Jump to content
IGNORED

Najruzniji automobili


nesha taxista

Recommended Posts

nakon malo duzeg suvozackog iskustva u prijusu...automobil je krs. na papiru i na slikama i kao koncept - wowza. kada sednes, tragedija. prednja konzola ogromna, kabasta, jede prostor za noge, materijali sugavi, sve tvrda plastika ko kod mene u astri, al za mnoooogo vise para.benzinski motor skici ko sasav, bucniji je od mog 1.4.covek koji vozi priusa se zali da je nevidjeno tvrd.sve u svemu, morace da se jos malo potvrde. kola prvo treba da budu kola, a tek onda stav.

Link to comment

Da, ali tu je pre svega naglasak na manjem zagađenju vazduha i zato je sve prilagođeno tome, pošto je hibrid. Znaju oni zašto ga ne prave u ''običnoj'' varijanti.2006-toyota-prius.jpgToyota-Prius.jpg

Link to comment

nemam nikakav problem da kola budu hibrid, cak stavise. imam problem da su kola unutra ruzna, tvrda i da izgledaju jeftino za 20 i kusur hiljada evra (kod nas cak 25 ili 27, cini mi se).

Link to comment

Ne znam, verujem tvojim utiscima, a lično se nisam vozio u tome. Na svim forumima na kojima sam bio dizajn je dobio loše ocene, zato sam i postavio slike baš na ovaj topic.Verovali ili ne, ovo se još uvek i pravi:IndiaHindustanAmbassador.jpgHindustan Ambassador je u osnovi Moris iz 1948. Proizvodi se u Indiji.

Link to comment
nakon malo duzeg suvozackog iskustva u prijusu...automobil je krs. na papiru i na slikama i kao koncept - wowza. kada sednes, tragedija. prednja konzola ogromna, kabasta, jede prostor za noge, materijali sugavi, sve tvrda plastika ko kod mene u astri, al za mnoooogo vise para.benzinski motor skici ko sasav, bucniji je od mog 1.4.covek koji vozi priusa se zali da je nevidjeno tvrd.sve u svemu, morace da se jos malo potvrde. kola prvo treba da budu kola, a tek onda stav.
haha, kiselo grozdje. taj sto se zali verovatno kao i 99% crnogoraca nikada nece prezaliti golf II. to sto motor (citat:) skici ko sasav, takav je svaki japanski benzinac - prosto se vrti visoko, takva kola ljudi prave, take it or leave it. i moj nisan micra od 1000 ccm se imao rad motora kao roj komaraca u frontalnom naletu, jugo 45 je za njega maca koja prede. to sto ta toyota pravi na 5000rpm, TDI radi na 2000rpm - tako da sto se mene tice nema dileme.back to topic - ne znam sta je sa vama ljudi, 90% stvari koje ste postovali su klasici - u pozitivnom smislu - sa izuzetkom lade i azteca koji je slazem se najruznije vozilo na planeti, uz jos jedan kineski SUV slicne fizionomije a meni nepoznatog imena. Edited by gazza
Link to comment
Verovali ili ne, ovo se još uvek i pravi:Hindustan Ambassador je u osnovi Moris iz 1948. Proizvodi se u Indiji.
vozio se. ako je put ravan i prav, iskustvo je prijatno. vozilo ide na naftu i ima oko 35 KS. dovoljno za samoubilackih 100km/h u indiji. yeah, rock'n'rolll! Edited by gazza
Link to comment
haha, kiselo grozdje. taj sto se zali verovatno kao i 99% crnogoraca nikada nece prezaliti golf II. to sto motor (citat:) skici ko sasav, takav je svaki japanski benzinac - prosto se vrti visoko, takva kola ljudi prave, take it or leave it. i moj nisan micra od 1000 ccm se imao rad motora kao roj komaraca u frontalnom naletu, jugo 45 je za njega maca koja prede. to sto ta toyota pravi na 5000rpm, TDI radi na 2000rpm - tako da sto se mene tice nema dileme.
posto vozim astru od 1.4 l ciji kilavi obrtni momenat od 125nm stize tek na 4000 obrtaja, vec se navikoh na visoke turaze. prius je nesto drugo, zvuk je dosta neprijatan i mozda - subjektivno- neocekivan. kola izgledaju ruzno, al svemirski, a onda pocne skicanje.skici i alfa, al lepo :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...