gleda crtace sa daljinskim sa zadnjeg sedista.

Link to comment

ovaj ima taj tmc prijemnik za izbegavanje guzvi, blokada, radova na putu i sl, ali mislim da se za tu opciju mora nesto dodatno placati.dodatno se kupi neki trafik risiver, koji kosta oko 50 evra, sa njim je moguce koristiti sve ove opcije, na onima koji nemaju vec u sebi. mislim da to ne funkcionise u srbiji, provericu jos.

Edited by garoviks
Link to comment
ovaj ima taj tmc prijemnik za izbegavanje guzvi, blokada, radova na putu i sl, ali mislim da se za tu opciju mora nesto dodatno placati.dodatno se kupi neki trafik risiver, koji kosta oko 50 evra, sa njim je moguce koristiti sve ove opcije.
Znam, nisu in-dash skupi zbog tih opcija, to je vise "car entertainment center", druge stvari su tu skupe.Ovi prenosni to ovde nemaju (traffic center), bar ne ovaj moj Garmin gde je deo funkcija na engleskom pa mi je zgodan.Ovo je moj in-dash. Pise Toyota a znam da ga pravi Panasonic (Panasonic pravi i baterije za Prius, oni su veliki ortaci a nisu konkurenti).To sto je u yenima, toliko je otprilike i u dinarima (225,750 din). To je bio najjeftiniji koji moze da koristi filmove sa iPoda i iPada (iTunes) i da svira muziku.Kolega ima neki od 800,000 din, ne bih znao da koristim ni 5% funkcija odatle. I dalje bih nosio prenosivi Garmin. Edited by Yoyogi
Link to comment

to je kucni bioskop u kolima + diskoteka :D veliki broj opcija u srbiji ne znaci mnogo, garmin ovde ni ogranicenje brzine ne pokazuje, jer ministarstvo saobracaja nije utvrdilo i obelezilo sve tacke sa ogranicenom brzinom, o nekim naprednijim opcijama i da ne pricamo.

Link to comment
  • 1 month later...

kakvu tacno data sim kard treba da nabavim za gps uredjaj?uredjaj stize izvana, treba da uzmem karticu od nekog mobilnog operatera, ako sam dobro skuzio.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...