Jump to content
IGNORED

Najruzniji automobili


nesha taxista

Recommended Posts

  • 6 months later...

zbog čega?

 

mali gradski elektro automobil ne treba da izgleda klasik bi em fau

 

njihov znak treba da kupcu da znak da iza stoji bavarski kvalitet, i ništa više

  • +1 3
Link to comment

U pravu je KUMS (osim što ne znam odakle je izvukao ovo za BMW i kvalitet?) - "i" automobili dizajnirani su da se naglasi njihova različitost od ostatka game. 

Danas je situacija drugačija, pa se e-automobili BMW-a minimalno razlikuju od svojih SUS pandana. Eno najsvežijeg primera osvežene serije 7 (komentarisali smo njegov izgled pre neki dan) i električnog i7

Meni i3 nije ružan automobil (nije ni lep), čak nalazim smisao u tom dizajnu, posebno enterijera. Ne znam što se ljudi okome na njega kada u BMW gami poslednjih godina, ako ne i duže dominiraju ružni automobili? Pri tom se mora uzeti u obzir da je i3 jako star proizvod (verovatno već 10 godina), što znači da je i tehnološki prevaziđen, a najveća mana mu je neopravdano visoka cena.

i8 nešto je sasvim drugo i u svojoj drugoj generaciji zaista atraktivan automobil.

 

Link to comment

ljudi histerišu oko BMW-ovog dizajna već 20+ godina, tj od one sedmice koje je dizajnirao chris bangle. a moj je utisak da BMW-ov dizajn zapravo uglavnom vrlo lepo ostari, lepše od mercedesa recimo. mečke stare 10-15 god meni lično izgledaju dosta matorije od ekvivalentnog BMW-a, enterijer još više od eksterijera.

 

a kad sam već na temi, da kažem - seat kao brand pravi toliko ružna kola da ja onaj njihov dizajnerski jezik nikako ne mogu razumeti ni kao popriličan ljubitelj fauve grupacije. 

Link to comment
34 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

ljudi histerišu oko BMW-ovog dizajna već 20+ godina, tj od one sedmice koje je dizajnirao chris bangle. a moj je utisak da BMW-ov dizajn zapravo uglavnom vrlo lepo ostari, lepše od mercedesa recimo. mečke stare 10-15 god meni lično izgledaju dosta matorije od ekvivalentnog BMW-a, enterijer još više od eksterijera.

 

a kad sam već na temi, da kažem - seat kao brand pravi toliko ružna kola da ja onaj njihov dizajnerski jezik nikako ne mogu razumeti ni kao popriličan ljubitelj fauve grupacije. 

Ima istine u ovome.

Link to comment
37 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

a kad sam već na temi, da kažem - seat kao brand pravi toliko ružna kola da ja onaj njihov dizajnerski jezik nikako ne mogu razumeti ni kao popriličan ljubitelj fauve grupacije. 

 

Ali Seat pravi najbolji software. Milina sa update-ima i brzinom. :)

 

Spolja zaista jesu kriticni. Pogotovo ova njihova sportska marka Cupra.

Link to comment
3 minutes ago, Grunf said:

jbmmu misa, kako vam je seat ruzan, a skoda i vw nisu? skoro da identicna kola prave, naprave drugacija svetla napred i nazad, i ponekad se enterijer razlikuje.

Nemaju pojma, meni je Cupra Formentor top SUV. Moj Leon je bombona od auta.

Cak i u elektricnom segmentu imaju dobar dizajn 

Born:

16336802940188.jpg

Tavascan:

2019090219081558225.jpg

  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, Grunf said:

jbmmu misa, kako vam je seat ruzan, a skoda i vw nisu? skoro da identicna kola prave, naprave drugacija svetla napred i nazad, i ponekad se enterijer razlikuje.

 

ne znam brate, seatu nekako polazi za rukom da izgleda duplo jeftinije i bezveznije od škoda. uživo su još grdniji nego na slikama. zadnji kraj ibize me u snu proganja. pa još kad su u onim nekim jarkim seatovskim bojama...bukvalno od svega što vidim u realnom svetu seat mi najviše odskače po bezveznosti, pošto je njihov dizajn agresivno bezvezan, ne samo ružan ili dosadan.

 

e: idu na na bolje u poslednje vreme, ali nije da može mnogo gore od onog lineupa od pre 5-6 godina :sleep:

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

zbog čega?

 

mali gradski elektro automobil ne treba da izgleda klasik bi em fau

 

njihov znak treba da kupcu da znak da iza stoji bavarski kvalitet, i ništa više

To bi moglo da važi za recimo MB, ali BMW imidž više bazira na sportskoj noti.

Link to comment
13 hours ago, Pokojni Ruxin said:

 

ne znam brate, seatu nekako polazi za rukom da izgleda duplo jeftinije i bezveznije od škoda. uživo su još grdniji nego na slikama. zadnji kraj ibize me u snu proganja. pa još kad su u onim nekim jarkim seatovskim bojama...bukvalno od svega što vidim u realnom svetu seat mi najviše odskače po bezveznosti, pošto je njihov dizajn agresivno bezvezan, ne samo ružan ili dosadan.

 

e: idu na na bolje u poslednje vreme, ali nije da može mnogo gore od onog lineupa od pre 5-6 godina :sleep:

vrv mislis na lineup od pre 8-10 godina, koji se zaista ozibljno razlikovao od vw i izgledao jeftino? recimo

2007 SEAT Altea Reference TDi 1.9 Front.jpg

ili

2008 SEAT Leon Reference 1.6 Front.jpg

Link to comment
16 minutes ago, dragance said:

Najlepsi sada su Peugeot x008, a Renault ubedljivo najljigaviji dizajn. 

Jos kad bi digli volan da i visok covek moze da krsteno da sedne.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...