Jump to content
IGNORED

Vase selo?


Maljutka

Recommended Posts

Neki se hvale,neki se srame,neki se prave ludi i ubedjuju okolinu kako su iz kruga dvojke i kako su u Beogradu vec vekovima.Ali skoro svako "ima" neko selo.Koje je vase selo?

Link to comment
  • Replies 238
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Teja

    21

  • harper

    10

  • msmodesty

    10

  • Ros

    9

Top Posters In This Topic

a moje je selooooo cela shumadija :lol:i nemam selo. ako mislish na ono de ljudi idu vikendom da prskaju lozu plavim kamenom, to nemam. a nemam ni lokalizovano korijenje. jadna :P

Edited by thermal bug
Link to comment
a moje je selooooo cela shumadija :lol: i nemam selo. ako mislish na ono de ljudi idu vikendom da prskaju lozu plavim kamenom, to nemam. a nemam ni lokalizovano korijenje. jadna :P
Gde se samo seti tog plavog kamena? :) Moj deda je imao i onu kantu od bakra koja se nosi na ledjimapa se prska. Ja mislim da se sada prska nekim drugim otrovima. Uopste i ne znam da li negdei postoji josh plavi kamen.E, nisam ni ja sa sela. Iz Zajecara sam, i majka mi iz Zajecar, tatko iz Nish pa nemam selo.
Link to comment
Baba- Prljevo opstina Gracac :o
LOL, to Prljevo je x puta bliže Kninu nego Gračacu. :lol: moi: djed i baka /po ćaći - Bjelovarmajci - baka Novoselec (kraj Križa)did - Uzdol (kod Windowa koji je mora pasti) evilsmile.gif
Link to comment

Gracac je Austrija a ovi drugi su Mlecani :D Ma sve je to u krugu sa radijusom od 10 kilometara zracne linije. I prababe su iz tog kruga. Zrmanja, Oton,Padjene.

Link to comment
...kako su u Beogradu vec vekovima.
Ala su ti dugovecni...Moje selo je Juzni Bulevar. Pre rata (i ja sam dugovecan, nesto kao Broj Jedan) tamo je preko puta materinske kuce bio vinograd (verovali ili ne). A tu negde je bila muckana i bordovska corba, sto bi neki rekli plavi kamen*. Tako da sam uvek tvrdio kako sam poreklom iz vinograda, a kad krenem sa proizvodnjom, etiketa ce biti châteu boulevard du sud.---* Ako se ikad tamo obrem, mozda izsemplujem zemljiste u okolini i odradim sadrzaj Cu. Tako bismo tacno odredili gde je bio vinograd... Ali to rade samo na BBC serijama. Nismo jenglezi, therefore nase poreklo nije toliko bitno.
Link to comment

roditelji su rodjeni u beogradu, ali su zato djedovi i bake rodjeni u brdima crne gore.Po kevi - djed je iz Kliceva, okolina Niksica. Baka iz Lipova, okolina Kolasinapo caletu - djed je iz Lubnica, okolina Berana. Baka iz Dragove Luke, okolina Niksica.odatle su i njihovi, nisu se pre toga nesto seljakali. imam srecu da su mi pretci (bili) prilicno dobro upoznati sa svojim korenima.takodje imam Albanske krvi, prababina porodica je dosla iz Albanije. Doduse, dosli su u CG negde pre kosovskog boja (stvarno, ozbiljno), ali racuna se podrijetlo :D

Link to comment

Otac - BeogradMajka - BeogradBaba 1, 2 - BeogradDeda 1, 2 - BeogradPradeda 1 - BeogradPradeda 2 - SomborPradeda 3 - MinhenPradeda 4 - Novi BecejPrababa 1 - BeogradPrababa 2 - KoviljPrababa 3 - OsijekPrababa 4 - nemam pojma, mozda je neko selo, na kraju krajevaPsa sam prvi put video u 12. godini zivota, nikad nisam jeo nista sto nije dotaklo celofan, i poserem se na glavu svakome ko misli da je gradsko poreklo od vise kolena po bilo cemu privilegija.

Link to comment
Psa sam prvi put video u 12. godini zivota, nikad nisam jeo nista sto nije dotaklo celofan, i poserem se na glavu svakome ko misli da je gradsko poreklo od vise kolena po bilo cemu privilegija.
:Hail::lol:
Link to comment

Otac - BeogradMajka - BeogradBaba 1 - BeogradBaba 2 - VranjeDeda 1 - BeogradDeda 2 - VranjePradeda 1 - Sinjajevina (Crnogorac)Pradeda 2 - Mokrin (ziveo u Beogradu od 13. godine ceo zivot - 1/2 Srbin - 1/2 Rus)Pradeda 3 - Vranje (Bugarin)Pradeda 4 - Vranje (1/2 Bugarin - 1/4 Cincarin - 1/4 Grk)Prababa 1 - Urovica (Rumunka)Prababa 2 - Beckerek (zivela u Beogradu ceo zivot - Srpkinja)Prababa 3 - Vranje (Bugarka)Prababa 4 - Vranje (Bugarka)Као што можете да закључите, ја сам етнички прилично мало Србин и јако сам мешан.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...