Jump to content
IGNORED

Marmite, Vegemite...


lucidan

Recommended Posts

Vec prvo probanje britanskog namaza "Marmite" stvorilo je izmedju nas neraskidivu ljubav koja traje do dana danasnjeg. Tanko namazan preko putera na tost uz dobar crni caj za mene otelotvorenje je idealnog dorucka.Nedavno sam iz Australije dobio i drugu verziju ekstrakta od kvasca - "Vegemite" koji mi se i pored razlike u ukusu, dopao na svoj nacin. Na zalost vecini ljudi u Srbiji kojima sam ponudio da probaju bilo jedan bilo drugi, izazvao je osecaj gadjenja sto je i u skladu sa Marmite-ovim sloganom "Love it or hate it". Da li ste probali i kakvo je vase misljenje o ovom za Srbe poprilicno nepoznatom proizvodu?http://en.wikipedia.org/wiki/Marmitehttp://en.wikipedia.org/wiki/Vegemite

Link to comment
Ej, bre!!!Ja sinoc morao da se pravdam i da pisem objasnjenja i istoriju mog susreta sa tim marmajtom, a ti, ni manje ni vise, ceo topic o tome. Pa, de ce ti dusa. :lol:
Neverovatna koincidencija..Prosto ne mogu da verujem da sam ubo isti dan da ga spomenem, stvarno nisam primetio.. :lol:
Link to comment

Jedan jedini covek (komshija) koji je pored mojih parents-a uspeo da ga pojede imao je takodje komentar "Ovo isto ko mocha". Inache sad videh da ga uvoze u Sloveniju, nema sta - uvek su za nas bili zapad wink.gif

Link to comment
komentar "Ovo isto ko mocha".
Kad videh ovo, moram da trolujem. Da li je iko probao "corteza de cerdo frito". Ima oblik i konzistenciju smokija, a kada ga pojedete, kao da ste pojeli najsočniji čvarak! Krckavi čvarci (mada se prave od kože) i prodaju se u kesicama u supermarketima, kao recimo čips.
Link to comment

Moj moto je uvek bio:Ako volis meso onda jedi meso!Nemoj da se zavaravas se nekim imitacijama koje imaju ukus mesa (moce )Ako si vegetarijanac onda uzivaj u tome i nemoj da sanjas meso!

Link to comment
  • 2 months later...

Kao svaki pravi Skip, priznajem samo Vegemite -_- I to u tankom sloju na iztostiranom hlebu i preko toga par tananih listica kackavalja. To sve na blic u mikrotalasnu da se sirac zagreje i blago istopi. Amin.

Link to comment

Hemijski sastav vedzemajta je neophodno poznavati za uspesno sticanje ostrelijskog drzavljanstva. Inace je down here postalo tesko opisati arome odredjenih (posebno penusavih) vina bez referenci na vedzemajt.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...