Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

Da, Oktoberfest je divan u poređenju s karnevalom. Karneval je najbolji dokaz da su Nemci operisani od smisla za humor, baš zato što pretenduje da bude duhovit i uvek omane. S Oktoberfestom barem znaš na čemu si.

Link to comment

Oktoberfest (tzv Wiesn) u M?nchen-u i Karneval u K?ln-u (uzvik: K?lle Allaf!!!) su ne samo dve razlicite vrste manifestacija kako i sama imena kazu, feshta i karneval vec i imaju drugaciju tradiciju pa je zato i koncepcija razlicita. Ne zove se ovaj karneval u K?ln-u za dzabe "peto godisnje doba" :lol: Hocu reci, u M?nchenu je esencija svega da se zavalis u neki Biergarten i narucis (ma sta narucis, sami dolaze!) eine Mass (ili dva, tri, cetiri ...). A u K?ln-u se radi o egzibicijama (OK, ima i tamo piva; tamo bese lokalni K?lsch?)). cool.gif Sve je to zabavno i svakome onako nach Laune ...

Edited by cyberwor/L/d
Link to comment
Vidi komsija nesto se desava pa onako domacinski dodje, izvukao domacu belu kobasicu...
Bre, Sajberka, ovo ko da je Vinska pisala :lol:
ma koji oktobarfest, to je tamo dole gde su seljani.
Eh sad i ti, ja bio na nekom mini Augsburgfestu, odusevio se gospojom u invalidskim kolicima,ljusti krigle ko da je klaker, sa svojih 77 godina. A Japanaca ko pleve.
da ne zaboravim christofer street day u kelnu. milion ljudi, totalno ludilo.
Kad je to?
Da, Oktoberfest je divan u poređenju s karnevalom. Karneval je najbolji dokaz da su Nemci operisani od smisla za humor, baš zato što pretenduje da bude duhovit i uvek omane. S Oktoberfestom barem znaš na čemu si.
Tacno tako, a i sam izgubis volju da kazes nesto duhovito, uvek ispadnes magarac.
kako bre operisani? bas je super kad se 3 debela nemca obuku kao pcelice za karneval i pricaju o tome kao o 1 vrhunskom dogadjaju.
Die biene Maja je bio i ostao najbolji crtac za Svabe :D
Link to comment
Da, Oktoberfest je divan u poređenju s karnevalom. Karneval je najbolji dokaz da su Nemci operisani od smisla za humor, baš zato što pretenduje da bude duhovit i uvek omane. S Oktoberfestom barem znaš na čemu si.
Ako se ne varam ti zivish u Nemackoj?Da li stvarno mislish da su Nemci operisani od smisla za humor( nezavisno od karnevala)?Karneval se u Nemackoj "slavi" samo u odredjenim katolickim pokrajinama.I drugim ili "ostalim " Nemcima = ca 50 miliona ljudi karneval ne znachi nista.Nema karneval ni u Bavarskoj,ali ni u BW neku veliku tradiciju.Cenish da je karneval u Braziliji cist humor?I ja ne razumem to odusevljenje u Rajnlandu za karnevalizam, ali neki ljudi to vole,zive za te dane,bash kao i oni u Rio de Janeiro(svako na svoj nachin) pa ne bih bash bila sklona da tvrdimda su Venecijanci genijalni kao i ovi u Braziliji a da su Nemci glupi?
Link to comment
Bre, Sajberka, ovo ko da je Vinska pisala :lol:
Bre, Lancia ... ja sam rekla da je komsija kobasicu izvukao iz podruma :lol: Nepatvorena bavarska gostoljubivost.
Link to comment
Da, Oktoberfest je divan u poređenju s karnevalom. Karneval je najbolji dokaz da su Nemci operisani od smisla za humor, baš zato što pretenduje da bude duhovit i uvek omane. S Oktoberfestom barem znaš na čemu si.
to je karneval na televiziji. glupi skecevi, glupi komicari, potpuno operisano od humora. medjutim, to je samo televizijska strana karnevala, kao sto je i rosenmontagzug, dosadna i nemastovite parada. ostatak karnevala, kao na primer taj geisterzug koji sam pominjala, su vrlo zabavni. nema nista sto bi moralo biti smesno, vecinom su samo celodnevne zurke. dva televizijski najvaznija dana karnevala: cetvrtak i ponedeljak su meni za izbegavanje. neko je pitao za csd u kelnu. obicno je leti, ove godine od 4. do 6. jula.
Link to comment
Ako se ne varam ti zivish u Nemackoj?Da li stvarno mislish da su Nemci operisani od smisla za humor( nezavisno od karnevala)?
mogu ja, mogu ja? da.
Link to comment
to je karneval na televiziji. glupi skecevi, glupi komicari, potpuno operisano od humora. medjutim, to je samo televizijska strana karnevala, kao sto je i rosenmontagzug, dosadna i nemastovite parada. ostatak karnevala, kao na primer taj geisterzug koji sam pominjala, su vrlo zabavni. nema nista sto bi moralo biti smesno, vecinom su samo celodnevne zurke. dva televizijski najvaznija dana karnevala: cetvrtak i ponedeljak su meni za izbegavanje. neko je pitao za csd u kelnu. obicno je leti, ove godine od 4. do 6. jula.
Mi smo pet godina živeli u epicentru karnevala, mestu koje se nalazi tačno na pola puta između Diseldorfa i Kelna. Prve godine, kad smo čuli da postoji neki karneval, za Rosenmontag smo pohrlili na ulice i sreli se sa sledećim prizorom: ljudi haotično umazani kreonom i karminom po licu - to 60%. Ljudi koji su se setili da pored nasumičnih razmazotina nacrtaju još i srce na obrazu - još 10%. Ljudi koji su osim toga stavili i narandžastu sintetičku periku na glavu - još 10%. Ljudi koji su se, uslovno rečeno, maskirali u klovna (osim gorepomenutog još i neka vrsta kostima koji liči na klovnovsku odeždu) još 15%. Ljudi koji su bili propisno maskirani u persone osim klovna - 5%. Ljudi izbezumljenih od alkohola koji su urlali i povraćali u kante za đubre bilo je otprilike 80%. Posle toga, nisam išla, osim pre dve godine ovde na jugu u Konstancu gde imaju tradicionalniji karnevalszug (neke zanimljive maske koje liče na dodole), i publika je uglavnom bila kulturna. Ali i to kad gledaš duže od 15 minuta mora da dosadi. Uostalom, smrzneš se. Mi koji smo poreklom iz južnijih krajeva nismo navikli na outdoor activities u februaru.
Link to comment
Ljudi izbezumljenih od alkohola koji su urlali i povraćali u kante za đubre bilo je otprilike 80%.
Dobro de, alkoholna izbezumljenost nema veze sa nedostatkom smisla za humor (koji si ranije pomenula) a daleko od toga da je specificnost bas tog karnevala. Narod si na taj nacin daje oduska na mnogim mestima i u mnogim zemljama (ne znam kako je u Guci?). To ponasanje nije za diku ali Karneval nije krivac vec je samo prilika (jedna od mnogih). Sve dok postoji mogucnost da covek (sam) izabere bengalske vatre na Rajni ili Beethovenfestivalen - dobro je!
Link to comment
Ljudi izbezumljenih od alkohola koji su urlali i povraćali u kante za đubre bilo je otprilike 80%.
ne znam kako je u Guci?
Upravo htedoh da kazem kako me je karneval zbog toga neodovljivo podsetio na Gucu <_< Mada, u Guci nisam bila. Samo videla na televiziji.
Link to comment

