Jump to content
IGNORED

gps navigacija


Al-Khwarizmi

Recommended Posts

  • Replies 419
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • copkillah

    25

  • Yoyogi

    24

  • renne

    24

  • katamaran

    21

  • 4 weeks later...

Sveze testiran tokom 5000 km - iGo je nepogresiv u vecim gradovima, (treba ubaciti koliko god je moguce updateovane mape), na autoputu kada se prelaze stotine km je super asistencija u smislu preostalih km do cilja ili upozoravanja na sledece iskljucenje, polozaj radara i slicno - nije neophodan po svaku cenu ali je pozeljno imati ga za duzi put. Po Srbiji nisam previse koristio, u BG je pak OK. Ipak par puta me je izdao u malim mestascima (Italija konkretno - mozda je verzija mape kriva) kada me je naveo u 3-4 navrata na neke seoske "kozje staze" ili naveo na lokalne uzasno lose puteve jerbo je ruta kraca za par km nego ici nekim vecim regionalnim. Mozda to moze i u podesavanjima da se koriguje tek pozitivne stvari definitivno nadomescuju minuse pa prema tome preporuka. Pogotovu jer se verzije iGo softvera stalno upgraduju, dostupne su za DL pa verujem da ce problema u buducnosti biti sve manje i manje.

Link to comment

khm, čitam šta pišete za iGo i ne mogu da ne kažem par prikladnih reči - jebo ja p** m***** onom ko je pravio mape!!! angry.gifangry.gifangry.gif a) benkovac, kaže produžite pravo, a put se upravo završio, ispred mene livada.b) italija, okolina grada trento, treba da nađem skretanje za val di sole, kao da sam upao u bermudski trougao - ne zna gde se nalazim, pokazuje da sam mimo svih puteva, a ko za đavola serija nekih raskrsnica bez oznaka koje meni trebajuc) osijek - ne vidi da postoji uopšte završen auto put do osijekad) pojedine nove ulice u bgd nisu ucrtanee) ferihegy u budimpešti - šta je to uopšte?! aerodrom se nalazi na dijametralno suportnoj strani grada od ucrtane

Edited by twisted
Link to comment
khm, čitam šta pišete za iGo i ne mogu da ne kažem par prikladnih reči - jebo ja p** m***** onom ko je pravio mape!!! angry.gifangry.gifangry.gif a) benkovac, kaže produžite pravo, a put se upravo završio, ispred mene livada.b) italija, okolina grada trento, treba da nađem skretanje za val di sole, kao da sam upao u bermudski trougao - ne zna gde se nalazim, pokazuje da sam mimo svih puteva, a ko za đavola serija nekih raskrsnica bez oznaka koje meni trebajuc) osijek - ne vidi da postoji uopšte završen auto put do osijekad) pojedine nove ulice u bgd nisu ucrtanee) ferihegy u budimpešti - šta je to uopšte?! aerodrom se nalazi na dijametralno suportnoj strani grada od ucrtane
A najsmesnije je kao sto 2-3 puta godisnje izbacuju nove verzije mapa. Mojoj ulici u Bg promenjeno ime pre 3 godine i dalje ne postoji na mapi, naravno staro je i dalje on... Autoput BG-LJ, 10-20 km nakon ulaska u Sloveniju potpuno se izgubi mapa i pocne da me prikazuje kao da idem kroz njive i reke, haos. Tako par km i posle me opet nadje na autoputu. Reko mozda mi je pobrljavio uredjaj. U povratku ista situacija na tom delu, nije da se ne moze bez navigacije kroz SLO ali je smesno koliko su aljkavo odradjene neke mape.
Link to comment

e divno sto ste tu drugari :)ocu choeku da kupim 1 navigaciju za rodjendan (on ovo naravno nece chitati, i ako bude, pravice se da nije video, te nece upropastit navigaciju iznenadzenja! ok?) i sad me interesuje svashta, poshto neam pojma o pojmu.znachi koji divajs, kakve mape (srbija je od znachaja, ostalo (josh) ne), kako se to bira, dje se kupuje, kako da se ne obeznanim od cifre? znachi sve.

