Jump to content
IGNORED

Auto skole


Behemoth

Recommended Posts

Važno ti je da nađeš nekoga ko će da te nauči da voziš i snalaziš se svakoga dana u haosu od saobraćaja.

Nije mnogo važno da li je instruktor muškarac ili žena.

Samo da mnogo ne histeriše.

Link to comment
  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • beta

    9

  • halloween

    6

  • kud u maglu Simoviću

    6

  • Miralem

    4

Ne znam ni kako se to organizuje da li termin biram ja ili šta ti se zalomi? Gde je bolje da idem- posao Novi Beograd ili blizu stana Voždovac, Trošarina.

 

u principu biraš ti, velika većina aš dolaze po kandidata. moja preporuka bi bila novi beograd zbog saobraćajne infrastrukture, široke ulice, manje gužve i nervoznih učesnika, mnogo je lakše za početničku vožnju al se svakako preračunaj zbog obaveza koje imaš tokom dana.

 

m ili ž manje je bitno beta kentauri je to objasnila™

Link to comment

Znam da je off, ali je prilika: nije lose, uz sav otpor prema 'tehnikama' i privatno, mimo skole, pogledati kako te naprave rade.

Mislim na automobile.

Ima toga danas na Internetu, onoliko, obaska sto se taj deo obrazovanja ili 'obrazovanja' potcenjuje, kao najvaznije je nauciti da vozis.

 

 

Link to comment
  • 2 months later...

Meni je pod ručnom i lakše, noga je slobodna da daš gas i samo puštaš kvačilo. A i odmaram noge.

Vožnju sam položio mislim iz 4og puta ali sa tim stvarima nisam imao problema. Ćale me odveo u jugiću na ogromnu poljanu punu džombi i dao mi da vozim. Ako nećeš da odbiješ bubrege, naučiš.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Instruktorka mi sugeriše da uzmem još 10 dopunskih časova (5x 2 časa) jer mi je preostalo još 7x2 časa i posle ću imati pauzu od 10-15 dana do polaganja.  Mislim da je namerno redovne časove ubrzano držala dan za danom da napravi ovako veliki raspon, pa da moram da doplatim časove. Opet, ako mi uzme novac za dodatnu obuku, preuzima veliku odgovornost za moj uspeh na vozačkom ispitu. Druga varijanta je da ovih 7x2 časa razvučem do  sredine decembra kad je ispit i eventualno dodam 1 dvočas. Ako padnem, posle moram obavezno uzeti dodatne časove i plus platiti ponovo prijavu za polaganje ispita (to košta kao 2x2 časa). Ne znam, nisam pametna™...

Edited by halloween
Link to comment

dan, dva pred ispit uzmi 2x2 da se podsetiš. deluje mi da pokušava da izvuče kintu. šta je radila 40 časova, ako misli da ti treba još deset pred ispit?!?

 

meni je kretanje pod ručnom, doduše na jugiću, pojasnio sa brujanjem motora. dignuta ručna, u brzini i lagano puštaš kvačilo uz dodat gas. kad se jugić čuo da brunda tada spuštaš ručnu i auto stoji. predpostavljam da je sada lakše jer možeš da gledaš u obrtomer. pa kad tu dodje do odredjenog broja obrtaja auto bi trebao da stoji, onda samo lagano otpuštaš kvačilo i krećeš uzbrdo.