Ma pijanih i izbezumljenih ima po svim mogućim manifestacijama, samo što sam ja na karnevalu to doživela kao svrhu događaja, baš zato što smešno nije nimalo smešno, kostimiranje je deveta rupa na svirali, stojiš na ulici i smrzavaš se - zašto? Da bi mogao legitimno da se uništiš od alkohola a da te niko ne gleda s prezirom i ne smatra alkoholičarem, pošto je to dan za uništavanje od alkohola. Kao što je petak dan za opuštanje & smejanje (donedavno su SVE humorističke emisije na televiziji išle petkom), subota dan za pranje veša, a nedelja dan za neizlaženje iz kuće i obitavanje u savršenoj tišini. Nedajbože nešto spontano. Mislim, tebi ako se dopada karneval, nemam ništa protiv, štaviše, blago tebi. Ja nisam fan tih kolektivnih javnih okupljanja samo radi tradicije.

Link to comment
Ja nisam fan tih kolektivnih javnih okupljanja samo radi tradicije.
Nisam ni ja - uopste!Ali onako generalno postoje dve osnovne perspektive kada su takvi hepeninzi u pitanju. Perspektiva onog koji zivi u gradu gde se to desava i perspektiva turiste. Mi koji zivimo tu, radje ostanemo kod kuce. A oni koji su turisti ne bi da sede u hotelskoj sobi. To naravno ne podrazumeva da SVI turisti zagrizu na "formulu" koja se tradicionalno nudi. A posto se ovde radi o putovanjima onda je putnicima namernicima uvek drago da cuju sta se sve nudi. Mozes da dodjes i prodjes, mozes da ostanes 15 minuta ili zaglavis dok ne istekne rok trajanja. Ali uglavnom svi barem pozele da vide. Isto u Kelnu, isto u Riju ... kako doslo, tako o?slo ... tradicija uglavnom daje legitimitet danasnjim mamiparama (a to svi znamo). Ali da se vratim na "pravu" temu ... Stvar je (turisticki) ista u skoro celom svetu. Veliki gradovi nude puno sadrzaja. Sve van toga je uglavnom ab ins Gr?ne. A ja dozivljavam da Nemacka osim tog zelenila van gradova nudi i sadrzaj. Jos neko?
Link to comment

da dodam nesto o karnevalu. rosenmontag je najgori dan, upravo iz razloga koje je maxivida objasnila. karneval je najvazniji dogadjaj nemackoj nizoj-srednjoj klasi, i to obicno starijim ljudima, koji tako mogu da se ponasaju samo jednom godisnje. zato bude tako grozno na rosenmontagu.medjutim, u nekim delovima kelna*, gde pretezno zive studenti, karneval je samo jedan od dogadjaja, i ljudi nemaju pritisak da se uniste za karneval (ne vise nego inace). na takvim mestima, karneval nije ono sto se vidi na rosenmontagu. kostimi su pravljeni kod kuce, vrlo mastoviti, nema klovnova, a nema ni "turista" iz okolnih rheinlandskih zabiti. zurke su super svaki dan, geisterzug je super napravljen (tu svi ljudi idu u povorci, bez onih velikih figura , samo zastave, transparenti i tako to, niko ne gleda sa strane) i definitivno vredi videti u ucestvovati. ja sam na pocetku cenila o karnevalu po rosenmontagu, ali to je vrlo daleko od istine. e sad, mozda to nije pravi karneval, ali vredi videdi. * i nekih drugih gradova, osim duesseldorfa, u duesseldorfu je svuda grozno

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...