Link to comment

Ja sam par dana pre kupovine visio na gps srbija forumu i tamo mozes naci najvise informacija. Odlucio sam se za Prestigio 4110 koji je bio nekih 8 000 na akciji u TM i mogu reci da sam zadovoljan, ima vise manje sve sto treba, win 6, procesor 533 mhz, 4 inca ekran (sto je sasvim dovoljno). S njim dolazi neki integrisan Mireo softver sa mapama Srbije i jos nekih zemalja jugoistocne evrope, ali koliko sam video srpska mapa je sasvim korektna za koriscenje. Ako hoces napolje onda ovaj softver nece biti od koristi i potrebno je instalirati nesto sto moze da se updatuje ("legalno") sa neta sto se mapa tice. Izbor najcesce pada na iGO (izabrati neku od novijih 8.3.4... verzija ili Primo verziju), potom se nabacaju novije mape zemalja koje ti trebaju (nikako sve da posle ne izbecis oci, tj coek, trazeci zemlju koja ti treba u meniju), glasovi i nas jezik (sto i ne mora naravno), eventualno ubacis ako ti trebaju buildings (3D slike vaznijih objekata u gradovima) i to je to. Na ovu napravu se lako instalira iGO - samo copy/paste celog foldera koji skines (ima ga i na torentima a predlog je za softver i mapu registrovati se na rapidsrbija forum, tamo ima sve). Obavezno kupi i mem. karticu i na nju instaliraj, ovaj originalni softver ne diraj sa uredjaja u slucaju da ti zatreba aktiviranje garancije (u tom slucaju samo izvadis micro SD i nosis na reklamaciju). Kada se iskopira iGO nadjes u opcijama da ti pokrece njega automatski, tj njegov exe file i to je to. Taj Mireo i dale potoji ali ne aktivira se.Ali kazem, ako je samo Srbija, posluzice i on.Za ostale ne znam, ja sam razmatrao i neki Blueberry od 5" kao i XDrive koji su oko 12-13 hiljada, imaju iste karakteristike kao i Prestigio i jos neke dodatne zajebancije tipa bluetooth ali skapirao sam da mi nista od toga ni ne treba, samo navigacija i to je to - ustedeh par hiljada. Neces pogresiti sa ovim uredjajem, best buy je za te pare a hvale ga i po drugim forumima.Za vecu lovu sta znam, nisam ih mnogo razmatrao, tu je uvek "cuveni" Garmin ali nemam iskustva sa njim (btw Garmin softver moze da se instalira i na Prestigio). Mio vazi za dosta pouzdan i popularan uredjaj takodje.

Edited by ducca
Link to comment
e divno sto ste tu drugari :)ocu choeku da kupim 1 navigaciju za rodjendan (on ovo naravno nece chitati, i ako bude, pravice se da nije video, te nece upropastit navigaciju iznenadzenja! ok?) i sad me interesuje svashta, poshto neam pojma o pojmu.znachi koji divajs, kakve mape (srbija je od znachaja, ostalo (josh) ne), kako se to bira, dje se kupuje, kako da se ne obeznanim od cifre? znachi sve.
ja koristim garmin, nemam prituzbi na njegov rad. koliko sam video, on je u srbiji skuplji. nisam koristio druge navigacije, te nemam cime da poredim. idealno bi bilo da zaduzis nekoga u ameriku da ti uzme to sokocalo, tamo su jeftiniji nego u srbiju (ja ga platio oko 150 dolara, ako je na nekoj akciji moze i za manje).
Link to comment
Ja sam par dana pre kupovine visio na gps srbija forumu i tamo mozes naci najvise informacija. Odlucio sam se za Prestigio 4110 koji je bio nekih 8 000 na akciji u TM i mogu reci da sam zadovoljan, ima vise manje sve sto treba, win 6, procesor 533 mhz, 4 inca ekran (sto je sasvim dovoljno)...
hvala hvala, sad ga gledam tamo... shanse da ja visim pre kupovine po forumima su mizerne, tehnomanija oce da donese domacinu kuci, a hakeraj posle ce svakako da padne na mene (pa mi opet ne gine visenje po forumima :cry:). taman josh neka sokocala, tostere neke da uzmem kodnjih i bog da me vidi... cu da ga prespavam do sutra, ako josh neko ne kaze josh neshto... i to je to, pretpostavljam.kad si vec uradio ceo research :P
Link to comment

bolje mu uzmi mob - htc hd2 (windows) ili desire (android) pa lepo instaliraj na njega garmin i bog da te vidi. em je duplo brzi procesor od obicnih GPS uredjaja, em je 4.3 ekran, em dobije i mobilni :D

Link to comment

Nije da se covek seti svaki put kad udje u kola da usteka odmah i punjac (u ovom slucaju fon), pogotovu na kracim relacijama, a baterija ode ko od one stvari i posle van kola moze da se slika sa punjacem. Jbg, neprakticno mi je to, plus papreno vise kosta ;)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...