Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

3 hours ago, Zlurad said:

Blago vama sa zapada. Gde ja da idem sa 9 evra kartom? U Potsdam? emoji1787.png

 

Mozes u Magdeburg ili Kotbus bezbolno. Do Hanzinih gradova poput Libeka i Kila vec treba tri dana jahanja uz tipa cetiri presedanja (konkrento videh za Libek)

Ne znam da li postoji neka regionalna varijanta za Lajpcig, on nije tako daleko (normalo brzim vozom mislim da se stize za manje od dva sata), a bas je lep za videti, ima i u okolini po nesto.

Link to comment

Blizi je Danzig, ovaj htedoh reci Gdanjsk, Berlinu nego Kil u Danskoj. Znam, nije 9 eur ali vreme je novac.

Plus kao izbor moze posle ulaska u Poljsku da se pusti,

 

 

 

Treba siriti kulturu i umetnost.

Cenim da bi to bilo nezaboravno putovanje  u staru Prusiju.

 

Edited by pasha
Link to comment

Ali dosta bilo sa rasformiranom Pruskom. Da se vrnemo na jugo-istok Nemacke, takoreci Balkan, ponositu Bavarsku.

Raspadnuti kolovoz sredinom Garmisa

 

20220617-123501-1.jpg

 

Toliko o najbogatijoj nemackoj oblasti. Nemojte dolaziti ovde, necete se vratiti-Bayern kaput.

 

20220617-124001-1.jpg

 

 

 

20220617-125038-1.jpg

 

Ovo se prati ovaj potok uz Alpe, popularni kanjon,

 

20220617-131824-1.jpg

 

I tako guljajete dok ne dodjete na rampu da plaititu kartu a kontorlu vrsi zasotali u sumi obersturmführer. Tada sam rekoa ono sto je Oliver Kan rekoa Levi: Basta!

 

20220617-132439-1.jpg

 

Posto sam se probudio a lice mi boje kao u Bika koji sedi..moracu sada na 17 pa do Nimfemburga.

A sve jer sam hteo da bude Endi Golberger,

 

20220617-162708-1.jpg

 

20220617-162702-1.jpg

 

 

 

 

 

Edited by pasha
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, pasha said:

 

 

 

 

 

20220624-141447-1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ala je oronulo ovo od kako sam bila tamo (mislim 2012. , prvog puta u Nirnbergu)

 

Nego, da li si jeo Šojfele?

Link to comment

Rade renoviranje na svim gradjevinama. Nece to da propadne, bez brige.

 

20220624-143348-1.jpg

 

Kupio sam pogacice od 15 centi u minhenskom Lidlu i zdravo energetsko pice Kong Strong od 35 centi. To je meni dovoljno za zivot u Nemackoj. Ko hoce neka kupuje Mocart kugle.

Dosao sa regio vozon posle 3 sata putovanja, staje na svakih 5 do 10km. Bila vrucina, pre kise koja je dolazila, sparevina kao u gacama a u nirnberskim strasen banovima ne radi ladjenje. Nema veze rekoh sebi i sedoh na strasen ban broj 8(znam, sve mi je jasno) i pravo na Doku centar tj. sediste naci partije, a onda do Starog grada jer sam hteo da vidim taj Barabrosin zamak i Stari grad zbog kojeg kazu da je Nirneberg najlepsi nemacki grad. To me je najvise interesovalo.

 

 

20220624-160325-1.jpg

 

Vrnem se na zeleznicku, otkazao DB "Nirnberg ekspres" ka Minhenu, presedaj u Augzburgu.

Jbt. te nemacko, zivela Bavarska.

Edited by pasha
Link to comment

Bih na granici sa Svicarskom u jednom do simbola Bavarske,

 

20220625-112345-1.jpg

 

Dvorac Neuschwanstein

 

20220625-114631-1.jpg

 

 

20220625-120823-1.jpg

 

20220625-125057-1.jpg

 

Nazalost ja nisam mogao da prodjem do jednog ugla gde se vidi sav sjaj ovoga dvorca bavarskih kraljeva jer je most koji vodi do tog mesta zatvoren. A to izgleda ovako,

 

Guzve su velike u vozovima prema svim alpskim centrima zbog 9 evra karte. Posto je blizu ovoga zamka cuveni Obersdorf.

 

 

Link to comment
Saznacemo krajem avgusta [emoji4]
 
Uzeo avio karte i smestaj.
Taguj nekog od zapppadnih nemaca, da ne pričaš sam sa sobom. Ja bi rado pomogao al mi zapad daleko. Imam osecaj da ćeš jedan dan da provedeš u Bremenu a ostalo vreme u Hamburgu.
  • +1 2
Link to comment

Ja bih mu odgovrio ali nikada nisma bio u Bremenu. Bio sma u Donjoj Saksoniji ali ne u Bremenu. Plus zivim na samom jugu Nemacke a Bremen je sever. To neko iz Hamburga, Hanover...

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...