Jump to content
IGNORED

Auto skole


Behemoth

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • beta

    9

  • halloween

    6

  • kud u maglu Simoviću

    6

  • Miralem

    4

netačno

 

+1

 

Gledam uvek (*), više puta se desilo da preko ramena vidim auto kog u retrovizorima nije bilo (mrtvi ugoao)

 

(*) kolko juče sam zaboravio da pogledam, mislio prazna traka pored, sreća pa sam dao migavac i polako krenuo da se prestrojavam, kad ono krajičkom oka primetim da nekog ipak ima odmah iza. Smrz!!! Sreća pa je taj drugi video šta radim pa usporio.

 

 

On topic:

 

Valjda ti je instruktorka ispričala neke opšte cake za polaganje?

Na primer, da ne zaboraviš sa stalno bacaš pogled u retrovizor. Policajac što sedi pozadi bulji u retrovizor da vidi da li gledaš, nemoj se zbuniti kad vam se ukrste pogledi.

 

Iz mog iskustva: obavezno propuštaj pešake, čekaj da se popnu na trotoar sa druge strane pa tek onda kreći. Ja tako prošao iza pešaka koji su skoro sasvim prešli ulicu...

Ako radiš polukružno pa loše proceniš, ubaci u rikverc ako treba da se iskobeljaš. Ja sam se svojevremeno popeo točkom na trotoar da završim loše polukružno, posle mi rekli zbog toga si pao, bolje da si vozio napred nazad.

Link to comment

@rođeni i kud smaraš simoviću

 

ja gledam u retrovizore, retko preko ramena. meni dovoljno

:isuse:

 

e

kad sam poslednji put polagao par kandidata je palo zbog pešaka pa su pitali pandura šta zakon kaže o tome. ovaj je citiram rekao "da se pešaku staje kad pokaže nameru prelaska"

;)

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

sreća te nam se putevi ne ukrštaju

:fantom:

otkud znaš? koliko je meni poznato, mi se ne poznajemo

za 20 godina koliko vozim sam imala jedno grebanje, u septembru, ne svojom krivicom već nepažnjom drugog vozača.

srećom nije bilo ozbiljno.

pažljiv sam vozač i vodim računa , koliko o sebi, toliko i o drugim učesnicima u saobraćaju.

toliko o tome.

ali, kao što kažeš, sreća pa nam se putevi ne ukrštaju

 

@ halloween, obavezno pazi na pešake. tramvaje i ostale gorostase da i ne pominjem.

Edited by beta kentauri
Link to comment

Instruktorka mi sugeriše da uzmem još 10 dopunskih časova (5x 2 časa) jer mi je preostalo još 7x2 časa i posle ću imati pauzu od 10-15 dana do polaganja.  Mislim da je namerno redovne časove ubrzano držala dan za danom da napravi ovako veliki raspon, pa da moram da doplatim časove. Opet, ako mi uzme novac za dodatnu obuku, preuzima veliku odgovornost za moj uspeh na vozačkom ispitu. Druga varijanta je da ovih 7x2 časa razvučem do  sredine decembra kad je ispit i eventualno dodam 1 dvočas. Ako padnem, posle moram obavezno uzeti dodatne časove i plus platiti ponovo prijavu za polaganje ispita (to košta kao 2x2 časa). Ne znam, nisam pametna™...

nekim ljudima treba mnogo vise casova, posebno ako nisu klinci. uzmi sta ti savetuje, pa cak i koji ekstra, nece da se bace. bolje vise casova nego vise polaganja.

 

Polukružno okretanje i poligonske radnje dobro radim. Moje slabe tačke: prestrojavanje u raskrsnici, prvo dajem žmigavac pa se okrećem, kad uključujem pokazivač pravca podižem celu ruku sa volana umesto da samo prstom pomerim polugicu.

 

Mislim da ću uzeti tih deset časova jer to je u sklopu obuke, neću sedeti skrštenih ruku, a i veliki je vremenski razmak od završetka 40. časa pa do polaganja ako ne dodam koji čas.

jel ti prvo dajes pa gledas, ili gledas pa dajes?* moras sve da naucis pred ispit, oborice te za svaku od tih "sitnica". i masi glavom kad gledas, pa makar i ne stigla da pazljivo osmotris sva 3 ogledala. kad i ako polozis, vezbaj da to radis pravilno i stvarno sve proveris.