 

:)

Link to comment

Instruktorka mi sugeriše da uzmem još 10 dopunskih časova (5x 2 časa) jer mi je preostalo još 7x2 časa i posle ću imati pauzu od 10-15 dana do polaganja.  Mislim da je namerno redovne časove ubrzano držala dan za danom da napravi ovako veliki raspon, pa da moram da doplatim časove. Opet, ako mi uzme novac za dodatnu obuku, preuzima veliku odgovornost za moj uspeh na vozačkom ispitu. Druga varijanta je da ovih 7x2 časa razvučem do  sredine decembra kad je ispit i eventualno dodam 1 dvočas. Ako padnem, posle moram obavezno uzeti dodatne časove i plus platiti ponovo prijavu za polaganje ispita (to košta kao 2x2 časa). Ne znam, nisam pametna™...

teško je posavetovati te šta da radiš. ukoliko smatraš da dovoljno dobro voziš onda uzmi par časova pred polaganje. ukoliko nije tako, onda uzmi onoliko koliko ti sugeriše instruktorka bez obzira što ti se čini (verovatno i opravdano) da ti izvlači pare iz džepa. instruktori i paduri su najčešće u nekoj kombinaciji.

ovo što pominje simović oko kretanja pod ručnom svakako ćeš morati da savladaš kao i polukružno skretanje. gledaj da se tokom preostalih časova na to fokusiraš. i obavezno propuštaj pešake na pešačkom.

ja nisam iz prve položila i sećam se da sam na polaganju bila urnebesno nervozna. delovala sam ko totalni idiot. to me nije sprečilo da odmah sednem sama u kola , i evo već godinama vozim bez ikakvih problema. samopouzdanje i finese se stiču isključivo vožnjom. :sleep:

Edited by beta kentauri
Link to comment

Polukružno okretanje i poligonske radnje dobro radim. Moje slabe tačke: prestrojavanje u raskrsnici, prvo dajem žmigavac pa se okrećem, kad uključujem pokazivač pravca podižem celu ruku sa volana umesto da samo prstom pomerim polugicu.

 

Mislim da ću uzeti tih deset časova jer to je u sklopu obuke, neću sedeti skrštenih ruku, a i veliki je vremenski razmak od završetka 40. časa pa do polaganja ako ne dodam koji čas.

Link to comment

Polukružno okretanje i poligonske radnje dobro radim. Moje slabe tačke: prestrojavanje u raskrsnici, prvo dajem žmigavac pa se okrećem, kad uključujem pokazivač pravca podižem celu ruku sa volana umesto da samo prstom pomerim polugicu.

 

Mislim da ću uzeti tih deset časova jer to je u sklopu obuke, neću sedeti skrštenih ruku, a i veliki je vremenski razmak od završetka 40. časa pa do polaganja ako ne dodam koji čas.

 

meni se cini da po zakonu moras da zavrsis obuku sedam dana pre polaganja ispita. nije instruktorka gazdarica tvog vremena, nego ti. tako da sama izracunaj do kad treba da zavrsis obuku da bi mogla da prijavis ispit, i rastegni obavezne casove dotle. ona je mozda planirala jedno, ali ti uvek mozes da kazes da ne mozes, imas obaveze na poslu, ali zasto mozes sutra ili kad ti vec odgovara. onda u preostalih sedam dana sama vidi koliko ti i sta treba. ovo simovicevo 2 puta 2 pred ispit zvuci razumno. 

instruktorka ne preuzima veliku odgovornost za tvoj uspeh na ispitu, osim ako ti u ugovoru ne pise da ce ti skola placati ispite ako na prvom ne prodjes. pala ti, polozila, to je sve tvoje, ti platila, ti nisi platila, ti uspela, ti nisi uspela. sve je samo tvoje.

 

sto se tice provere, reci cu ti samo ovo: ako se ne okrenes pre nego sto ukljucis zmigavce, to ce te kostati pet poena na ispitu. triput tako, cao. znaci, vrti se kao cigra kako znas i umes :)

Link to comment

svaka škola ima svoj poligon i najčešće se polaganje vožnje obavlja u obližnjim ulicama. raskrsnica, trougao, stop, polukružno...

obavezno za te dopunske časove zahtevaj da te upozna za trasom koja je najčešća na polaganju. i tu neka ti pokaže sve potencijalne "probleme" na koje treba da obratiš pažnju.

 

uz maksimalnu koncentraciju ne bi trebalo da bude problema

 

edit

@rodjeni

+1

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...