Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

Hajde sad, pomagajte. Razmisljamo da idemo sad u nedelju u Nirnberg, gledam cene i nema niceg primamljivog razumnog. Kako da izbunarim neku jeftiniju kartu? Da odem do stanice i probam tamo? Noup, nas Reisezentrum nije otvoren subotom, ali cu verovatno otici sutra do Frankfurta pa mogu probati tamo.

//Varijanta da idemo kolima je uvek tu, ali ako nadjemo nesto sta bi nas kostalo malo vise od auta, uzeli bismo to.

 

imas one schönes wochenende karte za po celoj nemackoj. jedino sto vaze samo u regionalnim vozovima. probaj na db.de da trazis opcije ali ukljuci opciju "samo reginaolni"

Link to comment

Hajde sad, pomagajte. Razmisljamo da idemo sad u nedelju u Nirnberg, gledam cene i nema niceg primamljivog razumnog. Kako da izbunarim neku jeftiniju kartu? Da odem do stanice i probam tamo? Noup, nas Reisezentrum nije otvoren subotom, ali cu verovatno otici sutra do Frankfurta pa mogu probati tamo.

//Varijanta da idemo kolima je uvek tu, ali ako nadjemo nesto sta bi nas kostalo malo vise od auta, uzeli bismo to.

 

ako vec nemas, uzmi bahncard25 (ili barem onu probnu). za 20/65e dobijes 25% popusta. obicno se isplati i ustedi vec od prve voznje

a ovaj vikend je zeznut zbog praznika. 

i ko sto rekose, neces naci jeftiniju kartu u reisezentrumu. iz mog iskustva, uvek ista kao na netu - nema lazi nema prevare.

Link to comment

da, ali 50ica je oko 600e, tako da dok se isplati moras solidno da se naputujes

 

bahn25 mozes da uzmes na 3 meseca za 19e sto se obicno isplati vec na prvom putovanju

Link to comment

Bio sam ubedjen da sam postovao ovde... Ja sam umeo da nadjem jeftine karte na stanici i to razlicite od onih koje su dostupne online. Mislim da imaju razliciti 'kontigent' karata u odnosu na online prodaju, mada moguce da nije tako ili se u medjuvremenu promenilo. S druge strane ako nema online, verovatnoca je velika da nema ni na stanici.

 

A ovo za BC50... meni se svejedno ne bi isplatilo i uz tu promenu, a koliko sam video catch je da taj novi 25% popust ne vazi za medjunarodne vozove. Poslali su mi mail skoro s kao jos vecim popustom (za ovu godinu BC50 za ispod 200e), ali 25% na cenu s popustom je dovoljno cesto isto ili jeftinije nego 50% na punu cenu da mi se ne isplati. Kad bih isao makar jednom nedeljno negde, onda u redu. Ni u regionalnim vozovima ne moze da se dobije vise od 25%, makar kod mene. I da, partner card za BC25 je citavih 10e.

Edited by Venom
Link to comment

Nemoj da ides u Reisezentrum, nema tamo jeftinih karata. Pricing 101 - cim si ti tamo znaci da ti se bas putuje, pa si spremna da platis premiju.

 

Pogledaj ovde: http://www.ltur.com/de/bahn/ i ciljaj karte danas za sutra,

 

Probala sam i ltur pre nego sto sam vas pitala, mrka kapa.

 

ako vec nemas, uzmi bahncard25 (ili barem onu probnu).

Imam probnu BC25 koja mi istice za koji dan, ali i sa njom je bilo besmisleno za ovaj slucaj.

 

Ipak da sumiramo da sve to sta pricate za povoljne karte je u teoriji super, pogotovo kada se mnogo unapred kupi (tako sam i ja ujurila ICE sprinter Berlin-FFM za 19 evra ili FFM-Lajpcig za iste pare) ali u praksi kupovina "uoci bozica" ne daje dobre rezultate. Nisam nasla nista sto bi nas kostalo ispod 130 evra tamo i nazad (i to sad vise nisam sigurna da li po osobi ili za oboje), sto ipak ne moze da parira ceni od ni 25 evra za gorivo i dva i po sata voznje po smeru. Generalno uvek volim vise voz ali nema uvek smisla.

 

Inace, ja sam u periodu pre 4-6 godina dosta putovala iz Visbadena i uspevala da na stanici kupim karte sto jeftinije nego na sajtu, sto po istoj ceni, tako da mislim da gresite kada kazete da je uvek skuplje na stanici. Secam se tacno, RB Visbaden - Koblenc, na sajtu 17 evra a na stanici 12, isti voz.

 

---

 

Skocili i do Forhhajma, plan je bio i pivo u Erlangenu ali je dosadna kisa pobedila. Super su piva u tom kraju :)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • 4 months later...
  • 3 months later...

Ako ce neko u Berlin u naredna dva meseca, preporucujem nesto jako lepo u Deutsche Bank Kunsthalle. Velika retrospektiva za mene do sad nepoznate turske umetnice Farelnise Zeid (Fahrelnissa Zeid). Citava zivotna prica joj je jako zanimljiva.

https://www.deutsche-bank-kunsthalle.de/kunsthalle/de/ausstellungen/aktuelle-ausstellung.html

 

Ponedeljkom je ulaz besplatan (inace je 4 evra), radno vreme galerije u ulici Pod lipama je svakog dana od 10 do 20h.

 

Na brosuri uzetoj u galeriji stoji da traje do 25. marta ali na sajtu pise do 9. aprila.

 

+

 

Preporuka za:

- etiopijski restoran Langano, http://www.langanoberlin.de/

- gruzijski restoran Salhino u Sarlotengradu, http://salhino.de/

    ( PKHALI salata je ! )

Link to comment
  • 1 month later...
9 minutes ago, ToniAdams said:

nasa dovoljna ako turista iznajmljuje, il neko sa radnom vizom ko zivi u nemackoj manje od 6 meseci

+1

@decak Kejt samo spremi dovoljno novca za depozit, koji traže neke rentakar kuće. mora biti na kartici sa imenom onog na čiju se vozačku dozvolu iznajmljuje auto.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...