Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

  • 3 months later...

Ukoliko ovde ima nekog ko zivi u Mecklenburgu - Western Pomerania ili znate nekog ko zivi tamo od 18-26 februara je vecina turistickih atrakcija besplatna, sto bi rekli organizatori "Exclusive and free for locals"

 

https://www.wirsindurlaubsland.de/informieren/woche-der-fuehrungen.html

 

 

A za ostale koji ne zive tamo 02 ima promociju testkarte vec neko vreme. Mesec dana besplatnog interneta i poziva i sms-a u okviru Nemacke (nema limita za internet). Preko sajta 02 trazi podatke o banci ali kartica moze da se preume i aktivira u bilo kojoj o2 filijali

 

https://www.o2online.de/e-shop/tarif/netz/o2-testkarte

Edited by Zlurad
Link to comment
  • 3 months later...
  • 3 months later...

Pored starog muzeja Brace Grim imaš i novi Grimmwelt, koji je više sa naglaskom na njihov rad na jeziku, a i super je sa arhitektonske strane. U svakom slučaju možeš da ga posetiš i samo da bi se popeo na njega.

GRIMMWELT-Air_0086_Foto-Sacha-Mannel_202

 

Obavezno se popni na vrh Wilhelmshöhe do Herkula :)

aca869bf73e1f58f8d6d568f83bc1d2b.jpg

Ima tramvaj do podnožja, brzo se dodje iz centra; ja sam sa drugarem u jednom smeru pešice i lepa je šetnja, a posle smo uzeli tramvaj. Dok smo se popeli gore do vrha, uhvatio nas je mrkli mrak pa je bilo baš creepy za spuštanje :D Sreća u mobitele sa ugradjenom lampom!

 

Ima puno potoka, lepih kutaka, kao da si daleko daleko od nekog grada.

 

Kassel_WH_002.png

 

 

Ako je Tehnički muzej onaj koji ima super zbirku starih astronomskih uredjaja, onda +1

 

Imaju poznati festival moderne umetnosti, Dokumenta, samo treba videti kod je tačno.

 

Ako ostajes duze od par dana, imam predlog za nesto spektakularno na Ederskom jezeru

Edited by I*m with the pilots
  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment

Vidim da imaju sad i neke zanimljive momente sa ulicnom umetnoscu pa i audio-vodic za njih, https://wowkassel.de/de/kunst/kolorcubes

 

Dokumenta nije svake godine (sad vidim, svakih pet!) tako da nemas srece sa tim, ali po gradu uvek ima na n mesta ostataka od prethodnih izlozbi, tako da ces sigurno spaziti neke i obicnom setnjom. Ja sam bila dvaput u Kaselu i uvek je bilo neceg zanimljivog od toga.

 

Provericu za Lajpcig jos sa drugaricom koja dobro zna grad.

  • +1 1
Link to comment
38 minutes ago, I*m with the pilots said:

Pored starog muzeja Brace Grim imaš i novi Grimmwelt, koji je više sa naglaskom na njihov rad na jeziku, a i super je sa arhitektonske strane. U svakom slučaju možeš da ga posetiš i samo da bi se popeo na njega.

GRIMMWELT-Air_0086_Foto-Sacha-Mannel_202

 

Obavezno se popni na vrh Wilhelmshöhe do Herkula :)

aca869bf73e1f58f8d6d568f83bc1d2b.jpg

Ima tramvaj do podnožja, brzo se dodje iz centra; ja sam sa drugarem u jednom smeru pešice i lepa je šetnja, a posle smo uzeli tramvaj. Dok smo se popeli gore do vrha, uhvatio nas je mrkli mrak pa je bilo baš creepy za spuštanje :D Sreća u mobitele sa ugradjenom lampom!

 

Ima puno potoka, lepih kutaka, kao da si daleko daleko od nekog grada.

 

Kassel_WH_002.png

 

 

Ako je Tehnički muzej onaj koji ima super zbirku starih astronomskih uredjaja, onda +1

 

Imaju poznati festival moderne umetnosti, Dokumenta, samo treba videti kod je tačno.

 

Ako ostajes duze od par dana, imam predlog za nesto spektakularno na Ederskom jezeru

ovaj most i šuma deluju fenomenalno.

jasno mi je odakle im inspiracija za bajke.

ako ikada skrenem na tu stranu muzej braće grim će mi biti pod obavezno.

Link to comment
3 minutes ago, beta kentauri said:

ovaj most i šuma deluju fenomenalno.

jasno mi je odakle im inspiracija za bajke.

ako ikada skrenem na tu stranu muzej braće grim će mi biti pod obavezno.

 

Izistinski je spektakularan taj park, uzivas i dok se penjes a onda pogled odande, sa kaskadom ispod tebe...! Mislim da smo nas dvoje jedno deset minuta samo govorili "kako je strava!". Spustanjem po tom mraku smo iskusili dve strane :)

Nemci bas posebno vole sume, ima ih i dalje lepih, sve do onih gustih i mracnih koji danasnjem coveku cak i deluju zastrasujuce. Tu u blizini Kasela kod Homberga se planira izgradnja novog autoputa koji ce spojiti Gisen i Kasel i nasli su se neki klinci aktivisti 2019-2020. koji su proveli dugo vreme ziveci u krosnjama jednog konkretnog dela sume pruzajuci otpor, sigurno preko godinu dana. To se na kraju lose zavrsilo, bilo je i povredjenih u tim poslednjim sukobima sa policijom (dok je policija pokusavala da ih sve poskida), neki su dobili i dve godine zatvora. Autoput se uveliko gradi. :/

 

 

Link to comment
24 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Izistinski je spektakularan taj park, uzivas i dok se penjes a onda pogled odande, sa kaskadom ispod tebe...! Mislim da smo nas dvoje jedno deset minuta samo govorili "kako je strava!". Spustanjem po tom mraku smo iskusili dve strane :)

Nemci bas posebno vole sume, ima ih i dalje lepih, sve do onih gustih i mracnih koji danasnjem coveku cak i deluju zastrasujuce. Tu u blizini Kasela kod Homberga se planira izgradnja novog autoputa koji ce spojiti Gisen i Kasel i nasli su se neki klinci aktivisti 2019-2020. koji su proveli dugo vreme ziveci u krosnjama jednog konkretnog dela sume pruzajuci otpor, sigurno preko godinu dana. To se na kraju lose zavrsilo, bilo je i povredjenih u tim poslednjim sukobima sa policijom (dok je policija pokusavala da ih sve poskida), neki su dobili i dve godine zatvora. Autoput se uveliko gradi. :/

 

 

 

gledam kartu (slabo poznajem nemačku) i taj središnji deo mi deluje baš šumovit.

bilo bi šteta da se raskrči i uništi. sa druge strane potrebni su i putevi.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...