Jump to content
IGNORED

gps navigacija


Al-Khwarizmi

Recommended Posts

Uzeo sam Prestigio 4150 i sad molim iskusne kako da ubacim drugi softver tj iGo.
Baš htedoh da ti preporucim dotični. Best buy definitivno, koristim ga već godinu i po dana i bez greske je )(doduše prethodnu generaciju), igo u njema šljaka kao sat (Mireo je njesra, i izgledom i user friendlinesom, mada po BG sam ga probao i nije grešio).iGo ubacujes tako sto skines ceo program (koji ti dolazi u folderu sa svim neophodnim mapama i PIO-vima i buildingsima...) i samo odradis copy/paste na uredjaj (ja sam konkretno kupio i memorijsku karticu na koju sam kopirao iGo cisto da ne remetim internu memoriju i Mireo da bih ne daj boze ako zatreba izvukao garanciju ali sad da uzimam ne bih ze zezao sa externom karticom, sve bih gurnuo na internu). Takodje pre kopiranja pogledaj mape i pobriši sve one koje ti realno neće trebati (tj. iskopiraj ih negde na komp da imaš)- tipa Skandinavija, Rusija, Britanija, itd... Jer bzv trosis prostor plus ćes da vrtiš pola sata u listi da nadjes zemlju koja ti zaista treba.Kad si prebacio iGo na uredjaj treba u settingsu da nadjes opciju sta da pokrenes ili tako nesto, ne znam sad napamet. Uglavnom kada nadjes tu opciju čekiraj taj iGo folder, potvrdi i onda ugasi uredjaj. Sledeci put kad ga upalis odvesce te pravo na iGO (ali da te ne zabuni prvo ce krenuti par sekundi da ucitava Mireo, bar je kod mene tako, i onda ga switchuje na iGo). Onda podesis opcije kako ti odgovaraju i test drive ;) p.s. ne znam napamet gde je tacno opcija za odabir programa koji se pokrece, možda veceras ako se setim da pogledam kući pa ti javljam.
Link to comment
  • Replies 419
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • copkillah

    25

  • Yoyogi

    24

  • renne

    24

  • katamaran

    21

AJde ducco pomagaj. SKinuo sam iGo Primo i ubacio u njega navteq,teleatlas i contrast mape. Ukljucio uredjaj i usao u setings i namestio path igo.exe i onda izadjem i kad ocu d audjem u navigaciju ono javlja global_cfg not found sta sad?

Link to comment

Bas juce sam uzeo isti lepsoj polovici ubacio igo i sljaku full. Dakle, za pocetak izbrisi onaj jebeni Mireo skroz da ti ne trosi space (tj cut-uj ga na komp da imas za ne daj boze ako budes vracao nekad na reklamaciju). Iskopiraj samo igo (tj ostavi ga posto vec jesi kopirao) i opet idi na odredjivanje patha, budi siguran da si ga chekirao, tj da se path ka igo.exe pojavio u onom redu iznad, ides nazad i restartuj makinu (tj idi odma na ono dugme Navigacija, ne moras da ga gasis). Trebalo bi da hoce onda (osim ako nije fush verzija softvera koju si skinuo). Iz nekog razloga i meni je neku gresku javio iz prve ali posle ulazio normalno. Ako i dalje nece probaj jos neke verzije programa da skines i iskopiras jednu po jednu dok ne proradi, nema sta drugo da bude. Jedno vece se zezas s tim i posle nema brige, ne vadis ga iz kola vise ;) (inace kad se upali i krene da dize iGo, prvo ucitavanje ce potrajati par minuta pa nemoj da se istripujes, pusti ga da odradi).I srpsku mapu uzmi Contrast, ostale brisi.

Link to comment
  • 1 month later...

jedan mi se kao cini ok, ali me zbunilo ovo sto pise

Isporučuje se sa kartom kompletne Evrope i SCG Route u internoj memoriji. Opciono mu se mogu dodati lokalne detaljne karte okolnih zemalja (NaviGuide, AdriaRoute i dr.).
kazu cela evropa, a ne znam sta im znaci to detaljne karte :unsure:ovaj model Edited by garoviks
Link to comment

Ja sam dobio samo sa detaljnom kartom za SCG, AdriaRoute je detaljna karta Hrvatska i BiH, to sam pokušao da ubacim ilegalno al mi nije nešto uspelo, nisam se posle zezao sa tim. Ta detaljna karta Evrope su verovatno veće saobraćajnice, bez mapa gradova i sl. Sve te detaljene delove ubaciš posle, ili daš 100evrića ili odeš na neki garmin forum.

Link to comment

moram se raspitati to kod njih. logicno mi da gledam ovaj sto kao ima sve, ali ako ispadne da ipak nema sve, onda bolje da gledam takav isti sa scg mapom koji je jeftiniji, pa da budzim posle. zahvaljujem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...