Jump to content
IGNORED

Vase selo?


Maljutka

Recommended Posts

Psa sam prvi put video u 12. godini zivota, nikad nisam jeo nista sto nije dotaklo celofan, i poserem se na glavu svakome ko misli da je gradsko poreklo od vise kolena po bilo cemu privilegija.
jesi se popeo nekad na drvo? :)uzgred, moje je selo zarkovo, i u njemu rado zivim
Link to comment
  • Replies 238
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Teja

    21

  • harper

    10

  • msmodesty

    10

  • Ros

    9

Top Posters In This Topic

Moj deda je imao i onu kantu od bakra koja se nosi na ledjimapa se prska. Ja mislim da se sada prska nekim drugim otrovima. Uopste i ne znam da li negdei postoji josh plavi kamen.
Još uvek su te kante u upotrebi. A i plavi kamen, kao sasvim solidnoekološko zaštitno sredstvo.
Link to comment

kako divan haplotipski topik.da se i ja upisem:majka-bgdotac - cetinjededa1-mirosaljci (lazarevac)baba1-mirosaljci (lazarevac)deda2-cetinjebaba2-crmnica prababa1-sopic (lazarevac)pradeda1-sopic (lazarevac)prababa2-vreoci (lazarevac)pradeda2-mirosaljci (lazarevac)prababa3-cetinjepradeda3-cetinjeprababa4-crmincapradeda4-virpazars obzirom da je lazarevac sada deo beograda, mogu reci da mi nijedan deo porodice nije sa sela - sem babe po crnogorskoj strani, koja je i dalje negovala vinograde u crmnici koji su joj ostali od roditelja. volim seoski turizam i rado posecujem rodjake i prijatelje koji imaju vikendice ili zive u selu. moje omiljeno selo je lajkovac.

Edited by BraveMargot
Link to comment

bemligaali nikako da vidim u cemu je cela drama selo/grad?ja sam rodjena i sve vreme zivela u selu na 40km od centra dvojke i bilo mi je zadovoljstvo putovati tih 40km svaki dan. sada zivim u selu od 1000 stanovnika, radim u *gradu* od 40 000juce sam ceo dan provela na asfaltu a onda isla sa kerovima 2 sata kroz polja kolze i kukuruzai danas mislim da ponovim isto.

Link to comment

Moj pogled na tu pricu je potpuno iskrivljen. Smucio mi se asfalt. Nekako mi se place od ganutosti kada vidim ponosno drvo ili debelu svinju, klupu pod orahom i primitivne seljake kako ispijaju prevrele jecmene napitke ispred prodavnica...seoskih prodavnica. Hocu da krocim kroz kukuruze, da me budi ona ptica koja ima veliki rep i poznata je kao "budilnik-ptica", hocu da vidim kako se uzgaja mleko!

Link to comment

Kad gledam gde su sve živeli moji preci (po gradovima i selima od Graca do Atine), najbolji opis je reč "nomadi". Ipak, kada se preskoči tih xy nomadskih generacija i koreni svedu na generacije koje su imale sidro, sa ćaletove strane se tačka fixira na Pirotu, a sa kevine neka selendra u centralnoj Grčkoj.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

kod mene poprilicno dosadno. suva austrougarska:mama i njeni nekih 300 godina unazad: adasevci kod sidacale i njegovi nekih 300 godina unazad: miljanovac kod daruvara

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...