 

otkud znaš? koliko je meni poznato, mi se ne poznajemo

za 20 godina koliko vozim sam imala jedno grebanje, u septembru, ne svojom krivicom već nepažnjom drugog vozača.

srećom nije bilo ozbiljno.

pažljiv sam vozač i vodim računa , koliko o sebi, toliko i o drugim učesnicima u saobraćaju.

toliko o tome.

ali, kao što kažeš, sreća pa nam se putevi ne ukrštaju

 

@ halloween, obavezno pazi na pešake. tramvaje i ostale gorostase da i ne pominjem.

ako vozis ko puz i izbegavas autoputeve, onda je moguce da si prezivela do sada. ali i dalje postoji opasnost da ubijes nekog, tako da bih ti savetovao da ipak gledas preko ramena. ili bar stavi onaj znak za pocetnike, kako bi ljudi bezali od tebe.

 

 

 

*stara instruktorska fora

Edited by Miralem
Link to comment

obožavam vas, sve vi znate. sve stručnjak do stručnjaka.

raspisali ste se da dajete mišljenja o vožnji osobe za koju ne znate da li je žena, muškarac, možda irski terijer ili piše sa onoga sveta, ali ste svi potrčali da je kritikujete i procenili da nije za saobraćaj.

divota :wub: 

miraleme, to što u toku vožnje ne okrećem glavu za 180, kao što se to u autoškoli traži od početnika, nikako ne znači da ne gledam levo i desno i preko ramena ali ne onako školski kako to autoškole traže.

ne vozim kao puž. vozim svaki dan po gradu i šire. po najgorem haosu.

nisam nikoga ubila, niti obandačila. ne pišem sa onoga sveta.

sticajem profesionalnih okolnosti morala sam da naučim da vozim razna vozila. jedino nisam bager. hoću, ali onaj mali.

mašinski inženjeri se nikada nisu bunili, a oni se bune za sve, ali zato veće forumskih mudracakoji me ne znaju jeste. :twak:

naročito kud simoviću koji  ide za mnom po forumu i šta god da napišem prevrće očima i lupa se šakom po tintari :lol:

simoviću, sigurno imaš ignor opciju verujem da ti je nisu ukinuli. slobodno je iskoristi. :lolol:

Link to comment

ovaj, rekla si da ne proveravas mrtav ugao, pa se cudis sto smo svi skocili. skoro svaki put kad krenem na neki duzi put zateknem nekog tako van ogledala u susednoj traci. i koliko se secam, to skolsko gledanje iza ramena nije neko ekstremno, nije ono sa poligona da moras da se potpuno okrenes.

Link to comment

@rođeni i kud smaraš simoviću

 

ja gledam u retrovizore, retko preko ramena, svakako ne kao što se na tome insistira tokom obuke. meni dovoljno

Nisi pažljiv vozač nego si imala sreće do sad.

Gledaj preko levog ramena.

Proveravaj mrtav ugao.

Ubićeš motociklistu.

Ako budeš imala sreće onaj ko te udari autom ili kamionom u vozačka vrata iz mrtvog ugla će samo da ti razvali levu stranu auta, neće ti slomiti rame, kuk i levu nogu, neće te prevrnuti na krov. Ako budeš imala sreće. Proveravaj mrtav ugao.

Link to comment

@rođeni i kud smaraš simoviću

 

ja gledam u retrovizore, retko preko ramena, svakako ne kao što se na tome insistira tokom obuke. meni dovoljno

 

 

obavezno preko ramena!!!

mrtvi ugao zna biti mnogo zajeban!!

 

to sam otkrila vozeci razlicite automobile npr prvo jedan kombi koji to nema jer ima velike retrovizore koji sve vide i u toj navici predjem u auto koji ih ima gomilu(mrtvih uglova) i tako sam se mogla slupati..samo pukom srecom nisam pokupila auto pored u drugoj traci.

Link to comment

januze i ivy, gledam ali ne onako drastično kao što te teraju u auto školi da se okrećeš ko čigra za 180 stepeni. to je poenta oko koje se dva dana svađamo. u školi te teraju da bi naučio,posle to svi na neki način radimo. vozim 20 godina po haosu. veruj mi da imam sasvim dovoljno iskustva. nisam ni dete ni idiot kome traba neko da drži vakelu. aman januze, voziš i sam po beogradu i svestan si koliko je to često i stresno i opasno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...