Jump to content
IGNORED

Beogradski komarci


Eraserhead

Recommended Posts

Nisam primetio bilo gde u Evropi/zapadnom svetu neku slicnu radnju, a komaraca i slicnih zivina nije da nema.
nisam primetila nikad zaprasivanje iz aviona ovde, ali poslednje tri godine sprovode akciju ubijanja larvi komaraca po barama i ostalim stajacim vodima, kao preventivu od sirenja zapadno-nilskog virusa. koriste metopren koji ne ubija odrasle insekte, samo larve. ljudi se bore po kucama protiv komaraca i ostalih insekata mrezicama na prozorima - svaka kuca i stan su "umrezeni". (a komarci umeju da budu ogromni, jednom sam isla kod lekara posto sam krvarila nakon ujeda i imala ogromne otoke na vratu :unsure: , doktor se naravnao smejao, rekao da sa svojim 30-ogodisnjim iskustvom potvrdjuje da imam ujede od komaraca i zezao me da sam verovatno milslila da su me oteli vanzemaljci :D ).
Link to comment
  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Anonymous

    11

  • Kelt

    8

  • fabius maximus

    6

  • renne

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Znam da je to kod nas "obicaj", ako tako mogu da se izrazim, ali zar je bas zaprasivanje celog grada neophodno?Mislim, postoje raznorazne bezodorne i neotrovne (po coveka i sredinu) kreme/sprejevi da se komarci i ostala napast oteraju. Da li zaista treba sve da zaprasimo? Da li je iko uradio studiju o stetnosti zaprasivanja, tj mogucnosti da naskodi deci, odraslima itd.?Nisam primetio bilo gde u Evropi/zapadnom svetu neku slicnu radnju, a komaraca i slicnih zivina nije da nema.
i mene to zanima, posebno uticaj na ostale insekte a onda i na lancani uticaj na biljke itd. ovi moji stranci su potpuno sokirani idejom da se otrov sipa sa neba svud naokolo. s druge strane nigde me komarci nisu tako grizli kao u bg. u holandiji se nesto malo zacrveni milimetarska kvrzica i do uvece je vise nema. a sad u bg sam sva kvrgava :( da nije i ta neverovatna snaga u srpskog komarca posledica zaprasivanja i neprirodne selekcije?
Link to comment

Ja bas volim prizor Antonova AN-2 u sumrak kako seje smrt medju insektima i usput pravi lepe figure u vazduhu, u granicama svojih skromnih mogucnosti...otrov u vazduhu, i obecanje prijatne veceri bez pljeskanja komaraca po znojavoj kozi..to je za mene Beograd, i uvek ce biti.

Link to comment

Vaso, pitanje je da li Antonov seje smrt samo medju komarcima, i kako se to odrazava na ostatak zivih bica (ukljucujuci i homo sapiensa©) - kratkorocno i dugorocno?

Edited by dragance
Link to comment
Ja bas volim prizor Antonova AN-2 u sumrak kako seje smrt medju insektima i usput pravi lepe figure u vazduhu, u granicama svojih skromnih mogucnosti...otrov u vazduhu, i obecanje prijatne veceri bez pljeskanja komaraca po znojavoj kozi..to je za mene Beograd, i uvek ce biti.
sledeće godine pozajmljujem stativ i dobar (čitaj: ne moj) fotoaparat jer će biti fotka i po. Avion mi proleće ali bukvalno na metar na kuće.
Link to comment

Da, vitki Dromader M-18 i iskusni AN-2, popularni "Kukuruznjik". JAT-ova toksična krila i ove godine ispunila su svoj bitni zadatak.

Link to comment

dosta zanimljiv lik je danas govorio iz te sluzbe koja se bavi zaprasivanjem, covek je dosta eksplicitno rekao da je tekucina koja je nosac za rasprsivanje tog otrova za komarce kada se zaprasuje iz vazduha ni manje ni vise nego kerozin (za razliku od zaprasivanja sa zemlje gde je to voda).koja perverzija - otrov plus kerozin - po gradu od 2m stanovnika.

Link to comment

Evo ih ponovo. Četiri dana posle zaprašivanja, ovo je rekord. Sinoć su me odrali na švapskoj predstavi na Donjem Kalemegdanu, a noćas mi ih je puna kuća. Đilas je izgleda zaboravio da zapraši i larve.

Link to comment

ja nikada nisam imao problema sa komarcima, ne znam kako.imam suludu teoriju da me zbog prirodno niske telesne temperature ne konstatuju kada sam u nekom drustvu, a kada je ovako toplo maltene se ne izdvajam iz okruzenja. termokameleon, jbt :)

Link to comment

Samo vi tako seirite pa kad popije PPP tužbu od ngoova za zaštitu živtinjskih vrsta, pa zaista jednom će i komarci postati ugrožena vrsta a ti ljudi su plaćeni da misle unapred, zaista je nekada vukova bilo i komaraca danas, a sad? a sad? veličanstvene životnje sa provetrenim krznom.robovi, samo vapijete za nadozorom i državnom merom, samo neka vaš mir koji zlata vredi nije narušen, ama ko ste vi da budete pošteđeni ujeda komaraca, KO? šta si, biskup Sheen?! Mile Hitić? ma ti si niko i ništa, a možeš ih lagat da ti je babo pilot i direktor Lisičjeg jarka a i potoka, ma i bivši liferant na Erdutu, al džaba, imada te izedu! hahaha zzzzzzcccczzzczcczctttmosquito.jpgohohohooo ahahaaaa ohoo aaa heheheheeeee

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...